Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Łomża, Export Pszeniczne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Łomża, Export Pszeniczne

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • funky83
    Senior
    • 07-2009
    • 136

    #2
    W zasadzie to pszenica pijalna i niewiele więcej. Porównując do Okocimskiej pszenicy to chyba trochę lepsza. Z dwojga złego - łomża. Niska treściwość i mało pszeniczny smak. Na plus n apewno cena - kupiłem za 4 zł w drogim sklepie, więc pewnie około 3,5 zł normalnie.

    Comment

    • bob1969
      Senior
      • 02-2008
      • 170

      #3
      Tak jest, w mieście produkcji (?) kosztuje 3,49 zł. A goździkiem mało wali.

      Comment

      • danhaj
        Senior
        • 04-2010
        • 619

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bob1969 Wyświetlenie odpowiedzi
        A goździkiem mało wali.
        Co to znaczy?
        Wycieczki do czeskich browarów (z Krakowa)

        www.czechforum.pl

        Comment

        • jacer
          Senior
          • 03-2006
          • 9875

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika danhaj Wyświetlenie odpowiedzi
          Co to znaczy?
          Że mało klepie goździkiem.

          Zmętniana sztucznie?
          Last edited by jacer; 07-06-2011, 19:27.
          Milicki Browar Rynkowy
          Grupa STYRIAN

          (1+sqrt5)/2
          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
          No Hops, no Glory :)

          Comment

          • tomolek
            Hophead
            • 05-2006
            • 1752

            #6
            Robią na miejscu, czy to jakaś Litwa albo Czechy?
            www.ohbeautifulbeer.com

            www.mateuszdrozdowski.pl

            „Kwaśny Edi herbu Koreb

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9729

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Bladożółte, w stylu witbiera, trochę za blade. Mętne. [3.5]
              Piana: Biała, drobna, średniowysoka, dość trwała, wolno osiada. Dla pszenicy słabawo nieco... [3.5]
              Zapach: Grejpfrutowo-cytrusowy , ślad słodu, w tle banan. Nawet nieźle. [4]
              Smak: Lekko cytrusowe, także kwaskowate, słaba goryczka. Jakieś takie płaskie. [3]
              Wysycenie: Wysokie. Widoczne i balonujące, minimalnie za wysokie. [3.5]
              Opakowanie: Nowa stylistyka browaru. Kolorystyka nieco wyblakła, poza tym dopracowane. Dedykowany kapsel. [4]
              Uwagi: Jak na p(sz)rzemysłową pszenicę, na początek nie jest źle.
              Koledzy już wcześniej zauważyli walor edukacyjny akcji promującej to piwo, myślę, że gdy lato się rozwinie, gaszenie pragnienia pszenicą - murowane!

              Moja ocena: [3.5]

              Comment

              • żąleną
                Sojowe Oddziały Bojowe
                • 01-2002
                • 13239

                #8
                Też wydało mi się ździebko płaskie, zwłaszcza że bananowy zapach obiecywał wiele. W smaku bananów jednak już mniej, a poza nimi trochę mało się dzieje, jest trochę cytrusowego kwasku, ale przydałoby się więcej głębi.

                Sprawa jest prosta - jeśli będzie nieprzepozycjonowane i szeroko dostępne, jeszcze trafi w moje gardło.

                Comment

                • Myszon007
                  Senior
                  • 02-2007
                  • 1208

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Blado cytrynowe, bardzo mętne, ze znaczną ilością farfocli na dnie butelki. [4]
                  Piana: Biała, dość gęsta, jednak opada zbyt szybko jak na weizena. [3.5]
                  Zapach: Typowy, cytrusowo-bananowy z lekkim tłem słodowym, na szczęście bez obcych wtrętów. Niezbyt intensywny. [4]
                  Smak: Poprawne w smaku, wszystkie posmaki charakterystyczne dla stylu są obecne, jednak przydałoby się więcej wyrazistości. Orzeźwiające z lekką kwaskowatością, goryczka ledwie wyczuwalna. [4]
                  Wysycenie: Bez zarzutu. [5]
                  Opakowanie: Bardzo ładnie opakowane, piękny dedykowany kapselek. Niestety brak ekstraktu, flaszka traktowana przez browar jako bezzwrotna. [4]
                  Uwagi: Cena 3,70 , warka 26.09.11. Poprawne pszeniczne piwo, dużo lepsze od konkurencji z CP, generalnie zapowiada się nieźle Na pewno powrócę jeszcze do tego produktu.

                  Moja ocena: [4]
                  ♪♫

                  Comment

                  • gaz4
                    Senior
                    • 04-2009
                    • 192

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Biało mętne wpadające w cytrynę lecz trochę za bladę, bardzo mętne [4.5]
                    Piana: Biała dużo, ale za szybko znika jak na pszenicę, [4]
                    Zapach: Banan plus cytrusy bardzo słaby słód, brak dodatkowych dziwnych dodatków. Intensywność srednia [4.5]
                    Smak: orzeźwiające wyczuwalny charakterystyczny cytrusowy smak, banan mniej , goryczka pod sam koniec ale delikatna [4.5]
                    Wysycenie: w sam raz [5]
                    Opakowanie: Etykieta w stylu Łomży. lekko blada z plusik za kapselek [3.5]
                    Uwagi: Bardzo dobry weiss jak na piwo przemysłowe, mam nadziej że będzie szeroko dostępny teko lata aby gasić pragnienie

                    Moja ocena: [4.425]

                    Comment

                    • darko
                      Senior
                      • 06-2003
                      • 2078

                      #11
                      Rzeczywiście dosyć smaczne piwo. Profil cytrusowy, trochę za kwaśne i brakuje mu ciała.
                      Po miodowej kompromitacji łomżyńscy piwowarzy zrehabilitowali się w moich oczach .
                      Tekst na kontrze mówi o obecności żywych kultur drożdży a samo piwo jest pasteryzowane. Niedopatrzenie czy refermentacja? Jeśli to pierwsze, to kolejna wpadka .
                      Kupione za 3,80zł. Data przydatności 26.09.11
                      Last edited by darko; 14-06-2011, 19:07.

                      Comment

                      • madu
                        Member
                        • 03-2011
                        • 76

                        #12
                        Jak na Łomżę,jest nieźle,po Miodowym myślałem że będzie gorzej.Lekkie w smaku,na lato w sam raz,pewnie nie raz powtórzę.Gdzieś ta moc się ukryła co może być zdradliwe.Trochę odwagi i mogli by spróbować z weizenbockiem(hell),dużo już nie brakuje...

                        Comment

                        • Piecia
                          Senior
                          • 02-2002
                          • 3307

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: mętne, żółtopomarańczowe [4]
                          Piana: najlepszy element tego piwa - na początku obfita, gęsta, kremowa - później tylko wspomnienie ale na całej wysokości szkła [4.5]
                          Zapach: słody pszeniczne, bananów nie czuję - niezbyt intensywny [4]
                          Smak: pierwsze wrażenie jak u Żą - płaskie; w tle dość wyraźna goryczka, która tłumi gdzieś nuty pszeniczne [3.5]
                          Wysycenie: zbyt słabe - na lato przydałoby się coś bardziej orzeźwiającego [3]
                          Opakowanie: butelka NRW - moja ulubiona - stonowana etykieta, dedykowany kapsel [4.5]
                          Uwagi: wypijalne - chyba najlepsze z Łomży na tę chwilę - kupiłem w osiedlowym sklepie za 4,20 - z czasem mogę do niego wrócić

                          Moja ocena: [3.825]
                          Koniec i bomba,
                          Kto nie pije ten trąba !!!
                          __________________________
                          piję bo lubię!

                          Comment

                          • YouPeter
                            Senior
                            • 05-2004
                            • 2379

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Bardzo ładny ciemno żółty wchodzący w "przybrudzony" pomarańcz. [5]
                            Piana: Biała z lekkim odcieniem szarości, o średniej gęstości. Jak na pszeniczne standardy dość szybko opada pozostając tylko w postaci cienkiego dywanika. Nie pozostawia zbyt wielu śladów na ściankach szkła. [3]
                            Zapach: Przyjemny, dość intensywny bez obcych elementów. Dominują goździki i delikatny zapach ziarna. Banan praktycznie nie wyczuwalny. [4]
                            Smak: Trochę płaskie, jakby lekko rozwodnione. Dominują cytrusy, które trochę przytłaczają goździkowy posmak. Goryczka jak na piwo pszeniczne dość wysoka, ściągająca i tępa, potęgująca brak pełności. [3]
                            Wysycenie: Odpowiednie. [4.5]
                            Opakowanie: Standardowa stylizacja nowych etykiet Łomży, tylko w jasnych zbożowych barwach. Nie przemawia ona do mnie za bardzo, wolałem etykiety sprzed 2 lat. [3]
                            Uwagi: Bardzo dobrze, że pojawia się kolejne piwo pszeniczne na naszym rynku. Nie jest ono rewelacyjne i nie dorównuje Ciechanowi Pszenicznemu (z dobrych warek) ale zawsze to krok w dobrym kierunku. Plusem Łomży Pszenicznej jest również cena, która jest niższa od ogólnodostępnej konkurencji.

                            Moja ocena: [3.525]
                            Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                            Comment

                            • forra6
                              Senior
                              • 11-2008
                              • 413

                              #15
                              Opakowanie jest całkiem przyjemne dla oka, mi się przynajmniej podoba. Zapachowo bardzo poprawnie, ale w smaku rownież czuję znacznie mniej, mało treściwe aczkolwiek można rzec - lekkie. Przypomina mi Kulta z Tesco. Dużo lepszy od "okocimskiej" pszenicy, no i cena 3.80, więc pewnie do powtórzenia. Póki co widziane tylko w sklepach piwnych, w żadnym spożywczym nie natknąłem się nań.
                              Don't trust nobody, It will cost you much too much
                              Beware of the dagger, It caress you at first touch
                              O, all small creatures, It is the twilight if the gods

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎