Zasady dotyczące cookies: W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności”. Po zalogowaniu komunikat nie jest widoczny.

Browar.biz
Nazwa Użytkownika Hasło
Sklep Wyszukiwarka Forum Browaru Poczta Zarejestruj się!

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Do niezależnego funkcjonowania BrowarBiz potrzebuje Twojego wsparcia. Co piszą BrowarBizoWspieracze na ten temat?
Wspieram browar.biz, bo to na prawdę świetna strona. Miejsce gdzie można pozna zdanie osób posiadających ogromną wiedzę, co daje okazje do rozwijania pogłębiana swojej wiedzy. Im więcej czytam tym bardziej zdaje sobie sprawę o ile sprawach nie miałem pojęcia. Polecam lekturę forum na każdą wolną chwilę. To skarbnica informacji! Dzięki tej stronie mogłem znaleźć sklepy oferujące szeroki asortyment piw, a także jakich produktów szukać na półkach, a których nie warto spróbować.
Krzysiek_K
BrowarBiz jest Ci przydatny? Dołóż swoją cegiełkę!

Odpowiedz

Narzędzia Sposób wyświetlania
Stare 14-07-2011, 15:38
Fotka Użytkownika: BrowarKormoran
BrowarKormoran BrowarKormoran is offline
PiwBiz

Miejscowość: Olsztyn
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pawel_Chmielewski Wyświetlenie odpowiedzi
Skoro browar nie ma wpływu na dalszy obrót piwem przez hurtownie, czy są może miejscowe puby lub inne lokale w Iławie (lub w samym Olsztynie) do których piwo trafia bezpośrednio i BK może mi polecić? Mam nadzieję że nie okaże się że najciemniej jest pod latarnią i nie czeka mnie 2tygodniowe szukanie kwiatu paproci. A może ktoś z forumowiczów orientuje się w Iławskich sklepach, lub widział w jakiejś "restauracji" regionalny produkt serwowany turystom?
Jeśli chodzi o Iławę to sugerujemy sprawdzić

ul. 1-go Maja 27, Sklep Spożywczy,
ul. Gdańska 1A, Sklep Spożywczy SUMAR,
ul. Grudziądzka 39, Sklep Spożywczy PANDA,
ul. Kopernika 4a, Shisha Bar Kebab, tel. 662 590 185
ul. Narutowicza 7, Sklep Spożywczy SUMAR,
ul. Wyszyńskiego 6A/9, Sklep Spożywczy Wierzchowski,

Informacje z http://www.browarkormoran.pl/Gdzie-k...zurskie/I.html

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Makaron Wyświetlenie odpowiedzi
W sumie bardzo dobre pytanie. Czy browar ma listę knajp w których podawane są wasze piwa?
Tak, lista jest pod adresem- http://www.browarkormoran.pl/Gdzie-kupic.html

To nie są oczywiście wszystkie miejsca, ale systematycznie listę aktualizujemy. W dużej mierze dzięki fanom. Jeśli znacie miejsca, których tam nie ma - dajcie znać.

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika j_Q Wyświetlenie odpowiedzi
Co do knajp to Ci nie powiem, natomiast będąc nie dalej jak miesiąc temu w Olsztynie postanowiłem zaopatrzyć się w miejscowy trunek. Nie było to łatwe. Nie wiem czemu, ale jakoś miejscowi z rezerwą podchodzą do Kormorana. Trafiłem go dopiero w typouwo specjalistycznym sklepie, a i też w nie najniższej cenie.
Lista miejsc w Olsztynie jest tutaj - http://www.browarkormoran.pl/Gdzie-k...zurskie/O.html

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
Jak wnioskuję z wcześniejszych odpowiedzi Browar Kormoran nie ma własnej sieci dystrybucji, a sprzedaje piwo wyłącznie hurtowniom. Czy nie dobrze by było się pokusić o stworzenie własnych rejonowych hurtowni? Jak mniemam znacznie obniżyło by to ceny piw jakie płacimy my - wielbiciele Waszych piw (też się do nich zaliczam).
Szczerze mówiąc nie znamy przypadku, żeby ktokolwiek decydował się na stworzenie własnej sieci hurtowni.

To z pewnością czasochłonna i kosztowna inwestycja., ale ciężko nam o tym cokolwiek mówić, skupiamy się na warzeniu piwa.

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
Drugie pytanie z tym związane to zagadnienie zwrotności butelek. Butelki od tych samych piw z Kormorana w różnych sklepach są różnie traktowane, np. w Bomi pobiera się kaucję a już w Leclercu nie (przykład Warszawy). W małych sklepach też jest pół na pół. Choć to w przeważającej większości typowe zwrotne ŻGB często odmawia się ich przyjęcia a kaucję wlicza w cenę. Czy to wina poszczególnych hurtowni czy Browar nie odbiera pustych butelek zwrotnych?
Browar butelki odbiera. Rozbieżności wynikają z różnego zachowania sklepów, nie wszystkie prowadzą wymianę. Sklep decyduje.
Odpowiedz cytując
Stare 14-07-2011, 15:57
Fotka Użytkownika: Pendragon
Pendragon Pendragon is offline
Senior

Miejscowość: Starogard Gdański
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika BrowarKormoran Wyświetlenie odpowiedzi
To nie są oczywiście wszystkie miejsca, ale systematycznie listę aktualizujemy. W dużej mierze dzięki fanom. Jeśli znacie miejsca, których tam nie ma - dajcie znać.
Proszę bardzo:

Pomorskie
Sklepy
Starogard Gdański, Lubichowska 14 (CH Kociewie) - Ekosmak (praktycznie cały asortyment)
Starogard Gdański, Lubichowska 69 - Alkohole Świata (Orkiszowe Miodowe i być może inne)

Lokal
Rumia, Filtrowa 2 - Żółto-Niebieski Browarek (Kormoran, Warmiak)

moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot

Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
Odpowiedz cytując
Stare 15-07-2011, 01:36
Fotka Użytkownika: dadek
dadek dadek is offline
Senior

Miejscowość: Warszawa
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
A pomyslałeś za co BK stworzy taką sieć hurtownii? Przeciez nie zrobią tego za ładne oczy tylko będą musieli płacić za ich utrzymanie, grunt, pracowników i całą masę innych opłat. Jeśli myslisz, że przez to piwo stanieje to się mylisz, to ceny piwa nie obniży bo hurtownie też trzeba utrzymać.
A przykład Ciechana? Jakoś im się opłaca własna dystrybucja a ceny ich piw są niższe niż Kormorana.
Odpowiedz cytując
Stare 15-07-2011, 01:44
Fotka Użytkownika: dadek
dadek dadek is offline
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika BrowarKormoran Wyświetlenie odpowiedzi

Browar butelki odbiera. Rozbieżności wynikają z różnego zachowania sklepów, nie wszystkie prowadzą wymianę. Sklep decyduje.
Chodzi o to, że w niektórych sklepach są traktowane jako niezwrotne TYLKO butelki od Kormorana. Za identyczne stojące obok z innymi piwami pobiera się kaucję i je później przyjmuje. Dlatego to wydało mi się dziwne.
Odpowiedz cytując
Stare 15-07-2011, 06:36
Fotka Użytkownika: Mason
Mason Mason is offline
Senior

Standardowy

Cytat:
Nie planujemy, a nawet raczej unikamy. Obawiamy się potencjalnej mutacji drożdży.
Na jakiej podstawie te obawy? Drożdże górnej fermentacji są stabilne, w eksperymencie przeprowadzonym na drożdżach używanych w BridgePort Brewing wyszło, że drożdże używane 98 razy nie wykazały zmiany w prowadzeniu procesu fermentacji (co widać na załączniku), nie zmieniła się flokulacja (86.0 ± 6.4 dla świeżych i 87.1 ± 4.4 dla starych), kolonie na agarze wyglądały podobnie, nie wykazano też różnic metodami biologii molekularnej.
Załączone obrazki
Rodzaj pliku: jpg gravity.jpg (19,1 KB, liczba wyświetleń: 557 )
Stare 15-07-2011, 10:06
Fotka Użytkownika: kony
kony kony is offline
breweriarz

Miejscowość: Poznań
Standardowy

No właśnie, post Masona skłonił mnie do wypowiedzi która chodzi mi głowie od pierwszych postów tego wątku. Zamiast wymyślać kręcenie filmów, proponowałbym aby skłonić poszczególnych pracowników browaru do wypowiedzenia się od czasu do czasu tutaj w bardziej fachowych kwestiach. Z całym szacunkiem do Waszej pracy, nie oczekujemy że będziecie znać odpowiedzi na wszystkie nasze pytania będąc ludźmi od komunikacji w internecie. Formuła facebooka tu się nie sprawdzi bo nie po to powstał ten wątek, żebyśmy się tu nawzajem adorowali. Dla mnie też odpowiedź nt. drożdży górnej fermentacji wydaje się być oderwana od rzeczywistości i jeśli jest faktycznie uzasadniona to wolałbym aby wyjaśnił mi to ktoś kompetentny.
Odpowiedz cytując
Stare 15-07-2011, 12:52
a1410 a1410 is offline
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mason Wyświetlenie odpowiedzi
Na jakiej podstawie te obawy? Drożdże górnej fermentacji są stabilne,
Myślę, że te obawy nie są zupełnie bezzasadna, gdyż drożdżom górnej fermentacji rzeczywiście nic nie będzie, problem może jednak dotknąć te z dolnej, a chyba na takich pracuje Kormoran...
Odpowiedz cytując
Stare 15-07-2011, 14:54
PiwBiz

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
Proszę bardzo:

Pomorskie
Sklepy
Starogard Gdański, Lubichowska 14 (CH Kociewie) - Ekosmak (praktycznie cały asortyment)
Starogard Gdański, Lubichowska 69 - Alkohole Świata (Orkiszowe Miodowe i być może inne)

Lokal
Rumia, Filtrowa 2 - Żółto-Niebieski Browarek (Kormoran, Warmiak)

Dzięki! Już dodane.

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mason Wyświetlenie odpowiedzi
Na jakiej podstawie te obawy? Drożdże górnej fermentacji są stabilne, w eksperymencie przeprowadzonym na drożdżach używanych w BridgePort Brewing wyszło, że drożdże używane 98 razy nie wykazały zmiany w prowadzeniu procesu fermentacji (co widać na załączniku), nie zmieniła się flokulacja (86.0 ± 6.4 dla świeżych i 87.1 ± 4.4 dla starych), kolonie na agarze wyglądały podobnie, nie wykazano też różnic metodami biologii molekularnej.
Odpowiedź dotycząca korzystania przez browar, z drożdży górnej i dolnej fermentacji jednocześnie, jest uzasadniona. Przyjeliśmy takią politykę jakości i bezpieczeństwa produkcji. To my ponosimy ryzyko, dlatego robimy wszystko by je minimalizować.
Skąd nasze obawy? Otóż znane są nam konkretne przypadki gdzie takie mutacje drożdży dolnej i górnej fermentacji zatrzymały produkcję piwa i spowodowały niemałe straty. Z oczywistych względów nie możemy wskazać, które z browarów miały takie problemy.
Jak to się dzieje? Sama mutacja zachodzi w powietrzu kiedy to drożdże unoszone są razem z dwutlenkiem węgla. Dlatego też problem potęgowany jest przy warzeniu w otwartych kadziach i na małej przestrzeni. Browary, które stosują drożdże dolnej i górnej fermentacji przystosowane są do bardzo restrykcyjnych procedur. Na terenie naszego browaru wprowadzenie takich procedur było by bardzo trudne, przede wszystkim z powodu wielkości naszego budynku. Jednocześnie nie twierdzimy, że jest to regułą i na pewno wydarzy, jednak wolimy dmuchać na zimne.

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kony Wyświetlenie odpowiedzi
No właśnie, post Masona skłonił mnie do wypowiedzi która chodzi mi głowie od pierwszych postów tego wątku. Zamiast wymyślać kręcenie filmów, proponowałbym aby skłonić poszczególnych pracowników browaru do wypowiedzenia się od czasu do czasu tutaj w bardziej fachowych kwestiach. Z całym szacunkiem do Waszej pracy, nie oczekujemy że będziecie znać odpowiedzi na wszystkie nasze pytania będąc ludźmi od komunikacji w internecie. Formuła facebooka tu się nie sprawdzi bo nie po to powstał ten wątek, żebyśmy się tu nawzajem adorowali. Dla mnie też odpowiedź nt. drożdży górnej fermentacji wydaje się być oderwana od rzeczywistości i jeśli jest faktycznie uzasadniona to wolałbym aby wyjaśnił mi to ktoś kompetentny.
Przed wejściem na forum zapytaliśmy się co o tym myślicie, bo mamy świadomość, że to nie Facebook jednak chcielibyśmy rozmawiać w atmosferze wzajemnego szacunku.

Nakręcenie filmu było naszą propozycją, która nie spotkała się z zainteresowaniem, więc z niej zrezygnowaliśmy.

Wszystkie nasze wypowiedzi pochodzą bezpośrednio od ludzi zajmujących się konkretną dziedziną, a jeśli jest potrzeba konsultujemy pytanie z kilkoma osobami, aby uzyskać pełny obraz sytuacji.

Na wideo widzielibyście kto odpowiada

Nasza rola sprowadza się do pośredniczenia, bo nikt chyba nie oczekuje, że pracownicy Browaru mają tyle czasu, aby dodatkowo zajmować się komunikacją w Internecie. Nie przedstawiamy tu wcześniej przygotowanych notek prasowych, ani naszych opini bazujących na szybkim wyszukaniu zagadnienia w Internecie. Odpowiedzi na Wasze pytania, pochodzą od pracowników Browaru. Jesteśmy pewni, że są to osoby w 100% kompentne.

Nawiasem mówiąc tę dyskusję proponuję przenieść do wątku “Browar Kormoran w BrowarBizie - komentarze” http://www.browar.biz/forum/showthre...t=93448&page=6
Tam chętnie przyjmiemy wszelkie uwagi i porozmawiamy o tym jak w/g was mogłaby wyglądać nasza obecność na Browar.biz.

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika a1410 Wyświetlenie odpowiedzi
Myślę, że te obawy nie są zupełnie bezzasadna, gdyż drożdżom górnej fermentacji rzeczywiście nic nie będzie, problem może jednak dotknąć te z dolnej, a chyba na takich pracuje Kormoran...
Zgadza się, korzystamy z drożdży dolnej fermentacji.
Odpowiedz cytując
Stare 15-07-2011, 15:19
Fotka Użytkownika: snieguuu
snieguuu snieguuu is offline
Member

Miejscowość: Józefów
Standardowy

Skoro jesteśmy już przy aktualizacji miejsc... to...

Sklepy

05-420 Józefów k. Otwocka, 3 Maja 99, Delikatesy "Krzyś"
Otwock, Karczewska 23, sklep "Adria"
Warszawa, Patriotów 137, M&L Delikatesy

wszystkie woj. mazowieckie

i wszystkie (chyba) zaopatrują się w hurtowni Cerkom z Józefowa która z resztą jest na Waszej liście
Odpowiedz cytując
Stare 15-07-2011, 17:31
PiwBiz

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika snieguuu Wyświetlenie odpowiedzi
Skoro jesteśmy już przy aktualizacji miejsc... to...

Sklepy

05-420 Józefów k. Otwocka, 3 Maja 99, Delikatesy "Krzyś"
Otwock, Karczewska 23, sklep "Adria"
Warszawa, Patriotów 137, M&L Delikatesy

wszystkie woj. mazowieckie

i wszystkie (chyba) zaopatrują się w hurtowni Cerkom z Józefowa która z resztą jest na Waszej liście
Dodane. Dzięki!
Odpowiedz cytując
Stare 15-07-2011, 17:35
Senior

Standardowy

Przydałaby się informacja czy w danym lokalu piwo jest beczkowe czy tylko butelkowe. Wrzucanie do jednego wora lokali tylko z butelkami mija się z celem. Od butelek są sklepy

Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

Pendragon edytował/a post 15-07-2011 o godz. 17:37.
Odpowiedz cytując
Stare 15-07-2011, 21:19
emes emes is offline
Nadszyszkownik Chmielowy

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kony Wyświetlenie odpowiedzi
...Z całym szacunkiem do Waszej pracy, nie oczekujemy że będziecie znać odpowiedzi na wszystkie nasze pytania będąc ludźmi od komunikacji w internecie. Formuła facebooka tu się nie sprawdzi bo nie po to powstał ten wątek, żebyśmy się tu nawzajem adorowali. Dla mnie też odpowiedź nt. drożdży górnej fermentacji wydaje się być oderwana od rzeczywistości i jeśli jest faktycznie uzasadniona to wolałbym aby wyjaśnił mi to ktoś kompetentny.
Czy mógłbyś się wypowiadać tylko w swoim umieniu, a nie za innych ? Poza tym, ten "pstryczek" w stronę piszącego tu przedstawiciela z Browaru Kormoran, w sprawie kompetencji, to też kompromitacja, albo nieporozumienie, bo się okazało, że chodzi o mutację drożdży górnej fermentacji z drożdżami z dolnej fermentacji , a nie mutację tylko samych drożdży górnej fermentacji.
Odpowiedz cytując
Stare 16-07-2011, 20:01
kony kony is offline
breweriarz

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika emes Wyświetlenie odpowiedzi
Czy mógłbyś się wypowiadać tylko w swoim umieniu, a nie za innych ?
Spróbuję
Co do mutacji, ja zrozumiałem, że chodzi o mutację używanego szczepu.
Odpowiedz cytując
Stare 16-07-2011, 22:42
Fotka Użytkownika: anteks
anteks anteks is online now
maruda

Miejscowość: opalenica
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika a1410 Wyświetlenie odpowiedzi
Dlaczego chyba ?

Odpowiedz cytując
Stare 16-07-2011, 23:11
Fotka Użytkownika: Mason
Mason Mason is offline
Senior

Standardowy

Cytat:
Skąd nasze obawy? Otóż znane są nam konkretne przypadki gdzie takie mutacje drożdży dolnej i górnej fermentacji zatrzymały produkcję piwa i spowodowały niemałe straty. Z oczywistych względów nie możemy wskazać, które z browarów miały takie problemy.
Jak to się dzieje? Sama mutacja zachodzi w powietrzu kiedy to drożdże unoszone są razem z dwutlenkiem węgla. Dlatego też problem potęgowany jest przy warzeniu w otwartych kadziach i na małej przestrzeni. Browary, które stosują drożdże dolnej i górnej fermentacji przystosowane są do bardzo restrykcyjnych procedur. Na terenie naszego browaru wprowadzenie takich procedur było by bardzo trudne, przede wszystkim z powodu wielkości naszego budynku. Jednocześnie nie twierdzimy, że jest to regułą i na pewno wydarzy, jednak wolimy dmuchać na zimne.
Dziękuję za odpowiedź. Niestety to dodatkowo rozbudziło moją ciekawość . Czy posiadacie może jakieś publikacje opisujące ten problem? W jaki dokładnie sposób zachodzi taka mutacja
Stare 17-07-2011, 09:56
kony kony is offline
breweriarz

Standardowy

Czy w Kormoranie fermentuje się w otwartych kadziach ?
Odpowiedz cytując
Stare 17-07-2011, 10:17
Fotka Użytkownika: pioterb4
pioterb4 pioterb4 is offline
Senior

Miejscowość: Bydgoszcz/Warszawa
Standardowy

Co do wykazu sklepów i lokali serwujących Wasze piwo to w Bydgoszczy brakuje następujących pozycji:

Bydgoszcz, Marii Konopnickiej 25 b, Monopolowy 24h Pod Żubrem
Bydgoszcz, Skłodowskiej-Curie 26, E.Leclerc
Sieci sklepów delikatesy francuskie, kilka punktów w róznych częściach miasta, mają 3-6 róznych piw z Olsztyna
Sieć sklepów Piotr i Paweł (3 sklepy, w każdym przynajmniej 5 piw Kormorana)

Co do istniejących wpisów to Darpex na Zamoyskiego nie istnieje, obecnie mieści się tam chyba fryzjer a Browar Pub na Długiej ma kilka Waszych piw ale tylko z butelki.
Odpowiedz cytując
Stare 17-07-2011, 10:42
Senior

Standardowy

Nigdy nie mogłem tego zrozumieć, czemu w browarach restauracyjnych zagrożenie zmutowania drożdży nie istnieje? A przecież prawie wszędzie robią piwo pszeniczne obok lagera.

Odpowiedz cytując
Stare 17-07-2011, 10:46
Fotka Użytkownika: kopyr
kopyr kopyr is offline
Senior

Miejscowość: Oborniki Śl.
Standardowy

Cytat:
Nigdy nie mogłem tego zrozumieć, czemu w browarach restauracyjnych zagrożenie zmutowania drożdży nie istnieje? A przecież prawie wszędzie robią piwo pszeniczne obok lagera.
Czy nie istnieje to bym nie powiedział. Ostatnie dwie moje wizyty w browarach restauracyjnych (Majer i Kowal) i w obu wypadkach Jasne było fenolowe.
Stare 17-07-2011, 11:01
Senior

Standardowy

Miałem na myśli to, że w restauracyjnych tak ochoczo używa się obydwu rodzajów drożdży, tak jakby akurat tam zagrożenia nie było, lub było bagatelizowane. Czemu duże browary podchodzą do tego bardziej ostrożnie? Ze względu na dużo większe straty w razie czego?

Odpowiedz cytując
Stare 17-07-2011, 12:40
Fotka Użytkownika: fidoangel
fidoangel fidoangel is offline
Senior

Miejscowość: Wrocław
Standardowy

Cytat:
No to przypomnij sobie smak wielu piw z browarów restauracyjnych a zrozumiesz co to mutacja drożdży. Ja mam wrażenie, że większość piw, które piłem w restauracyjnych były na "mutantach" fermentowane.

Ps. Zaraz nas "wysprzątają" z tego wątku

Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
Sprawdź >>>Przewodnik<<<
Odpowiedz cytując
Stare 17-07-2011, 15:00
lynx_lynx lynx_lynx is offline
Senior

Standardowy

Cytat:
Miałem na myśli to, że w restauracyjnych tak ochoczo używa się obydwu rodzajów drożdży, tak jakby akurat tam zagrożenia nie było, lub było bagatelizowane. Czemu duże browary podchodzą do tego bardziej ostrożnie? Ze względu na dużo większe straty w razie czego?
Chodzi o to że Kormoran używa otwartych kadzi fermentacyjnych, drożdże moga unośic się z co2 w powietrze, a w większości browarów resteracyjnych stoja zamknięte unitanki.
Odpowiedz cytując
Stare 17-07-2011, 15:54
Fotka Użytkownika: abernacka
abernacka abernacka is offline
Senior

Miejscowość: gdynia
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lynx_lynx Wyświetlenie odpowiedzi
Chodzi o to że Kormoran używa otwartych kadzi fermentacyjnych, (...).
Że co, proszę? Od kiedy?

Najnowszy wpis: (26.III.): Browar Wehikuł z Milanówka
Odpowiedz cytując
Stare 17-07-2011, 17:34
lynx_lynx lynx_lynx is offline
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
Że co, proszę? Od kiedy?
Tak przynajmniej wynika z wypowiedzi przedstawiciela browaru, kilka postów wcześniej...
Odpowiedz cytując
Stare 17-07-2011, 17:48
Fotka Użytkownika: kopyr
kopyr kopyr is offline
Senior

Miejscowość: Oborniki Śl.
Standardowy

Cytat:
Wszystko się da. W browarach restauracyjnych ekonomicznie uzasadnione jest np. stosowanie co warkę, lub co dwie świeżych drożdży. W takim Kormoranie to raczej nie przejdzie. Z tego co pamiętam Amber też się tego (drugiego szczepu) mocno boi. Z kolei przypadek Corneliusa może świadczyć o tym, że nie są to obawy bezpodstawne (Ale Ale). Jak widać jednak po wielu zagranicznych browarach - da się.

Narzędzia
Sposób wyświetlania

Zasady
Zakładać nowe dyskusje: Nie możesz
Odpowiadać: Nie możesz
Dodawać załączniki: Nie możesz
Edytować własne wiadomości: Nie możesz

Kod vB: Tak
Mordki: Tak
Kod [IMG]: Nie
HTML: Nie