Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jagiełło, Nałęczowskie Jasne Pełne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Jagiełło, Nałęczowskie Jasne Pełne

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • wrednyhawran
    Senior
    • 07-2010
    • 1784

    #2
    Nałęczowskie Jasne Pełne
    Attached Files
    Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
    Małe Piwko Blog
    Małe Piwko Blog na facebooku
    Domowy Browar Demon

    Comment

    • wrednyhawran
      Senior
      • 07-2010
      • 1784

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemna słomka/jasne złoto. Jak na dwunastkę to zdecydowanie za jasny. [3.5]
      Piana: Mizerna. Z początku dość wysoka, ale pęka grubymi bąblami i znika bardzo szybko niemal bez śladu. Możliwe, że jest to wynikiem zbytniego przechłodzenia tego piwa przeze mnie, więc będę czekał na inne komentarze. [3.5]
      Zapach: Intensywnie chmielowy - to jest to, co lubię. W tle słód. [4.5]
      Smak: Dosyć treściwe piwko. Dominują nuty chmielowe, słodowa słodycz również daje o sobie znać. Wszystko całkiem przyjemnie sie komponuje i dobrze smakuje. Piwo nieskomplikowane, ale smaczne. Przypomina mi nieco czeskie jedenastki lub niektóre dwunastki. [4.5]
      Wysycenie: Dosyć wysokie, powinno być nieco niższe. Co prawda orzeźwia, ale tłumi smak piwa. [3.5]
      Opakowanie: Buteleczka 0,33l typu granat. Etykieta całkiem ładna i nawet prosto przyklejona i nieubabrana klejem, co w przypadku tego browaru jest swoistym ewenementem! Szata graficzna widoczna na zdjęciu. Kontra uboga w grafikę, ekstrakt podany, kapsel goły. Moim zdaniem to piwko powinno byc również w wersji 0,5l [4]
      Uwagi: Świetny pilsik, jeden z lepszych polsich piw tego typu jakie miałem okazję pić. Jest oczywiście nad czym popracować, ale smakowo bardzo mi podchodzi. Myślę, że jako piwko na co dzień świetnie by się sprawdziło, choć niemal 3zł za 0,33l to troche sporo. Z pewnością jeszcze nie raz spróbuję.

      Moja ocena: [4.275]
      Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
      Małe Piwko Blog
      Małe Piwko Blog na facebooku
      Domowy Browar Demon

      Comment

      • Feti
        Senior
        • 10-2010
        • 801

        #4
        W płockim PiP za 2,29

        Comment

        • wrednyhawran
          Senior
          • 07-2010
          • 1784

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Feti Wyświetlenie odpowiedzi
          W płockim PiP za 2,29
          Ja w Toruniu dałem 2,79zł plus kaucja;/
          Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
          Małe Piwko Blog
          Małe Piwko Blog na facebooku
          Domowy Browar Demon

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: złocisty, pełny [5]
            Piana: obfita moment po nalaniu, po kilku minutach został jedynie cienki kożuszek, po następnych nic nie było [2.5]
            Zapach: mało rewelacyjny, klasyczny, typowa słodowość, nic więcej, słabo wyczuwalny [2.5]
            Smak: taki sam jak zapach, lekka słodowość, lekka goryczka, nic więcej, już niektóre koncerniaki są lepsze gdyz to piwo to typowy "wygaszacz" pragnienia, nic więcej, szybko wypić i zapomnieć [2.5]
            Wysycenie: momentami za duże, podczas picia bąbelki powodują zbyt duże "naostrzenie: piwa [4]
            Opakowanie: słabo odróżnialne w całej serii Nałęczowskich, musiałem go wypatrywac i wyszukiwać, czarny kapsel [3.5]
            Uwagi: Zakupione raz i wystarczy, powracac do tego piwa raczej nie będę

            Moja ocena: [2.75]
            Attached Files
            Last edited by becik; 29-07-2011, 21:14.
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • lukk-mkm
              Junior
              • 06-2011
              • 21

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Klasyka - klarowny bursztyn. [4.5]
              Piana: Całkiem trwała. Na początku dość obfita - później całkiem gruby kożuch. [4]
              Zapach: Dominują nuty słodowo - chlebowe. Poza tym coś jakby warzywa się pojawiają. [4]
              Smak: W sumie podobne do Lipcowego - goryczka, słód i nuty chlebowe w bardzo przyjemnej kombinacji. Alkohol nie jest tak wyczuwalny, jak w Lipcowym. [4.5]
              Wysycenie: Niemal idealne. Ciężko się do czegoś przyczepić. [4.5]
              Opakowanie: Etykieta Lipcowego była ładniejsza. Poza tym zarówno etykieta, jak kontra przyklejone krzywo, z postrzępionymi brzegami, niedbale. [4]
              Uwagi: Jedno z lepszych piw, jakie ostatnio piłem. Wrócę do niego i to niebawem

              Moja ocena: [4.25]

              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19165

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lukk-mkm Wyświetlenie odpowiedzi
                Kolor: Klasyka - klarowny bursztyn. [4.5]
                Piana: Całkiem trwała. Na początku dość obfita - później całkiem gruby kożuch. [4]
                Zapach: Dominują nuty słodowo - chlebowe. Poza tym coś jakby warzywa się pojawiają. [4]
                Smak: W sumie podobne do Lipcowego - goryczka, słód i nuty chlebowe w bardzo przyjemnej kombinacji. Alkohol nie jest tak wyczuwalny, jak w Lipcowym. [4.5]
                Wysycenie: Niemal idealne. Ciężko się do czegoś przyczepić. [4.5]
                Opakowanie: Etykieta Lipcowego była ładniejsza. Poza tym zarówno etykieta, jak kontra przyklejone krzywo, z postrzępionymi brzegami, niedbale. [4]
                Uwagi: Jedno z lepszych piw, jakie ostatnio piłem. Wrócę do niego i to niebawem

                Moja ocena: [4.25]
                Dla mnie to piwo to m a s a k r a !
                Lipcowe czy jego pasteryzowana wersja, czyli Nałęczowskie JP było kiedyś smacznym piwem. Teraz to jakaś podróba koncerniaka, płaska i bezbarwna imitacja.

                Comment

                • Czapayew
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 1966

                  #9
                  A tak Nałęczowskie JP wygląda w wersji lanej (kawiarnia w nałęczowskim parku). Pozostały mi po jego konsumpcji miłe wrażenia. Wersja butelkowa chłodzi się w lodówce.
                  Attached Files
                  "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                  www.zamkoszlaki.com
                  www.piwnekapsle.net

                  Comment

                  • CyboRKg
                    Senior
                    • 04-2010
                    • 593

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                    Dla mnie to piwo to m a s a k r a !
                    Lipcowe czy jego pasteryzowana wersja, czyli Nałęczowskie JP było kiedyś smacznym piwem. Teraz to jakaś podróba koncerniaka, płaska i bezbarwna imitacja.
                    Tez mialem wrazenie, ze "Lipcowe" to jest to samo piwo... Generalnie nie jest zle. Kiedy wchodze do sklepu i mam ochote na male piwko, a do wyboru jest tylko "Tyskie", "Lech" i "Zywiec" to "Naleczowskie" czy "Lipcowe" wypada na tym tle calkiem dobrze
                    "Jedno pivo ne vadi!"
                    "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

                    Comment

                    • TraczJanusz
                      Member
                      • 04-2011
                      • 74

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Takie złoto w płynie , bardzo ładnie wygląda. [4.5]
                      Piana: Niby na początku pianka jest choć niewielka. Bardzo szybko opada, wypadałoby to poprawić trochę :P [2]
                      Zapach: Delikatny słodowo-chmielowy zapach. Bardzo przeciętnie. [3.5]
                      Smak: Dość dobre piwko. Bardzo delikatna goryczka i wyraźnie czuć słód. Wchodzi bardzo przyjemnie, ot taki delikatny lager. Dobre na upalne dni, choć ja piłem w zimny wieczór i też mi smakowało :P [4]
                      Wysycenie: Bardzo dobrze wysycone, jak prawie wszystkie piwka z chełm-pokrówki [4.5]
                      Opakowanie: Krzywo przyklejona etykieta, literówki na kontrze , grafika chyba robiona w paintcie :P, i zdjęcia z clipart?, całość ma jednak swój urok i wygląda baaardzo regionalnie [4.5]
                      Uwagi: Na letnie upały idealne, dlaczego tylko szanowny browar Jagiełło tak się uwziął na butelki 0,33!!!

                      Moja ocena: [3.7]

                      Comment

                      • Obywatel1978
                        Senior
                        • 09-2007
                        • 281

                        #12
                        W końcu udało mi się znaleźć normalne (nieowocowe) piwo z browaru Jagiełło. Stoi sobie w hipermarkecie E.Leclerc i nikt go nie kupuje Świadczy o tym chociażby stopień zakurzenia butelek. Tymczasem jest to świetne piwko - bardzo orzeźwiające, z dobrą równowagą pomiędzy chmielem i słodem, o optymalnym wysyceniu i solidnej pianie. W dodatku jest w zwrotnej butelce i ma niebanalna etykietę. Dlaczego tak niewiele osób je chce?

                        Comment

                        • Javox
                          PremiumUżytkownik
                          • 11-2009
                          • 6119

                          #13
                          Miałem wrażenie że pije koncernowy niemiecki pils... tylko że dużo mniej gazowany...
                          Piwo nie zachwyca ale wypić się da...

                          Comment

                          • e-prezes
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 19165

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Obywatel1978 Wyświetlenie odpowiedzi
                            W końcu udało mi się znaleźć normalne (nieowocowe) piwo z browaru Jagiełło. Stoi sobie w hipermarkecie E.Leclerc i nikt go nie kupuje Świadczy o tym chociażby stopień zakurzenia butelek. Tymczasem jest to świetne piwko - bardzo orzeźwiające, z dobrą równowagą pomiędzy chmielem i słodem, o optymalnym wysyceniu i solidnej pianie. W dodatku jest w zwrotnej butelce i ma niebanalna etykietę. Dlaczego tak niewiele osób je chce?
                            Bo jest drogie. Dziś, już w nowej butelce 0,33 litra kosztowało w Kauflandzie 3,19 zł. To chyba lekka przesada za dość przeciętne piwo. Goryczka jest, ale tępa. Mnie to nie bierze!

                            Comment

                            • WojciechT
                              Senior
                              • 09-2012
                              • 2546

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Odpowiedni dla lagerów. Piwo jest całkowicie klarowne. [4.5]
                              Piana: Niezbyt wysoka i nieprzesadnie ładna, ale... Bardzo trwała. Piwo nalałem do kufla kilkanaście minut temu, a ta opadła tylko nieznacznie. [4.5]
                              Zapach: Słodowo-chmielowy. Nawet ładny, ale niezbyt intensywny. [3.5]
                              Smak: Pozytywne zaskoczenie. Delikatna, ale przyjemna goryczka i nienachalna słodowość. Poza tym jakaś taka pustka, ale nawet dobrze gasi pragnienie. I lekka kwaskowatość, chyba pochodząca z bardzo wysokiego wysycenia, jak w gazowanej wodzie mineralnej. [4]
                              Wysycenie: Bardzo wysokie, aż za, mało mi żołądka nie rozsadziło. [3.5]
                              Opakowanie: Bardzo skąpe informacje, goły kapsel. [3.5]
                              Uwagi: Niewiele sobie po tym piwie obiecywałem i jestem pozytywnie zaskoczony. Sądziłem, że będzie bezgoryczkowym, nieprzyjemnym piwem, a okazało się całkiem niezłym, lekkim lagerem.

                              Moja ocena: [3.85]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎