Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Opole, Krakowska 39, Zagłoba [zamknięte]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Opole, Krakowska 39, Zagłoba [zamknięte]

    czas zacząć opisywać moje miejsce "stałego pobytu".

    Zagłoba. ul. Krakowska, pod apteką.

    przed wejściem zachęca do wejścia drewniany, ludzkiej wielkości ... Zagłoba, z kuflem w ręku, który to czasem po huczniejszych imprezech traci pion i ląduje nieopodal pod sklepem.

    lokal w piwnicy, jeden z niewielu podziemnych w Opolu. Dwie sale, restauracyjna, bardziej oficjalna i piwna. urządzony jest bardzo przyjemnie, wszędzie stoją antyki i sporo różnych kufli i innych naczyń. Atmosfera przyciemniona, stonowana, miły gwar.

    piwo Okocim Premium, Carlsberg, kilka butelkowych, Okocim po 6 zł (odpowiednio nalewany, ani razu nie miałem zastrzeżeń). drogo ale to chyba najlepsze miejsce dla piwosza-kolekcjonera szczególnie na spotkanie we dwoje. Kuchni nie próbowałem.
    niestety na początku podawali do piwa chleb ze smalcem, a teraz już zaprzestali tej praktyki (a mieli wyśmienity smalczyk) polecam

    ciekawostka: pewnego razu chciałem obejrzeć kufel który za mną stał na półce. I co się okazało? Był do niej przyklejony! Umarłem ze śmiechu. (oczywiście nie omieszkałem zapytać się barmanki o to )
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    #2
    oto corpus delicti, aha lokal jest czynny bodajże od południa do północy.
    Attached Files
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • celt_birofil
      † 2017 Piwosz w Raju
      • 09-2001
      • 4469

      #3
      Łudząco podobny...
      Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

      Comment

      • slavoy
        Senior
        • 10-2001
        • 5052

        #4
        Re: Opole

        ART napisal/a
        (...)Okocim po 6 zł (odpowiednio nalewany, ani razu nie miałem zastrzeżeń). drogo ale to chyba najlepsze miejsce dla piwosza-kolekcjonera szczególnie na spotkanie we dwoje. Kuchni nie próbowałem.(...)
        Tak tylko napomknę:
        Narzekasz że 6 zł za piwo w tego kalibru lokalu to drogo. Zapraszamy do stolicy. Tu w takim miejcu to piwo kosztowaloby min. 9zł...
        Dick Laurent is dead.

        Comment

        • ziem
          Senior
          • 11-2001
          • 134

          #5
          Czy w naszym miescie naprawde jest tak strasznie dennie ze nie ma juz o czym pisac????????
          Prawie pol roku i zadnego nowego postu o jakiejs fantastycznej knajpce z niedrogim piwkiem?????????
          tradytor

          Comment

          • slado
            Gość
            • 07-2003
            • 1072

            #6
            Odp: Opole

            ART napisał(a)
            --ciach--
            niestety na początku podawali do piwa chleb ze smalcem, a teraz już zaprzestali tej praktyki (a mieli wyśmienity smalczyk) polecam

            --ciach--
            Byłem tam niedawno. Smalczyk ponownie podają.
            Dla mnie najsmaczniejszą potrawką był bigos. Nie pamiętam nazwy ale był wyśmienity. Lokal trochę ciasny, ale przytulny.

            Zdrówko

            Comment

            • slado
              Gość
              • 07-2003
              • 1072

              #7
              Nie pamiętam ale piłem wtedy jakieś ciemne, chyba Żywiecki porter...
              Ale na prawdę nie moja wina że nie pamiętam To wina chmielu

              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                • 02-2001
                • 23782

                #8
                co my tu mamy: Okocim z beczki kosztuje teraz 5 zł, dostępny jest też Guinness z wajchy (chyba po 10 zł),

                jeśli chodzi o coś na ząb to według doniesień obcykanych podniebień - podaje się tu najlepsze jedzenie w mieście.
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                • ziem
                  Senior
                  • 11-2001
                  • 134

                  #9
                  guiness w zaglobie

                  ...niestety moje ulubione piwko,czyli Guiness kosztuje tam 12 zlociszy.
                  Czyli mniej wiecej tyle ile w najdrozszej knajpie w centrum Krakowa.
                  Jezeli chodzi o kuchnie to nic nadzwyczajnego.Nigdy sie tam specjalnie nie najadlem ...ale kase mozna stracic....
                  ktos z nich haracz sciąga czy co?
                  tradytor

                  Comment

                  • ART
                    mAD'MINd
                    • 02-2001
                    • 23782

                    #10
                    pojawiło się Palone po 4.50 bodajże. niestety tylko w ogródku - ale można zamówić na górze i zejść na dół do piwnicy. szczególnie gdy "Indianie" do fletni pana naparzają podkładem muzycznym w stylu Heimatmelodie.

                    Jak już pójdziemy do piwnicy należy patrzeć barmanom na ręce podczas nalewania piwa - często się zdarza że "mylą" im się nalewaki to jest jedno - drugie: piwo na dole jest droższe - trzecie: w okresie letnim łatwo trafić na nieświeże piwo tu na dole - czwarte: jak jest mało ludzi na dole a braci barmańsko-kelnerskiej jest więcej przy barze to niestety czasem puszczają im wodze i lecą wiązanki łaciny podwórkowej.
                    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                    Comment

                    • Maggyk
                      Szara Adminiscjencja
                      • 05-2004
                      • 5615

                      #11
                      A to strona internetowa tejże knajpki: http://www.zagloba.pl/
                      Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                      Piwo domowe -
                      Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                      Reklama w BROWARZE
                      PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                      Comment

                      • WitekBulak
                        Junior
                        • 07-2007
                        • 3

                        #12
                        Fajna promocja ostatnio jest... Szabeleka się to zwie... do pięciu Okocimów szóste gratis :-) Witam przy okazji wszystkich
                        Angielski

                        Comment

                        • ART
                          mAD'MINd
                          • 02-2001
                          • 23782

                          #13
                          W sumie niejako na kanwie ostatnich podwyżek cen piwa zwróciłem uwagę na pewną anomalię - piwo powinno być droższe tutaj, ale od jakiegoś czasu Okłocim kosztuje tutaj 5 PeeLeNów. Zupełnie mi coś tu nie gra, szczególnie że w 2001r. kosztował tutaj kufel piw a 6 PLN
                          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                          Comment

                          • cyborg_marcel
                            Senior
                            • 03-2003
                            • 3467

                            #14
                            Też mnie ceny zaskoczyły - czytając menu przy wejściu, można by sądzić, że "zwykłe" piwo będzie tam o wiele droższe...
                            Warto tam pójść dla wystroju (coś dla birofilistów i muzyków).
                            PS. Pyszną kawę tam mają (a przynajmniej raz mieli).
                            Last edited by cyborg_marcel; 24-02-2008, 11:39.
                            Czesio śpiewa w środku, w Czesiu...

                            Tłumaczę, przewodzę i wiecznie zabieram się za uporządkowanie kolekcji wafli i szkła.

                            Comment

                            • ART
                              mAD'MINd
                              • 02-2001
                              • 23782

                              #15
                              teraz znowu Okocim po szóstkę,
                              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎