Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Kormoran

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • BrowarKormoran
    PiwBiz
    • 07-2011
    • 63

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ave_piter Wyświetlenie odpowiedzi
    dlaczego np. biorąc do ręki dwa egzemplarze Warnijskiego opis na kontrze się trochę różni? chodzi mi o tą historyjkę o walorach piwa
    Otóż “Historyjka” została dostosowana na prośbę i zgodnie z wytycznymi Inspektorów Wojewódzkiego Inspektoratu Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych w Olsztynie.

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ave_piter Wyświetlenie odpowiedzi
    i jeszcze coś. Na stronce browaru przy opisie Warnijskiego pisze "Przy produkcji używane są cztery rodzaje słodu: jęczmienny, pszeniczny, żytni, karmelowy i cztery odmiany zbóż: orkisz, owies, płaskurka i pszenżyto. " Trochę mi się to kupy nie trzyma. jak dla mnie to jest używane osiem rodzajów słodu i siedem odmian zbóż. Przecież wszystkie zboża używane do produkcji piw są w postaci słodu. Mam rację?
    Troszkę inaczej. Słody to zesłodowane zboże, a zboże to surowiec nie słodowany i w takiej formie trafia do piwa.



    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
    Mam pytanie o IBU warzonych przez Kormorana piw, z naciskiem na Portera, Warmiaka czy też Świeże.
    Mamy nowe wyniki badań poziomu goryczy metodą wg. EBC
    • Warnijskie 18 BU
    • Rześkie 21 BU
    • Świeże 23 BU
    • Kormoran Ciemny 23 BU
    • Porter 27 BU
    • Kormoran Jasny 34 BU
    Warzymy piwo, lubimy warzyć piwo i robimy to z pasją!
    www.BrowarKormoran.pl

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19159

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika BrowarKormoran Wyświetlenie odpowiedzi
      ...[*]Kormoran Jasny 34 BU[/LIST]
      no to warto ponownie spróbować dla porównania z innymi piwami o wysokim IBU.

      Comment

      • korse
        Junior
        • 07-2003
        • 1

        Witam

        Szukałm polskich piw innych od tych wielkoprodukcyjnch, ciężko coś zdobyć i dlatego zwracam uwagę na małe browary. W sieci Piotr i Paweł dojrzałem jakiś Browar Kormoran, Kormoran jasne dla mnie rewleka, porter Warmiński cudo nie pamiętam kiedy piłem takiego portera . Jeszcze jest krzepkie muszę spróbować. Szkoda, że nie ma innych piw z tego browaru liczę, że będą. Można dodać sklep Piotr i Paweł. Sieradz. Aleja Grunwaldzka 1. Cieszy mnie, że jest taki browar tak trzymać

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13949

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika korse Wyświetlenie odpowiedzi
          Można dodać sklep Piotr i Paweł. Sieradz. Aleja Grunwaldzka 1.
          I to jest właśnie zadanie przed tobą...
          Last edited by Pendragon; 22-03-2012, 20:53.

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • PiwnicaZamkowa
            codziennie od 16:00
            • 05-2011
            • 805

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika korse Wyświetlenie odpowiedzi
            Witam

            Szukałm polskich piw innych od tych wielkoprodukcyjnch, ciężko coś zdobyć i dlatego zwracam uwagę na małe browary. W sieci Piotr i Paweł dojrzałem jakiś Browar Kormoran...... Cieszy mnie, że jest taki browar tak trzymać
            Patrząc na datę rejestracji na forum(07.2003)determinacja kolegi w odkrywaniu "białych plam" godna podziwu

            Comment

            • muzealnik
              Senior
              • 09-2007
              • 141

              Wczoraj miałem okazję spróbować Piwa Olsztyńskiego.
              Bardzo udany debiut. Olsztyńskie to piwo, do którego warto będzie powracać wiosną.
              Gratulacje i czekam na więcej
              coś z piwem zrobić... próbuję

              Comment

              • arzy
                Senior
                • 06-2002
                • 2814

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika muzealnik Wyświetlenie odpowiedzi
                Wczoraj miałem okazję spróbować Piwa Olsztyńskiego.
                Bardzo udany debiut. Olsztyńskie to piwo, do którego warto będzie powracać wiosną.
                Gratulacje i czekam na więcej
                Pogubiłem się to jest nowe piwo czy nowa etykieta?
                "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                Bractwo Piwne
                Skład Piwa
                Piszę poprawnie po polsku!

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13949

                  Całkiem inne, wyższe parametry. Etykieta też inna, butelka też.
                  Ale jeśli chodzi o mnie, to traktuję to jako to samo.

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • muzealnik
                    Senior
                    • 09-2007
                    • 141

                    Mam podobne odczucia.
                    Niby wszystko inne, ale sentyment za "tamtym" Olsztyńskim tak silny, że trudno się odciąć od tradycji.
                    Najważniejsze, ze piwo jest dobre.
                    coś z piwem zrobić... próbuję

                    Comment

                    • BrowarKormoran
                      PiwBiz
                      • 07-2011
                      • 63

                      Zgadza się Nowe Olsztyńskie jest modyfikacją poprzedniej wersji.

                      Dziękujemy za opinię!


                      Z innych informacji które może Was zainteresują to poszerzamy współpracę z Muzeum Warmii i Mazur - ufundowaliśmy kocioł zacierno-warzelny Speidel Braumeister na potrzeby badań laboratoryjnych nad piwami z dawnych Prus Wschodnich

                      Warzymy piwo, lubimy warzyć piwo i robimy to z pasją!
                      www.BrowarKormoran.pl

                      Comment

                      • darekd
                        PremiumUżytkownik
                        • 02-2003
                        • 12118

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika BrowarKormoran Wyświetlenie odpowiedzi

                        Z innych informacji które może Was zainteresują to poszerzamy współpracę z Muzeum Warmii i Mazur - ufundowaliśmy kocioł zacierno-warzelny Speidel Braumeister na potrzeby badań laboratoryjnych nad piwami z dawnych Prus Wschodnich

                        http://www.browarkormoran.pl/Aktualn...i-i-Mazur.html
                        Cytat z tej informacji:

                        Oczywiście obie strony mają świadomość, że owa tradycyjność nie będzie ani „prawdą historyczną”, ani odtworzeniem „historycznego” smaku. Wiedzą jednak, że dla historyka eksperyment (doświadczenie) będzie wspaniałym potwierdzeniem i uzupełnieniem wiedzy uzyskanej ze źródła, a dla piwowara doskonałą inspiracją w kształtowaniu oferty piw.

                        Podoba mi się pomysł fundacji, jak i wyważone podejście do tematu, nie w stylu "nasz piwowar nurzał się w kartach historii". Życzę ciekawych dla obu stron wyników współpracy.

                        Comment

                        • zerom_ol
                          Member
                          • 10-2011
                          • 50

                          A ja mam zapytani nie dotyczące bezpośrednio piwa a opakowania jego.
                          Czy zmiana butelek na takie z długim kołnierzem jest na stałe czy po prostu tak wyszło?

                          Comment

                          • surmar
                            Junior
                            • 10-2003
                            • 18

                            Przez długi weekend byłem na Warmii i kosztowałem piwa BK. Piwo z Wiśnią czy orkiszowe pierwsza klasa. Oczywiście podjechałem do browaru po etykiety i bez mrugnięcia okiem zostałem posiadaczem kilku kompletów.
                            Dzięki za dobre piwko i etykiety.

                            Comment

                            • kamcio1990
                              Senior
                              • 11-2010
                              • 300

                              Co to za edycja z tymi nowymi kapslami? Widziałem na Mocno Chmielonym kilka nowych kapsli, tylko nie wiem z jakiej to okazji.
                              Mi udało się kupić coś takiego:
                              Attached Files

                              Comment

                              • BrowarKormoran
                                PiwBiz
                                • 07-2011
                                • 63

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zerom_ol Wyświetlenie odpowiedzi
                                A ja mam zapytani nie dotyczące bezpośrednio piwa a opakowania jego.
                                Czy zmiana butelek na takie z długim kołnierzem jest na stałe czy po prostu tak wyszło?
                                To mała partia. Testujemy różne butelki.


                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kamcio1990 Wyświetlenie odpowiedzi
                                Co to za edycja z tymi nowymi kapslami? Widziałem na Mocno Chmielonym kilka nowych kapsli, tylko nie wiem z jakiej to okazji.
                                Mi udało się kupić coś takiego:
                                Wykorzystaliśmy stare zapasy.
                                Kapsle pojawiły się na piwach Kormoran Jasny, Irish, Olsztyńskie, Krzepkie, Jabłko i Miodne.
                                Warzymy piwo, lubimy warzyć piwo i robimy to z pasją!
                                www.BrowarKormoran.pl

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎