Zasady dotyczące cookies: W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności”. Po zalogowaniu komunikat nie jest widoczny.

Browar.biz
Nazwa Użytkownika Hasło
Sklep Wyszukiwarka Forum Browaru Poczta Zarejestruj się!

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Do niezależnego funkcjonowania BrowarBiz potrzebuje Twojego wsparcia. Co piszą BrowarBizoWspieracze na ten temat?
Dziękuję za prowadzenie tego forum. Dzięki niemu nauczyłem się robić piwo, korzystam z niego niemal codziennie.
Radekam
BrowarBiz jest Ci przydatny? Dołóż swoją cegiełkę!

Odpowiedz

Narzędzia Sposób wyświetlania
Stare 12-07-2011, 17:24
sienioo sienioo is offline
Senior

Miejscowość: Kraków
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pizmak666 Wyświetlenie odpowiedzi
Czy uświadamiacie (nadzorujecie) swoich sprzedawców w jakich należy przechowywać Wasze piwo?Widząc jakieś 200 szt. Waszych niepasterów na półkach Tesco w tych warunkach temperaturowych nie wróżę pochlebnych opinii wśród nowych nabywców.
Chciałem zgłosić tą uwagę, ale nie zdążyłem:P - czy przez to Browar Kormoran nie straci w przyszłości klientów? Strasznie źle obchodzą się z piwem i ta temperatura...
Odpowiedz cytując
Stare 12-07-2011, 17:44
darekd darekd is offline
Senior

Miejscowość: Wrocław
Standardowy

Cytat:
Czy uświadamiacie (nadzorujecie) swoich sprzedawców w jakich należy przechowywać Wasze piwo?Widząc jakieś 200 szt. Waszych niepasterów na półkach Tesco w tych warunkach temperaturowych nie wróżę pochlebnych opinii wśród nowych nabywców.
Ale ubaw Może apel do pracowników Tesco, żeby chuchali na zimno? Z sieciami tak jest, że producenci mają spełniać ich wymagania, nie na odwrót. I na pewno Tesco uświadomiło browar, co będzie jak będzie źle Nie mylę się?
Odpowiedz cytując
Stare 12-07-2011, 17:58
Fotka Użytkownika: delvish
delvish delvish is offline
Senior

Miejscowość: Kraków
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgroza Wyświetlenie odpowiedzi
Olsztyńskie jest lane w bączki
A nie w sieroty po Jurandzie?

"It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)
Odpowiedz cytując
Stare 12-07-2011, 18:12
Fotka Użytkownika: pizmak666
pizmak666 pizmak666 is offline
Senior

Miejscowość: KR/RST
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
Ale ubaw Może apel do pracowników Tesco, żeby chuchali na zimno? Z sieciami tak jest, że producenci mają spełniać ich wymagania, nie na odwrót. I na pewno Tesco uświadomiło browar, co będzie jak będzie źle Nie mylę się?
Może Ty masz ubaw ale kilkadziesiąt osób które kupi to piwo ( w jednym tylko sklepie) nie będzie tryskało humorem.
Chuchać za to powinni na rozgrzane głowy co poniektórych.

Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.
Odpowiedz cytując
Stare 12-07-2011, 18:13
Fotka Użytkownika: Pendragon
Pendragon Pendragon is offline
Senior

Miejscowość: Starogard Gdański
Standardowy

Ale jednak u mnie w Tesco jest jedna mała (no tak na 100 butelek) lodówka wyłącznie dla Gościszewa. Obok stoi druga bliźniacza na inne piwa, w tym niepastery. Kormorana sobie nie przypominam, ale już Lubuskie tam stało, chociaż akurat by nie musiało. Czyli można jak się chce.

moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot

Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
Odpowiedz cytując
Stare 12-07-2011, 18:24
Fotka Użytkownika: Rzeszowiak
Rzeszowiak Rzeszowiak is offline
Piwny Radykał

Miejscowość: Rzeszów
Standardowy

To ja mam takie pytanie, które mnie od dawna nurtuje - czy bk beczkowe to jest to samo piwo co olsztyńskie?
Odpowiedz cytując
Stare 12-07-2011, 18:39
darekd darekd is offline
Senior

Standardowy

Cytat:
Może Ty masz ubaw ale kilkadziesiąt osób które kupi to piwo ( w jednym tylko sklepie) nie będzie tryskało humorem.
Chuchać za to powinni na rozgrzane głowy co poniektórych.
Ubaw mam z Twojej naiwności, nie z klientów. Którego fragmentu mojej wypowiedzi nie zrozumiałeś? W browarze wiedzą dobrze, co to jest Tesco. Na świecie jest tak, że jeśli chcesz kupić regionalne "nieutrwalane" piwo, to nie możesz wymagać, by było one we wszystkich regionach danego kraju w sieciach, bo wtedy nie jest regionalne i jak słusznie zauważyłeś może być gorszej jakości. Są koncernowe piwa i koncernowe sklepy
Odpowiedz cytując
Stare 12-07-2011, 19:02
Fotka Użytkownika: pizmak666
pizmak666 pizmak666 is offline
Senior

Miejscowość: KR/RST
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
W browarze wiedzą dobrze, co to jest Tesco.
Cały tekst o dziwo zrozumiałem.Teraz ja mam ubaw z Twojej naiwności -wiedzą że piwo będzie stało w 25*C i celowe wysyłają swoje niepastery żeby skwaśniały i wróciły do nich lub odpychały od siebie potencjalnych klientów tak?

A tak w ogóle to zapoznaj się z pierwszym postem w tym temacie lub załóż wątek "darekd odpowiada w imieniu Browaru Kormoran na pytania z wątku Browar Kormoran"
Pozdrawiam.Bez odbioru.

Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.
Odpowiedz cytując
Stare 12-07-2011, 19:13
Fotka Użytkownika: kopyr
kopyr kopyr is offline
Senior

Miejscowość: Oborniki Śl.
Standardowy

Cytat:
Cały tekst o dziwo zrozumiałem.Teraz ja mam ubaw z Twojej naiwności -wiedzą że piwo będzie stało w 25*C i celowe wysyłają swoje niepastery żeby skwaśniały i wróciły do nich lub odpychały od siebie potencjalnych klientów tak?
A kto Ci powiedział, że one skwaśnieją? Moim zdaniem nie skwaśnieją, tak samo jak nie kwaśnieją wystawione na półkach Ciechany, Lwówki, Ambery, Noteckie. Piwami, które naprawdę kwaśnieją są te z Gościszewa i czasem Konstancina.

kopyr edytował/a post 12-07-2011 o godz. 19:15.
Odpowiedz cytując
Stare 12-07-2011, 20:01
darekd darekd is offline
Senior

Standardowy

Cytat:
Po pierwsze - vide Kopyr,
Po drugie - panie Einstein, kto beknie, jeśli już teoretycznie do tego dojdzie? Myślisz, że Tesco wzięło to na siebie w umowie? Oni nie są z browar.bizu i nie łykną takiej wpadki jak tutaj z ciemnym Kormoranem. Stosują twarde zasady i niezależnie kogo wina twarda d. musi mieć browar. Na sprzedaży w sieciach niejeden się już przejechał.
Po trzecie - wiem o czym jest ten wątek, pytanie o warunki sprzedaży Kormorana w Tesco zadałem, choć pewnie zapisy umowy nie mogą być upubliczniane.
Zatem nie nadymaj się i czytaj uważnie
Odpowiedz cytując
Stare 12-07-2011, 23:22
Fotka Użytkownika: iron
iron iron is offline
Senior

Miejscowość: Warszawa - wioska rybacka
Standardowy

Zdaje się, że ideą tego działu miały być pytania do Browaru Kormoran i odpowiedzi od tegoż, a wyszło jak zwykle - czyli totalna forumowa rozpierducha...
Może darujcie sobie kłótnie w tym temacie
Odpowiedz cytując
Stare 12-07-2011, 23:32
Fotka Użytkownika: Zdrój
Zdrój Zdrój is offline
Senior

Miejscowość: Strzyżów
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
A kto Ci powiedział, że one skwaśnieją? Moim zdaniem nie skwaśnieją, tak samo jak nie kwaśnieją wystawione na półkach Ciechany, Lwówki, Ambery, Noteckie. Piwami, które naprawdę kwaśnieją są te z Gościszewa i czasem Konstancina.
OT. Niespasteryzowana PINTA Pierwsza Pomoc ale także Odsiecz Wiedeńska (butelki wzięte do próby) skwaśniały i zmętniały w ciągu 2 tygodni. PPP i POW z tej samej partii spasteryzowane mają się wg mnie całkiem dobrze.
Odpowiedz cytując
Stare 13-07-2011, 06:25
Fotka Użytkownika: Rzeszowiak
Rzeszowiak Rzeszowiak is offline
Piwny Radykał

Miejscowość: Rzeszów
Standardowy

Z tego co wiem, to Tesco bierze produkty Kormorana z hurtownii a nie od przedstawiciela browaru.
Odpowiedz cytując
Stare 13-07-2011, 09:16
Fotka Użytkownika: piotry
piotry piotry is offline
Oj tam, oj tam !

Standardowy

To może wrócę do tematu i zadam pytanie:

Jakie są optymalne temperatury przetrzymywania piwa niepasteryzowanego z Kormorana (informacje na etykiecie o ciemnym i chłodnym miejscu mi nie wystarczają) ?

Czy do piw z Kormorana dodawany jest cukier lub karmel, lub jeśli nie to jak długo trwa warzenie (gotowanie brzeczki z chmielem) ?

Pytanie drugie które nasunęło mi się po tym jak spróbowałem kilku piw warzonych przez Browar Kormoran. Zauważyłem dosyć silne posmaki karmelowo/słodkie. W niektórych przypadkach nie wynikają one z słodowości piwa bo te jest mocno odfermentowane (np. Krzepkie - ekstrakt. 14,5% i alk. 7.4%). Dlatego mam wrażenie, że brzeczka albo się karmelizuje/przypala albo dodawany jest karmel... .

Wiem, że te pytania są z natury rzeczy techniczne, ale proszę o szczerą odpowiedź.

Pozdrawiam
piotry

piotry edytował/a post 13-07-2011 o godz. 09:18. Powód: literówki
Odpowiedz cytując
Stare 13-07-2011, 10:08
kopyr kopyr is offline
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Zdrój Wyświetlenie odpowiedzi
OT. Niespasteryzowana PINTA Pierwsza Pomoc ale także Odsiecz Wiedeńska (butelki wzięte do próby) skwaśniały i zmętniały w ciągu 2 tygodni. PPP i POW z tej samej partii spasteryzowane mają się wg mnie całkiem dobrze.
No i jak to się ma do piw z Kormorana? Ja piszę o tym, co wiem z własnego doświadczenia. Świeże, Rześkie kilka miesięcy po terminie może i smaczne nie są, ale bynajmniej nie są to kwasiory. Stawiam orzechy przeciwko kamieniom, że piwo z Kormorana na półkach TESCO nie spotka żadna dramatyczna tragedia. Te piwa stoją na półkach specjalistycznych sklepów w całej Polsce i jakoś w tematach dedykowanych nie pojawiają się co rusz informacje, że ktoś trafił kwasa.

Pytanie do Kormorana - jakie filtry stosuje browar, do obróbki piwa?
Stare 13-07-2011, 16:27
Fotka Użytkownika: BrowarKormoran
BrowarKormoran BrowarKormoran is offline
PiwBiz

Miejscowość: Olsztyn
Standardowy

Cytat:

Browar nie sprzedaje bezpośrednio do sklepów, jedynie do hurtowni, które odsprzedają dalej. Ciężko jest nam egzekwować od sklepów jakiekolwiek wymogi, bo nie mamy z nimi kontaktu.

Cytat:
Mała uwaga merytoryczna: http://browar.biz/forum/showpost.php...4&postcount=43, http://browar.biz/forum/showpost.php...31&postcount=2 - to jest butelka typu granat, Olsztyńskie jest lane w bączki
Zapamiętane.

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rzeszowiak Wyświetlenie odpowiedzi
To ja mam takie pytanie, które mnie od dawna nurtuje - czy bk beczkowe to jest to samo piwo co olsztyńskie?
Nie, to różne piwa.

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika piotry Wyświetlenie odpowiedzi
To może wrócę do tematu i zadam pytanie:

Jakie są optymalne temperatury przetrzymywania piwa niepasteryzowanego z Kormorana (informacje na etykiecie o ciemnym i chłodnym miejscu mi nie wystarczają) ?

Czy do piw z Kormorana dodawany jest cukier lub karmel, lub jeśli nie to jak długo trwa warzenie (gotowanie brzeczki z chmielem) ?

Pytanie drugie które nasunęło mi się po tym jak spróbowałem kilku piw warzonych przez Browar Kormoran. Zauważyłem dosyć silne posmaki karmelowo/słodkie. W niektórych przypadkach nie wynikają one z słodowości piwa bo te jest mocno odfermentowane (np. Krzepkie - ekstrakt. 14,5% i alk. 7.4%). Dlatego mam wrażenie, że brzeczka albo się karmelizuje/przypala albo dodawany jest karmel... .

Wiem, że te pytania są z natury rzeczy techniczne, ale proszę o szczerą odpowiedź.

Pozdrawiam
piotry
1) Sugerujemy 6 - 8 st. C

2) To zależy od piwa, w przypadku Krzepkiego nie dodajemy ani karmelu, ani cukru. Przyczyną karmelowgo posmaku są ciemne słody.

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi

Pytanie do Kormorana - jakie filtry stosuje browar, do obróbki piwa?
Filtr płytowo kartonowy + łapacz ziemi okrzemkowej.
Odpowiedz cytując
Stare 13-07-2011, 17:40
Fotka Użytkownika: becik
becik becik is offline
Senior

Miejscowość: Warszawa
Standardowy

Cytat:
Mała uwaga merytoryczna: http://browar.biz/forum/showpost.php...4&postcount=43, http://browar.biz/forum/showpost.php...31&postcount=2 - to jest butelka typu granat, Olsztyńskie jest lane w bączki
Przynajmniej w latach 80-tych kiedy już sam zaczynałem pić piwo, określenie granat/bączek funkcjonowało równolegle i oba były popularne (trzecie to jeszcze była "małpka"). Już ponad 25 lat temu używałem zarówno określenia granat, małpka jak i bączek. To, że w latach 90-tych pojawiły się w "tych nowych butelkach - granatach -" piwa z Krotoszyna, potem ze Zwierzyńca nie obliguje chyba do zmiany potocznego nazewnictwa tych butelek.
Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl
Odpowiedz cytując
Stare 13-07-2011, 17:45
kopyr kopyr is offline
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
Przynajmniej w latach 80-tych kiedy już sam zaczynałem pić piwo, określenie granat/bączek funkcjonowało równolegle i oba były popularne (trzecie to jeszcze była "małpka"). Już ponad 25 lat temu używałem zarówno określenia granat, małpka jak i bączek. To, że w latach 90-tych pojawiły się w "tych nowych butelkach - granatach -" piwa z Krotoszyna, potem ze Zwierzyńca nie obliguje chyba do zmiany potocznego nazewnictwa tych butelek.
Przecież już to rozstrzygnęliśmy. Granat z długą szyjką, to granat zaczepny, Steine, to granat obronny.
Stare 13-07-2011, 18:06
Fotka Użytkownika: leona
leona leona is offline
PremiumUżytkownik

Miejscowość: chwilowo (!) Kraków
Standardowy

Becik, to wszystko pokłosie tego czy w czasie zabaw chciało się być Niemcem czy Ruskim? Ja zawsze byłem Niemcem i jak granat to tylko Handgranate

Władza, która nie istnieje dla wolności, nie jest władzą, tylko przemocą - J. Acton

Robienie własnego piwa to fun, picie własnego to już lekka megalomania - Seta :D
Odpowiedz cytując
Stare 13-07-2011, 22:21
Pawel_Chmielewski Pawel_Chmielewski is offline
Junior

Miejscowość: Wrocław Popowice
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika BrowarKormoran Wyświetlenie odpowiedzi
Browar nie sprzedaje bezpośrednio do sklepów, jedynie do hurtowni, które odsprzedają dalej.
Skoro browar nie ma wpływu na dalszy obrót piwem przez hurtownie, czy są może miejscowe puby lub inne lokale w Iławie (lub w samym Olsztynie) do których piwo trafia bezpośrednio i BK może mi polecić? Mam nadzieję że nie okaże się że najciemniej jest pod latarnią i nie czeka mnie 2tygodniowe szukanie kwiatu paproci. A może ktoś z forumowiczów orientuje się w Iławskich sklepach, lub widział w jakiejś "restauracji" regionalny produkt serwowany turystom?
Odpowiedz cytując
Stare 13-07-2011, 23:18
Fotka Użytkownika: Makaron
Makaron Makaron is offline
Senior

Miejscowość: Musselburgh
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pawel_Chmielewski Wyświetlenie odpowiedzi
Skoro browar nie ma wpływu na dalszy obrót piwem przez hurtownie, czy są może miejscowe puby lub inne lokale w Iławie (lub w samym Olsztynie) do których piwo trafia bezpośrednio i BK może mi polecić? Mam nadzieję że nie okaże się że najciemniej jest pod latarnią i nie czeka mnie 2tygodniowe szukanie kwiatu paproci. A może ktoś z forumowiczów orientuje się w Iławskich sklepach, lub widział w jakiejś "restauracji" regionalny produkt serwowany turystom?
W sumie bardzo dobre pytanie. Czy browar ma listę knajp w których podawane są wasze piwa?
Stare 13-07-2011, 23:24
j_Q j_Q is offline
Senior

Miejscowość: Piaseczno
Standardowy

Co do knajp to Ci nie powiem, natomiast będąc nie dalej jak miesiąc temu w Olsztynie postanowiłem zaopatrzyć się w miejscowy trunek. Nie było to łatwe. Nie wiem czemu, ale jakoś miejscowi z rezerwą podchodzą do Kormorana. Trafiłem go dopiero w typowo specjalistycznym sklepie, a i też w nie najniższej cenie.
Odpowiedz cytując
Stare 13-07-2011, 23:28
becik becik is offline
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
Becik, to wszystko pokłosie tego czy w czasie zabaw chciało się być Niemcem czy Ruskim? Ja zawsze byłem Niemcem i jak granat to tylko Handgranate
Hmm, jak ja się bawiłem w wojnę to byli Polacy i Szwaby W dziwna wojnę się bawiłeś z tymi Ruskimi

A granatami to były jak nie kamienie to papierowe torebki z popiołem, granat to był granat i tyle
Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

becik edytował/a post 13-07-2011 o godz. 23:29.
Odpowiedz cytując
Stare 14-07-2011, 02:26
Fotka Użytkownika: dadek
dadek dadek is offline
Senior

Standardowy

Jak wnioskuję z wcześniejszych odpowiedzi Browar Kormoran nie ma własnej sieci dystrybucji, a sprzedaje piwo wyłącznie hurtowniom. Czy nie dobrze by było się pokusić o stworzenie własnych rejonowych hurtowni? Jak mniemam znacznie obniżyło by to ceny piw jakie płacimy my - wielbiciele Waszych piw (też się do nich zaliczam).
Drugie pytanie z tym związane to zagadnienie zwrotności butelek. Butelki od tych samych piw z Kormorana w różnych sklepach są różnie traktowane, np. w Bomi pobiera się kaucję a już w Leclercu nie (przykład Warszawy). W małych sklepach też jest pół na pół. Choć to w przeważającej większości typowe zwrotne ŻGB często odmawia się ich przyjęcia a kaucję wlicza w cenę. Czy to wina poszczególnych hurtowni czy Browar nie odbiera pustych butelek zwrotnych?
Odpowiedz cytując
Stare 14-07-2011, 09:50
becik becik is offline
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
Jak wnioskuję z wcześniejszych odpowiedzi Browar Kormoran nie ma własnej sieci dystrybucji, a sprzedaje piwo wyłącznie hurtowniom. Czy nie dobrze by było się pokusić o stworzenie własnych rejonowych hurtowni? Jak mniemam znacznie obniżyło by to ceny piw jakie płacimy my (...)
A pomyslałeś za co BK stworzy taką sieć hurtownii? Przeciez nie zrobią tego za ładne oczy tylko będą musieli płacić za ich utrzymanie, grunt, pracowników i całą masę innych opłat. Jeśli myslisz, że przez to piwo stanieje to się mylisz, to ceny piwa nie obniży bo hurtownie też trzeba utrzymać.
Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Narzędzia
Sposób wyświetlania

Zasady
Zakładać nowe dyskusje: Nie możesz
Odpowiadać: Nie możesz
Dodawać załączniki: Nie możesz
Edytować własne wiadomości: Nie możesz

Kod vB: Tak
Mordki: Tak
Kod [IMG]: Nie