Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Kormoran

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Mason
    Senior
    • 02-2010
    • 3280

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika snorre Wyświetlenie odpowiedzi
    A my możemy sobie marzyć o stoutach, imperial stoutach, IPA, DIPA, itp. i czekać, czekać....
    IPA, DIPA, PIPA, DUPA

    PIPA - Polish India Pale Ale
    DUPA - Double Unfiltered Pale Ale
    JEDNO PIVKO NEVADI!

    Comment

    • pioterb4
      Senior
      • 05-2006
      • 4322

      Te skróty się zaczynają robić niebezpieczne, więc zamiast DIPA (Double IPA) bezpieczniejsze jest IIPA (Imperial IPA). Inaczej znów podniosą się głosy niezadowolenia, że nazwy są sprośne a etykiety nie przystoją godziwym trunkom

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12171

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika snorre Wyświetlenie odpowiedzi
        Czy to dziwne? Bądźmy realistami - pomimo całego uwielbienia dla forum Kto ma możliwości dotarcia do większego kręgu konsumentów - facebook czy browar.biz? Dla mnie jest zrozumiałe (ekonomicznie,marketingowo, itp.), że Kormoran musi liczyć się z największym portalem społecznościowym na świecie! A my możemy sobie marzyć o stoutach, imperial stoutach, IPA, DIPA, itp. i czekać, czekać....
        Zatem państwo z Kormorana /powołując się na opinię Internautów dotyczącą preferencji wprowadzanych piw/ jakąś część poszczególnych grup Internautów po prostu robią w "szoko". Retorycznie zapytam, czy jest to grupa "fejsbukowa" czy "browar.bizowa"?

        Po dobrych kilku miesiącach dyskusji można się już zatem pokusić o pewne spostrzeżenia, oceny na temat, co z perspektywy forumowicza strony browar.biz przyniósł dialog.

        Płonne nadzieje tych co chcieli IPA, DIPA, Stouta, pojawiły się za to jabłka, śliwki, szokolady i cynamony, czyli zamiast marzeń senne koszmary. Pojawiło się również tajemnicze piwo Smętek. Gwoli sprawiedliwości dodać trzeba "marcowe". Nie sposób jednak i tu nie zwrócić uwagi, że nie wzięto pod uwagę sugestii i wieloletnich apeli tu pojawiających się o fermentację. I jak napisał Skitof piwo dryfuje w kierunku mocnego lagera. Nie spełniły się marzenia o górnej fermentacji, ale również z dolną jest bez większych zmian. Wydaje się, że takim „hardcorowym” produktem pod gusta forumowiczów miał być Kormoran Mocno Chmielony. Ze wskaźnikiem 27 IBU wygląda to jednak blado. Bowiem koncernowy czeski PU ma 32 IBU, a Radegast Ekstra Horky 42 IBU. A przecież nie mamy do czynienia z browarem koncernowym.
        Myślę, że skoro w Olsztynie obawiają się na stałe wprowadzić coś ciekawszego nawet w ramach dolnej fermentacji, to może miłym gestem dobrej woli i szczerych intencji byłaby jedna wareczka czegoś pod te 40 IBU
        Pomimo, że przedstawiciele browaru zachęcają gorąco do wpisywania uwag, to na w/w przykładów trzeba uznać, że nie są brane pod uwagę opinie browar.bizowiczów na temat wprowadzania nowych gatunków piw, jak i ich walorów.
        Zauważyłem, że przedstawiciele browaru najchętniej reagują na informacje na temat w jakim sklepie pojawiło się ich piwo, przy jednoczesnym unikaniu informowaniu jakie hurtownie je dystrybuują. Dostajemy również standardowe informacje marketingowe o terminach pojawienia się danego rodzaju piwa. W miarę chętnie udzielane są informacje na temat niektórych procesów produkcyjnych.
        Wydaje się zatem, że korzyści tej formy dialogu leżą raczej po jednej stronie. Być może jesteśmy zbyt wymagający, ale skoro tu zawitaliście…
        Mam zatem pytanie-prośbę. W związku z tym, że nie można liczyć na zmianę profilu piw z browaru Kormoran (coraz więcej produkcji idzie w kierunku piw z dodatkami smakowymi/aromatyzowanymi), czy można liczyć na to, że raz do roku browar uwarzy jedną warkę piwa odpowiadającym gustom nie użytkowników fejsbuka ale browar.bizu?
        Oczywiście nie musi to być piwo na miarę konkursowego Grand Championa (choć czemu nie), niech to będzie przynajmniej jedna warka rocznie dolnej fermentacji, porządnie goryczkowa gdzieś do około 35-40 IBU przeznaczonych do dystrybucji np. w wyznaczonych sklepach specjalistycznych. Myślę, że taka deklaracja na koniec roku byłaby takim miłym gestem szczerych intencji w rozmowie z nami. I chyba uradowałaby nie tylko mnie?

        Comment

        • Mason
          Senior
          • 02-2010
          • 3280

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
          W związku z tym, że nie można liczyć na zmianę profilu piw z browaru Kormoran (coraz więcej produkcji idzie w kierunku piw z dodatkami smakowymi/aromatyzowanymi), czy można liczyć na to, że raz do roku browar uwarzy jedną warkę piwa odpowiadającym gustom nie użytkowników fejsbuka ale browar.bizu?
          Już takie warzą - portera . Chyba teoretycznie Marcowe miało trafić w nasze gusta, pamiętasz akcję z wysłaniem gustownych skrzyneczek do piwnych blogerów?

          Zasłyszałem też informację z trzeciej ręki, może tutaj BK to wyjaśni. Otóż podobno w lokalnym radiu przedstawiciel browaru mówił, że chcą zacząć współpracę z piwowarami domowymi. Ale słyszałem to od osoby, która słyszała to od osoby, która usłyszała to w radiu, więc nie dam się za to pokroić
          JEDNO PIVKO NEVADI!

          Comment

          • kopyr
            Senior
            • 06-2004
            • 9475

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mason Wyświetlenie odpowiedzi
            Już takie warzą - portera . Chyba teoretycznie Marcowe miało trafić w nasze gusta, pamiętasz akcję z wysłaniem gustownych skrzyneczek do piwnych blogerów?

            Zasłyszałem też informację z trzeciej ręki, może tutaj BK to wyjaśni. Otóż podobno w lokalnym radiu przedstawiciel browaru mówił, że chcą zacząć współpracę z piwowarami domowymi. Ale słyszałem to od osoby, która słyszała to od osoby, która usłyszała to w radiu, więc nie dam się za to pokroić
            Kormoran współpracuje z piwowarami domowymi, jest członkiem wspierającym PSPD.
            blog.kopyra.com

            Comment

            • ART
              mAD'MINd
              • 02-2001
              • 23792

              Na czym ta współpraca polega?
              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

              Comment

              • kopyr
                Senior
                • 06-2004
                • 9475

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                Na czym ta współpraca polega?
                Przede wszystkim wspiera PSPD finansowo.
                blog.kopyra.com

                Comment

                • ART
                  mAD'MINd
                  • 02-2001
                  • 23792

                  Sądziłem że coś więcej za tym stoi
                  - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                  - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                  Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                  Comment

                  • darekd
                    PremiumUżytkownik
                    • 02-2003
                    • 12171

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                    Sądziłem że coś więcej za tym stoi
                    np. Szoko?

                    Comment

                    • kopyr
                      Senior
                      • 06-2004
                      • 9475

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                      np. Szoko?
                      Na szczęście nie.

                      Myślę, że współpraca będzie się rozwijać. Piwowar z Kormorana - Maciej Mielęcki brał udział w ostatnim szkoleniu sędziowskim. Niestety obowiązki zawodowe nie pozwoliły mu podejść do egzaminu w terminie. Mam nadzieję, że najpóźniej na wiosnę zda go i dołączy do grona sędziów certyfikowanych PSPD.
                      blog.kopyra.com

                      Comment

                      • leona
                        PremiumUżytkownik
                        • 07-2009
                        • 5853

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                        Na szczęście nie.

                        Myślę, że współpraca będzie się rozwijać. Piwowar z Kormorana - Maciej Mielęcki brał udział w ostatnim szkoleniu sędziowskim. Niestety obowiązki zawodowe nie pozwoliły mu podejść do egzaminu w terminie. Mam nadzieję, że najpóźniej na wiosnę zda go i dołączy do grona sędziów certyfikowanych PSPD.
                        I...?

                        Comment

                        • kopyr
                          Senior
                          • 06-2004
                          • 9475

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                          I...?
                          I będziemy się cieszyć z kolejnego sędziego.

                          Oczywiście to było BTW, a nie jako przykład współpracy. Ta póki co ogranicza się do wsparcia finansowego ze strony Kormorana, jak już pisałem wyżej. Myślę, że w przyszłości może wyjść poza to. Pożyjemy, zobaczymy.
                          blog.kopyra.com

                          Comment

                          • darekd
                            PremiumUżytkownik
                            • 02-2003
                            • 12171

                            No właśnie tyle pożytków ma browar Kormoran i co i szoko

                            Myślisz Kopyrze (i nie tylko Kopyrze), że prośba o jedną warkę nieodfermentowanego acz nachmielonego pilsa z rodziny lagerów to wiele? Ja myślę że spełnienie takiej minimalistycznej prośby przez browar /sprzedadzą taką warkę na pniu/ , pozwoliłoby takim niedowiarkom jak ja uwierzyć, że rozmowa z przedstawicielami browarów rozwinie się coś ciekawszego niż w zbiór informacji, że w sklepie u Stefana dostaniesz Kormorana, a w markecie u Tadka jest ale z rzadka.

                            Comment

                            • BrowarKormoran
                              PiwBiz
                              • 07-2011
                              • 63

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                              Już wydrążyła. Mamy szoko:


                              z naciskiem na:

                              Bezpośrednią inspiracją były opinie i sugestie konsumentów, szczególnie internautów.

                              he he he
                              Jeśli chodzi o Szoko. Po wypuszczeniu Kormorana Ciemnego otrzymaliśmy wiele skrajnych opinii. Jedni zachwycali się aromatami czekoladowymi inni wręcz przeciwnie. Samo piwo zmieniało się wraz z każdą nową warką. Teraz Kormoran Ciemny nie posiada już praktycznie aromatów. Natomiast Szoko powstało z myślą o tej drugiej części klientów, tej której aromat czekoladowy w piwie bardzo się podobał.


                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ucho Wyświetlenie odpowiedzi
                              Ja mam pytanie do BrowarKormoran.

                              Mam pytanie o pytanie o wiek przed dostępem do materiałów na stronie browaru.
                              Bardzo bym prosił, aby mi wytumaczyć to, dlaczego w tym pytaniu uwzględniacie przebywanie na terenie USA? Dlaczego nie ma innych państw? Tylko USA są w ten sposób wyróżnione. Skąd się to wzięło i po co? Jest jakiś paragraf na to, umowa państw Polska-USA czy co?
                              Reklamowanie alkoholu w tym także piw w internecie jest obszarem polskiego prawa mocno niedoprecyzowanym. Pytanie o wiek jest wypełnieniem sugestii naszego prawnika.
                              Podobnie jest ze stroną na FB, która jest niewidoczna dla osób niepełnoletnich. Jednak tu mechanizmy FB same dobierają limit wieku w zależności od kraju.

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mason Wyświetlenie odpowiedzi
                              Już takie warzą - portera . Chyba teoretycznie Marcowe miało trafić w nasze gusta, pamiętasz akcję z wysłaniem gustownych skrzyneczek do piwnych blogerów?

                              Zasłyszałem też informację z trzeciej ręki, może tutaj BK to wyjaśni. Otóż podobno w lokalnym radiu przedstawiciel browaru mówił, że chcą zacząć współpracę z piwowarami domowymi. Ale słyszałem to od osoby, która słyszała to od osoby, która usłyszała to w radiu, więc nie dam się za to pokroić
                              Owszem, pojawiły się takie pomysły, jednak nie chcemy zdradzać szczegółów przed zapadnięciem decyzji odnośnie naszej współpracy.

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                              Na szczęście nie.

                              Myślę, że współpraca będzie się rozwijać. Piwowar z Kormorana - Maciej Mielęcki brał udział w ostatnim szkoleniu sędziowskim. Niestety obowiązki zawodowe nie pozwoliły mu podejść do egzaminu w terminie. Mam nadzieję, że najpóźniej na wiosnę zda go i dołączy do grona sędziów certyfikowanych PSPD.
                              Faktycznie nasz piwowar brał nie dawno udział w szkoleniu. Niestety w tym samym dniu kiedy przeprowadzany był egzamin Maciek nadzorował proces filtracji Świątecznego.



                              Jeśli chodzi o piwo dedykowane to w 2012 planujemy zrealizować wiele pomysłów, zarówno związanych z piwami jak i współpracą ze społecznościami.
                              W tym momencie nie możemy jeszcze złożyć deklaracji, bo nie wiemy co uda się zrobić a czego nie.

                              Chętnie natomiast wysłuchamy jak widzielibyście taką współpracę, na pewno pomoże nam to w realizacji naszych planów.
                              Warzymy piwo, lubimy warzyć piwo i robimy to z pasją!
                              www.BrowarKormoran.pl

                              Comment

                              • docent
                                Senior
                                • 10-2002
                                • 5205

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika BrowarKormoran Wyświetlenie odpowiedzi
                                Owszem, pojawiły się takie pomysły, jednak nie chcemy zdradzać szczegółów przed zapadnięciem decyzji odnośnie naszej współpracy.
                                No chyba elementem wspierania PSPD przez BK jest wykorzystanie możliwości uwarzenia piwa przez jednego z piwowarów stowarzyszenia. W końcu projekty w stylu Grand Championa mają przed sobą przyszłość
                                Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                                Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                                Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                                Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎