Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Kormoran

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Mason
    Senior
    • 02-2010
    • 3280

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika BrowarKormoran Wyświetlenie odpowiedzi
    Chętnie natomiast wysłuchamy jak widzielibyście taką współpracę, na pewno pomoże nam to w realizacji naszych planów.
    Ja to widzę tak: wysłuchajcie apelów o niższe odfermentowanie waszych piw.
    JEDNO PIVKO NEVADI!

    Comment

    • Marusia
      Senior
      • 02-2001
      • 20211

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ucho Wyświetlenie odpowiedzi

      Mam pytanie o pytanie o wiek przed dostępem do materiałów na stronie browaru.
      Bardzo bym prosił, aby mi wytumaczyć to, dlaczego w tym pytaniu uwzględniacie przebywanie na terenie USA? Dlaczego nie ma innych państw? Tylko USA są w ten sposób wyróżnione. Skąd się to wzięło i po co? Jest jakiś paragraf na to, umowa państw Polska-USA czy co?
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika BrowarKormoran Wyświetlenie odpowiedzi

      Reklamowanie alkoholu w tym także piw w internecie jest obszarem polskiego prawa mocno niedoprecyzowanym. Pytanie o wiek jest wypełnieniem sugestii naszego prawnika.
      Podobnie jest ze stroną na FB, która jest niewidoczna dla osób niepełnoletnich. Jednak tu mechanizmy FB same dobierają limit wieku w zależności od kraju.
      Ucho (Uchowi) chodziło chyba o co innego, zatem odpowiadam: w USA prawna zdolność do spożywania alkoholu występuje od 21 roku życia, w innych państwach od 18 - stąd rozróżnienie. Jeśli jeszcze jakichś innych krajach występuje taka różnica, to zapewne są to podmioty, o których większość ludzi nie ma pojęcia, że istnieją, stąd są pominięte
      www.warsztatpiwowarski.pl
      www.festiwaldobregopiwa.pl

      www.wrowar.com.pl



      Comment

      • zgroza
        Senior
        • 03-2008
        • 3597

        Niemcy i Dania, 16 lat. Tak z brzegu.
        Lotna ekspozytura browaru

        Też Was kocham.

        Comment

        • BrowarKormoran
          PiwBiz
          • 07-2011
          • 63

          Miło nam poinformować, że rozpoczęliśmy produkcję własnego słodu ciemnego. Ekstraktywność: 71%.

          Filmik z zapowiedzią znajdziecie tutaj - http://www.youtube.com/watch?v=SPqKMjd5PbM

          Ps. Niestety bardzo słaby dźwięk. Przepraszamy.
          Warzymy piwo, lubimy warzyć piwo i robimy to z pasją!
          www.BrowarKormoran.pl

          Comment

          • zgoda
            Senior
            • 05-2005
            • 3516

            Ile ta pani mówi że ma EBC? Dobrze zrozumiałem że 300?
            Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

            Comment

            • BrowarKormoran
              PiwBiz
              • 07-2011
              • 63

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgoda Wyświetlenie odpowiedzi
              Ile ta pani mówi że ma EBC? Dobrze zrozumiałem że 300?
              Zgadza się, słód charakteryzuje się barwą 300 jednostek EBC.
              Warzymy piwo, lubimy warzyć piwo i robimy to z pasją!
              www.BrowarKormoran.pl

              Comment

              • BrowarKormoran
                PiwBiz
                • 07-2011
                • 63

                Za około miesiąc w sklepach pojawi się Kormoran Ciemny po kolejnej modyfikacji.
                Główne zmiany to dodanie płatków owsianych i chmielu Cascade, całkowite usunięcie aromatu czekoladowego i podniesienie zawartości alkoholu do 4,5%.

                Nowa partia pojawi się już ze zmienioną etykietą.
                Attached Files
                Warzymy piwo, lubimy warzyć piwo i robimy to z pasją!
                www.BrowarKormoran.pl

                Comment

                • jacer
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 9875

                  ooo, Cascade. To spróbuje.
                  Milicki Browar Rynkowy
                  Grupa STYRIAN

                  (1+sqrt5)/2
                  "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                  "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                  No Hops, no Glory :)

                  Comment

                  • dyczkin
                    Serce w kolorze blaugrana
                    • 05-2011
                    • 3657

                    I ja, i ja
                    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                    Moje warzenie // Piwny Wojownik

                    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                    Comment

                    • ART
                      mAD'MINd
                      • 02-2001
                      • 23792

                      Przecież ten chmiel już był w Ciemnym, będzie go mam nadzieję teraz więcej
                      Last edited by ART; 10-02-2012, 00:42.
                      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                      Comment

                      • dyczkin
                        Serce w kolorze blaugrana
                        • 05-2011
                        • 3657

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                        Przecież ten chmiel już był w Ciemnym, będzie go mam nadzieję teraz więcej
                        Nie piłem jeszcze a z taakim chmielem to spróbuję oczywiście
                        Trzeba będzie przyjechać do Wrocławia pewnie
                        Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                        Moje warzenie // Piwny Wojownik

                        Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                        Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                        Comment

                        • Aleksandros
                          Senior
                          • 05-2011
                          • 352

                          No, w końcu jakaś obiecująca nowość. Również chętnie spróbuję. Na piernikowe się nie odważyłem.

                          Comment

                          • ave_piter
                            Member
                            • 01-2011
                            • 45

                            dlaczego np. biorąc do ręki dwa egzemplarze Warnijskiego opis na kontrze się trochę różni? chodzi mi o tą historyjkę o walorach piwa
                            amatorpiwa.blogspot.com

                            Comment

                            • ave_piter
                              Member
                              • 01-2011
                              • 45

                              i jeszcze coś. Na stronce browaru przy opisie Warnijskiego pisze "Przy produkcji używane są cztery rodzaje słodu: jęczmienny, pszeniczny, żytni, karmelowy i cztery odmiany zbóż: orkisz, owies, płaskurka i pszenżyto. " Trochę mi się to kupy nie trzyma. jak dla mnie to jest używane osiem rodzajów słodu i siedem odmian zbóż. Przecież wszystkie zboża używane do produkcji piw są w postaci słodu. Mam rację?
                              amatorpiwa.blogspot.com

                              Comment

                              • docent
                                Senior
                                • 10-2002
                                • 5205

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ave_piter Wyświetlenie odpowiedzi
                                Przecież wszystkie zboża używane do produkcji piw są w postaci słodu. Mam rację?
                                Nie Mogą być w postaci niezesłodowanej.
                                Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                                Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                                Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                                Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎