Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Lublin, Żołnierska 7 lok. 3, Alkopone

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • michioso
    Senior
    • 10-2002
    • 112

    Lublin, Żołnierska 7 lok. 3, Alkopone

    Sklep monopolowy głównie trunki wysokoprocentowe, jednak jest i trochę piwa. Czynny na tygodniu od 9 do 23, zaś na weekendzie od 9 do 24, tel. 81 4446660.
    Poza masówką, dostępne piwa z Lubelskiej Perły w tym Trybunalskie Miodowe oraz Perła Niapasteryzowana, piwa z browaru Jagiełło (Miodowe, Lipcowe, Nałęczowskie jasne i ciemne, wszystkie Magnusy). Browar Ciechan (Mocne, Wyborne, Porter, Pszeniczne), Browar Zamkowy w Raciborzu (Raciborskie, Zielone, Miodowe), Browar Łomża (Łomża Niepasteryzowana, Miodowa, Eksport). Browar Witnica (Wiśniowe, Lubuskie, Cytrynowe -Slow Lime, Porter), Browar Amber (Żywe, Koźlak), Browar Fortuna (Czarne i Czarne Miodowe), Browar Koreb (Herbowe, Miodowe, Łaskie), Browar Kormoran (Orkiszowe, Orkiszowe z Miodem, Świeże, Rześkie, Warmiak, Wiśnia w Piwie, Miodne, Krzepkie, Podpiwek), Browar Lwówek Książęcy (Książęcy, Ratuszowy). Tyle co wstępnie pamiętam, są pojedyncze sztuki z Jabłonowa, z Radomia, trochę masówki czeskiej i słowackiej oraz niemieckiej. Czasami dostępne ukraińskie Obolony oraz białoruskie "specjały". Asortyment się zmienia, obsługa miła, jak na taki osiedlowy sklep wybór bardzo dobry i ceny też konkurencyjne. W miarę bytności w sklepie, postaram się pisać co nowego mają w ofercie.
  • kenubi
    Member
    • 07-2008
    • 87

    #2
    Grzane czy schłodzone?

    Comment

    • michioso
      Senior
      • 10-2002
      • 112

      #3
      większość piw prosto z półki jest, ale mają też lodówkę gdzie są i te regionalne schłodzone. Najlepiej wcześniej zadzwonić to schłodzą, przynajmniej ja nie miałem z tym problemu. Wczoraj zauważyłem kolejną partię piw Bearnard'a z Radomia oraz kolejne z Witnicy Asortyment jak widzę zmienia się i przynajmniej raz na tydzień coś nowego dają

      Comment

      • michioso
        Senior
        • 10-2002
        • 112

        #4
        podczas dzisiejszej wizyty zauważyłem kilka pozycji z Mini Browaru Pivovaria z Radomia: litrowe butle pils, bursztynowe i koźlak po 19 zł oraz mają być pod koniec tygodnia 0,5 butle po ok. 8 zł. Z pozostałych piw, które jako "nowości: w sklepie pojawiły się: Bearnard Grejpfrut, Jabłko w Piwie, Podpiwek Warmiński, Remus, Lubuskie: Cytrynowe, Jagodowe, Lubuskie zielone, Raciborskie Miodowe, Piwo na Miodzie Gryczanym, Pyszne, Zawiercie Bursztynowe. Wg. zapewnień sprzedawcy oferta ma być na bieżąco uzupełniana o nowe piwa.

        Comment

        • Prusak
          Senior
          • 07-2005
          • 4310

          #5
          Sklep nazywa się obecnie "Alkopone". Co ciekawe, czynny od 9 rano.

          Mają świetny wybór piw rzemieślniczych i kontraktowców. Reprezentowana jest zdecydowana większość z tych, które rozlewają i wysyłają w Polskę. Jest Wrężel, Raduga, komplet Pinty, Browar na Jurze, Brokreacja, Kreftwerk, Brodacz, etc, jest sporo nowości, w tej chwili mogę z całą odpowiedzialnością powiedzieć, że asortyment bogatszy niż na Wieniawskiej czy Okopowej.

          Po raz pierwszy np w Lublinie nabyłem piwo z Browaru Słociak.

          Najprościej dojść od Sikorskiego, dosłownie 100 m od tej ulicy, osiedlowym wjazdem.

          Postuluję dodanie tego sklepu do mapy piwnej.

          Comment

          • Prusak
            Senior
            • 07-2005
            • 4310

            #6
            Nadal bardzo przyzwoity wybór, do tego można sprawdzić w sieci, co akurat mają.

            Comment

            • Prusak
              Senior
              • 07-2005
              • 4310

              #7
              Powiedziałbym nawet, że wybór więcej niż przyzwoity, czasem nawet zdarzają się piwa z browarów nieobecnych w innych lubelskich sklepach (Opole, Limanowa).

              Comment

              • Prusak
                Senior
                • 07-2005
                • 4310

                #8
                Nadal to samo, tzn szybka reakcja na pojawiające się na rynku nowe piwa, sprowadzane są sondażowo dosyć systematycznie.

                Comment

                • Prusak
                  Senior
                  • 07-2005
                  • 4310

                  #9
                  Chyba stracili pozycję lidera w ściąganiu do L. piw z nowych browarów. Teraz w nowościach też to co wszędzie w mieście.

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎