Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

St. Peter's, Organic Best Bitter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12171

    St. Peter's, Organic Best Bitter

    Nie znalazłem tego piwa, więc zakładam nowy wątek:

    Alk 4,1% ekstr. ?,

    Aromat - nuty chleba razowego /trochę mnie zaskoczyło/ z chmielową ziołowością
    Barwa - niezbyt mocna herbata
    Piana - dość skąpa, nietrwała, opada szybko do wianuszka
    Wysycenie - wysokie
    Smak - niespecjalnie rozbudowany. Wyraźna, lekko szczypiąca, ziołowa goryczka, dużo mniej wyczuwalny słód, trochę nawiązujący do zapachu, wyraźniejszy po ogrzaniu.
    Treściwość - raczej niska

    Wypite bez uniesień, choć nie jest złe.
  • Twilight_Alehouse
    Chmielowisko.pl
    • 06-2004
    • 6310

    #2
    Kupione w Kuchniach Świata za koszmarną cenę 15,50 zł, ale dzisiaj Dzień Piwa, więc postanowiłem je wypić.

    Kolor: Herbaciany, dla bittera idealny.
    Piana: Nalewanie to jakiś koszmar. Piana opada bardzo powoli i tworzy naprawdę trwała, wysoką czapę o lekko beżowawym zabarwieniu.
    Zapach: Wspaniały. Czuć efekty działania drożdży górnej fermentacji, słód, owoce, orzechy, chmiel. Ciężko spodziewać się czegoś więcej po bitterze.
    Smak: To chyba żadne zaskoczenie, że głównym elementem smaku jest potężna, mocno ziołowa goryczka. Pod spodem czuć leciutką słodowość (silnej się nie spodziewałem, zważywszy domniemany ekstrakt) i trochę górnofermentacyjnych owocków. Nagazowanie niewielkie, czyli odpowiednie.
    Opakowanie: Już raz piłem piwo z browaru St. Peter's, był to Honey Porter, więc wiedziałem, że mogę spodziewać się przepięknej butelki. Opakowanie na 5.
    Uwagi: Doskonałe, solidnie chmielone piwo.
    Attached Files

    Comment

    • GaryFisher
      Senior
      • 10-2009
      • 739

      #3
      St. Peter's Organic Best Bitter [a.4.1%]

      Kolor: niezbyt ciemny bursztyn, klarowny [5]

      Piana: biała, średnioziarnista, po nalaniu opada do grubszego kożucha, zostawia krzaczki na szkle [3.5]

      Zapach: cytrynowo-ziołowy aromat chmielu z przodu, dalej trochę słodu, w tle również nuta słodu palonego i trochę owoców, trochę przypomina Spitfire'a ale nie jest aż tak intensywnie chmielowy [4]

      Smak: średnio treściwy słodowy fundament, bardziej lagerowy niż ejlowy, owoców jak na lekarstwo, za to aromat chmielu jest świeży i dość intensywny, nad wszystkim góruje oczywiście ziołowo-chmielowa goryczka, w tle trochę owocow i niestety delikatna skarpetka [4]

      Nasycenie: średnie, wysokie jak na bittera.. i dobrze [4.5]

      Opakowanie: ciężka, zielona flaszka o owalnym przekroju (wyprodukowana na wzór jakiejś XVIII-wiecznej flaszki po Ginie), z takąż owalną, malutką etykietą w oliwkowym kolorze ze złotą obwódką, na butelce wytłoczono logo browaru, kapsel firmowy, kontra ogromna z ryciną St. Peter's Hall. [5]

      Na kontrze:

      Organically grown Optic malted barley and 1st Gold hops are used to create a superb, refreshing, full-bodied bitter. Brewed with skill and patience in one of Britain's finest small breweries.

      Historical notes:
      St. Peter's Brewery is located in a medieval hall in a remote and beautiful corner of Suffolk. There our beers begin their lives deep below the brewery with water drawn from a pure source - as it has been for over 700 years, essential for the full flavour and pure character of all St. Peter's beers.
      Our beautiful flask-shaped oval bottle is a faithful copy of one produced c.1770 for Thomas Gierrard of Gibbstown, just across the Delaware River from Philadelphia. The original is now kept at St. Peter's Hall and is rare example of an oval Eighteenth Century beer bottle.


      Soil Association accredited, organically grown malted barley is used to make the mash for this excellent beer. To provide the distinctive fully hopped character we add organically grown hops. The result is a unique, full-bodied organic best bitter a refreshing after taste, highly commended by the Soil Association.

      Uwagi: Peter's Brewery, St. Peter's Hall, Bungay, Suffolk, NR351NQ U.K.; www.stpetersbrewery.co.uk; www.stpetershallsuffolk.co.uk
      Zakupione w: Jerusalem Tavern, 55 Britton Street, Clerkenwell, London EC1M 5QU
      (tel.: 020 74990 4281)
      Degustowane: 12.01.2012r. ok. godz. 15.45GMT
      Data ważności: 17.11.2012
      Soundtrack: "Eliminator" by ZZ Top

      Click image for larger version

Name:	St. Peter's Organic Best Bitter.jpg
Views:	1
Size:	33,9 KB
ID:	2037369
      Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

      Comment

      • Javox
        PremiumUżytkownik
        • 11-2009
        • 6124

        #4
        Sprawdzam stan zmian po wielu latach...

        Piana - więcej na początku potem cienka, niepełna warstewka.
        Lacing - sporo.
        Gaz - średni.
        Barwa - złoto.
        Aromat - orzechowy ejl.
        Smak - słodkawa klasyka, gorzkawy, orzechowy ejlik.

        Raczej nie ma chęci na tzw jeszcze

        Aktualny wygląd:
        Attached Files

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎