Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Broumov, Tmavý Březňák 14

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12118

    Broumov, Tmavý Březňák 14

    Tmavý Březňák czyli Dunkles Märzen czyli marcowe ciemne. To piwo w Broumovie ma swoją długą tradycję, do której powrócono w tym roku. Zaw. ekstr. 14%, alk. 5,5%.
    Opakowanie PET.

    Aromat - z nutami słodowymi
    Barwa - smolista, praktycznie nieprzejrzysta, dopiero pod bardzo silne światło lekkie wiśniowe refleksy
    Piana - gęsta kremowa czapa, niezbyt szybko opada, utrzymując na kilkucentymetrowej wysokości, oblepia szkło
    wysycenie - niezbyt wysokie
    Smak - słodowa baza, głównie z posmakami karmelu /wraz z ogrzaniem coraz wyraźniejszy/ i lekkiego kwasku, współgrającego z umiarkowanym wysyceniem, potem wychodzi lekka ziołowa goryczka chmielowa połączona z odsłodową, nieco paloną pozostawiającą takiż smak w ustach po przełknięciu.
    Treściwość - pełne, treściwe piwo

    Pijąc to piwo na myśl przychodzi broumowski Tmavý Speciál 13%. Jednak są to bardzo różne piwa. Słodowa podstawa wyróżnia piwa marcowe, tak jest też i w tym wypadku.

    Jak wcześniej napisałem jest to powrót do tego piwa w browarze. Na historycznie stylizowanej etykiecie /zawierającej historyczną nazwę - Browar parowy i produkcja likierów/ są przedstawione medale z wystaw z Paryża /1890/ i Wiednia /1898/.
    Nie jest to ściema. Właśnie za takie piwo browar zyskał tam złote medale.
    Myślę, że warto spróbować

    Ciekawostką jest, że PET /niepasteryzowany, mimo braku zamieszczenia informacji na ecie/ ma 5,5% alk. Wersja pasteryzowana /butelka-szkło/ - 5,4 % alk.
  • babalumek
    Senior
    • 02-2004
    • 1207

    #2
    Byłem niechętnie nastawiony, bo piłem je kilka dni temu gdy temp na zewnątrz oscylowała ok 30 st, a tu ciemne piwo z 14% ekstraktem. Ale naprawdę byłem w błędzie - weszło lekko i przyjemnie, bardzo smaczne o pięknej, twardej piance.
    MRKS Kuźnia Jawor

    WTS Sparta Wrocław

    Comment

    • Javox
      PremiumUżytkownik
      • 11-2009
      • 6075

      #3
      Nie przepadam za ciemnymi piwami ale to było niezłe...

      Pod słońce ciemno bordowe, piana średnia ale nie na długo, zapach lekko karmelowy i małe wysycenie co daje
      wraz ze smakiem owocowo-goryczkowym całkiem dobre wrażenia.

      Jak zawsze dla mnie plusy: nie przypalone, nie za słodkie i nie za karmelowe...

      Jedynie cena 4,90 w niedrogim sklepie trochę mnie hamowała ale co tam

      hehe warto było... tylko ciekawe ile to może kosztować w drogim sklepie?

      Fajna etykieta, brak kontry, kapsel no name...

      Nie ma zdjęcia to dodaje...
      Attached Files

      Comment

      • noiser
        Senior
        • 08-2010
        • 101

        #4
        to piwko jest mistrzowskie!
        cudowny posmak goryczkowy.

        Comment

        • leona
          PremiumUżytkownik
          • 07-2009
          • 5853

          #5
          Zaskakująca wytrawność w smaku. Żadnych tam, krągłości i pełności znanych z wielu czeskich tmavych. Lekka goryczka. Aromat karmelowy z nutą dobrze przypieczonego tosta. Bardzo ciekawe piwo a za 5,4 % alkoholu przy tym ekstrakcie to czapki z głów! Tylko ta cena...

          Comment

          • Kwadri
            Senior
            • 10-2009
            • 1216

            #6
            Tmavý Březňák

            Kolor: Niemal czarny, ledwo widać ciemnorubinowe przebłyski.
            Piana: Bardzo wysoka, ciemnobeżowa. Opada do grubej warstwy, zostawiając sporo śladów na szkle. Później gruby pierścień i niepełna warstwa.
            Zapach: Początkowo miły, słodowy z lekką palonością. W tle delikatnie czuć "pieczarkowy" aromat jak w Opatach, co trochę psuje dobre wrażenie.
            Smak: Pierwsze łyczki zapowiadają wytrawne piwo. Później okazuje się, że da się wyczuć lekką kwaskowość i delikatną słodowość. Później jest też palona goryczka, która zostawia wytrawny, mocno palony finisz. Treściwe i smaczne.
            Wysycenie: Średniowysokie.
            Opakowanie: Jak na fotce Javoxa.
            www.lkschmielowice.futbolowo.pl

            Comment

            • pioterb4
              Senior
              • 05-2006
              • 4322

              #7
              Mnie to marcowe bardzo smakowało, treściwe, słodowe i zarazem nieźle goryczkowe. Załowałem po fakcie że zakupiłem w browarze tylko kilka butelek.

              Comment


              • #8
                Świetne piwo, jak iż nie gustuje w ciemnych piwach to skusiłem się na to piwko ze względu na cenę 2 zł + kaucja - generalnie piwo nie jest ciężkie w smaku ani bardzo goryczkowe , w smaku wyczuwalna zdecydowanie kawa i taka kwaskowość całkiem przyjemna. Piana bardzo trwała, gęsta. Jak dla mnie bomba ;]

                Comment

                • norbii74
                  Junior
                  • 05-2012
                  • 1

                  #9
                  ETYKIETA 14 Tmavy Breznak

                  Etykietę zaprojektowało i wydrukowało Studio Reklamy i Projektów z Wałbrzycha - www.studio-rip.com
                  Attached Files

                  Comment

                  • ART
                    mAD'MINd
                    • 02-2001
                    • 23782

                    #10
                    Udana autopromocja
                    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                    Comment

                    • Prusak
                      Senior
                      • 07-2005
                      • 4305

                      #11
                      Bardzo ciekawe piwo. Wytrawne, o odpowiednich proporcjach goryczki i karmelowych posmaków, pełne. Czy ktoś może powiedzieć, co nasi bracia Czesi mają na myśli nazywając piwo breznakiem?

                      Comment

                      • pioterb4
                        Senior
                        • 05-2006
                        • 4322

                        #12
                        Wydaje mi się, że to określenie na piwo marcowe.

                        Comment

                        • darekd
                          PremiumUżytkownik
                          • 02-2003
                          • 12118

                          #13
                          Tak, to piwo marcowe. Březen /brzezen/ to marzec.

                          Comment

                          • Prusak
                            Senior
                            • 07-2005
                            • 4305

                            #14
                            Dzięki. Może dzięki temu browarowi marcowe ciemne bardziej mnie przekonuje niż "zwykłe" marcowe.

                            Comment

                            • yaro74
                              PremiumUżytkownik
                              • 09-2012
                              • 2089

                              #15
                              Piłem pierwszy raz piwo z tego browaru. Dobre piwo o bardzo ciemnej, prawie nieprzejrzystej barwie.
                              Zapach palonego słodu i karmelu. Smak słodowy palony z karmelem, wyczuwalna goryczka. Piwo średnio wysycone i treściwe. Niestety piana w moim piwie słaba i bardzo szybko opadająca. Butelka taka jak na zdjeciu Javoxa, kapsel firmowy.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎