Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Warszawa, Francuska 49 (Rondo Waszyngtona), Przystanek Browar [zamknięte]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • tfur
    Senior
    • 05-2006
    • 1301

    Warszawa, Francuska 49 (Rondo Waszyngtona), Przystanek Browar [zamknięte]

    dawno nie zaglądałem, bo sklep istnieje od dawna i nigdy nie było tam niczego poza koncernówką, a tu wczoraj - zoczyłem w lodówce piwa z konstancina i z grybowa (m.in. pilsweisera niepastera). ceny chyba nie najniższe, ale pani zza lady powiedziała, że "myślą o wstawieniu jeszcze jednej lodówki na piwo". no to na zachętę robię wpis, bo mam blisko
    ps sklep znajduje się w zachodnim półksiężycu przy rondzie i stanowi naturalną bazę wypadową dla udających się pod most poniatowskiego, gdzie ostatnio szerzy się pokątna konsumpcja w miłych okolicznościach przyrody.
    veni, emi, bibi
  • tfur
    Senior
    • 05-2006
    • 1301

    #2
    sklep się rozwija. jest pinta, ma być zawiercie. jest kormoran, konstancin, grybów i coś tam jeszcze.
    niestety, jest dość drogo i nie wszystkie piwa stoją w lodówkach. pinty się grzeją!
    veni, emi, bibi

    Comment

    • chemmobile
      Senior
      • 03-2009
      • 2168

      #3
      Kryptoreklama

      mroffczynka, zasady reklamowania się na forum znajdziesz tutaj: http://www.browar.biz/forum/announcement.php?f=301
      Twój post został tymczasowo usunięty.
      Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
      Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

      Comment

      • tfur
        Senior
        • 05-2006
        • 1301

        #4
        cóż, właściciela wyraźnie ponosi.
        trzy przykładowe ceny:
        jezek 11-tka 5,20
        svijansky rytir 6,00
        cernohorsky tas 7,00 (!)
        jest wolny rynek.
        ja mówię: pas.
        veni, emi, bibi

        Comment

        • Noriusz81
          Senior
          • 11-2008
          • 388

          #5
          Przy okazji wczorajszego meczu, przed i po - czułem się w obowiązku uzupełnić niedobór węglowodanów w najlepszy z możliwych sposobów. Bałem się, że będę zmuszony do picia polskich koncernówek, a tu...
          Sklep znajduje się tuż przy rondzie, wczoraj oblegany był przez wielonarodowościowe i wielorasowe gremium. Wybó piw pozytywnie mnie zaskoczył. W lodówkach oprócz polskich pseudopiw, cała gama Kormorana i Ciechana, ponadto piwa z Raciborza, Konstancina, Namysłowa, Witnicy (to co spamiętałem). Z zagranicy chłodne były czeskie Rychtary, Staroprameny, Kozle oraz słowacki Kachelmann. Na półkach (nieprzydatne do konsumpcji "od zaraz") - PINTY, kilkanaście pozycji belgijskich i niemieckich oraz co mnie zdziwiło - trzy koncerniaki portugalskie.
          Wybór zatem szeroki - każdy coś znajdzie.
          A teraz minusy, a w zasadzie jeden - ceny. W porównaniu z tym co oferują sklepy łódzkie - mogę delikatnie napisać, że tanio nie jest. Przy okazji meczu, czy koncertu - warto zajrzeć, wtedy cena w zasadzie nie gra roli, liczą się emocje i dobra zabawa.
          PS.1 - Kilkukrotnie wczoraj zaglądając - o obsłudze mogę napisać wyłącznie pozytywnie.
          PS.2 - Miło było pooglądać Hiszpanów i Włochów "plądrujących" lodówki z naszymi regionalnymi napitkami na chybił-trafił. Część z nich jednak wolała w dużych ilościach - sprawdzone i relatywnie tanie konserwy z Okocimem Mocnym :P
          Liczba wypitych rodzajów piw: 4688 ze 190 krajów
          Liczba kapsli z piw, które wypiłem:
          2286 ze 162 krajów
          Noriuszowe piwa - zdobyte kraje

          Comment

          • Livres
            Senior
            • 04-2012
            • 324

            #6
            W ofercie aktualnie konkretny przegląd polskich rzemieślników (Pinta, AleBrowar, Doctor Brew, Olimp, Perun etc.), sporo nowej fali (m.in. BrewDog, Brewmaister, Anchor, Flying Dog, Anderson Valley), do tego raczej standardowo Niemcy, Czechy, Belgia (a może za słabo się rozglądałem) i oczywiście rodzime browary regionalne.
            Ceny różne, ale raczej nie najniższe. Pinta droga (A ja pale ale - 8,00), Doctor Brew w normie (Double IPA - 8,50).

            Aha, sklep nazywa się Przystanek Browar: www.facebook.com/PrzystanekBrowar

            Comment

            • yoda79
              Senior
              • 01-2013
              • 861

              #7
              Jak wyżej, przekrój rzemieślników (Perun, Spirifer, Alebrowar, Reden, Wrężel, Pinta, Brew, Kormoran), bardzo drogo (Atak 8,50) plus zbyt wyluzowana obsługa

              Comment

              • tfur
                Senior
                • 05-2006
                • 1301

                #8
                posprzątane, zamknięte, sklepu nie ma
                w budynku nastąpiły liczne przetasowania
                nawet nie wiem, czy w miejscu sklepu
                urodziła się cukiernia czy bar wietnamski
                w sumie się dziwię, bo miejsce było dobre
                może skoczył czynsz albo wspólnota stanęła okoniem?
                link do profilu na fejsie nieaktualny
                (temat do zamknięcia)
                veni, emi, bibi

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎