Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Haust, Pan Witek

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Haust, Pan Witek

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • Ram
    Member
    • 01-2010
    • 40

    #2
    Będąc w weekend w Zielonej Górze postanowilem zobaczyć co to ten Haust i od razu Witek, rzucił mi się w oczy. Bardzo smaczne piwo, jestem nim zachwycony, na dokładniejszą degustację mam jeszcze dwie flaszeczki w lodówce. Mocny zapach cytrusów (zwłaszcza skórki cytryny) rzuca się od razu w nos, w smaku leciutko kwaskowe, bardzo orzeżwiające piwo, można pić beczkami, polecam .

    Comment

    • Cannabee776i99
      Senior
      • 08-2009
      • 658

      #3
      Tu niestety również się zawiodłem. Piwo jest mdłe, wodniste i słodkawe, zdominowane w smaku przez skórkę pomarańczy, brak mu treści, wytrawności i charakteru, jak na porządnego wita przystało.

      Comment

      • Twilight_Alehouse
        Chmielowisko.pl
        • 06-2004
        • 6310

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Piwo jest zupełnie klarowne i to poważny błąd. Wygląda nie jak witbier, a jak słabiutki jasny lager. [2]
        Piana: Niska, znika w oczach niemal do zera. [1.5]
        Zapach: Spodziewałem się potężnej dawki kolendry i nie zawiodłem się. Jej woń jest naprawdę silna, ale na pewno nie drażni nie przeszkadza. Nie przysłania też ukrytych w tle pozostałych aromatów: lekkiej słodowości, słabych cytrusów, odrobiny górnofermentacyjnych owocków. [4.5]
        Smak: Podobnie wygląda sytuacja w smaku. Kolendra jest główną nutą, ale poza nią czuć dobrze wszystko to, co w witbierze powinno być: smaczki owocowe, leciutką goryczkę ze skórki pomarańczowej, lekką słodowość, wyraźną chlebowość, zgrabnie przechodzącą do finiszu. [4.5]
        Wysycenie: Sporo za niskie. Nie sądzę, żeby zostało to wywołane przez zabutelkowanie, bo piwo jest świeże. [3]
        Opakowanie: Fajne jest to, że, jak na browar restauracyjny, etykiety nie są nawet takie złe. Mniej fajne, że na to piwo naklejono ogólną etykietę "Specjalne", nie ma więc żadnych danych o piwie, nie ma zawartości alkoholu i ekstraktu. Tylko dzięki sprzedawcy wiem, co to jest. [2]
        Uwagi: Kupione w Rodzince-Bis za 8 zł.

        Pod względem smaku i zapachu jest to bardzo udany wit, wcale nie ma za dużo kolendry. Kuleją natomiast pozostałe aspekty - piwo niepotrzebnie sklarowano/odfiltrowano, ma fatalną pianę i za niskie wysycenie.

        Moja ocena: [3.875]

        Comment

        • leona
          PremiumUżytkownik
          • 07-2009
          • 5853

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jasnozłoty. Klarowny, ledwie opalizujący. Gdyby były drożdżaki mógłby być maks, a tak... [3]
          Piana: Słabo, bardzo słabo. W wicie to ma być piana a nie jakaś obrączka-popierdułka, niknąca w połowie szklanki. [2.5]
          Zapach: Duuuuża dawka kolendry. Cytrusy zdominowane przez pomarańczę. Bardzo ładny, ciut mniej kolendry i ja dałbym 5. [4.5]
          Smak: Bardzo dobry. Powraca kolendra ale jest doskonale skontrowana słodową podbudową i leciuteńką goryczką. Piwo jest pełne i nie nazbyt wytrawne a jednocześnie orzeźwiające. [5]
          Wysycenie: Za małe. [3.5]
          Opakowanie: Tradycyjnie jak to w Hauście zwykła szklanka. Plusem widok na kadzie (stół bilardowy pomijam ) [4]
          Uwagi: Bardzo pijalne piwo, mające jednocześnie akcenty nie pozwalające siedzieć przy nim obojętnie, zarówno złe jak i dobre.

          Moja ocena: [4.35]
          Last edited by leona; 27-09-2011, 21:17.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎