Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Łódzkie, Grost Lager Beer

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Myszon007
    Senior
    • 02-2007
    • 1208

    Łódzkie, Grost Lager Beer

    Nowa marketówka z Browarów Łódzkich, robiona na zlecenie sieci Aldi. Alk. 4,2%. Wzornictwo puszki (jak i sama nazwa) to prymitywna podróbka Grolscha . Samo piwo wydaje się być klonem Lodwara: lekkie, ale nie wodniste w smaku, ze słabowitą goryczką. Cena - 1,45. Dokładny opis dodam jak piwo pojawi się w ARTomacie.
    Attached Files
    ♪♫

  • Myszon007
    Senior
    • 02-2007
    • 1208

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Słomkowy, złotawy, dość jasny ale stosowny do niedużego ekstraktu [3.5]
    Piana: Biała, raczej gruboziarnista, ale dość trwała, do końca zostaje obrączka. [4]
    Zapach: Trochę słodowy, trochę piwniczny, z delikatnym chmielem w tle. [3.5]
    Smak: Lekkie w smaku, trochę przeszkadza dziwna kwaskowatość, goryczka mizerna, ledwie zauważalna. Piwo nie jest jednak wodniste. [3]
    Wysycenie: Trochę za słabe, pod koniec degustacji brakuje bąbelków. [3.5]
    Opakowanie: Jak na zdjęciu powyżej, marna podróba Grolscha, brak ekstraktu, na szczęście producent podany co w marketówkach nie jest regułą. [2]
    Uwagi: Cena 1,45 w markecie Aldi.

    Moja ocena: [3.275]
    ♪♫

    Comment

    • wrednyhawran
      Senior
      • 07-2010
      • 1784

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jasnozłoty, klarowny. [4]
      Piana: Niewysoka i szybko znikająca, niemal zaraz po nalaniu. Zostawia delikatny meszek i drobne zacieki na szkle. [1.5]
      Zapach: Charakterystyczny zapach slodowej, marketowej wody. Nie odrzuca, ale też nie zachęca. Zapowiada lekkiego słodowego lagera. [3]
      Smak: Zgodnie z zapachem piwo jest lekkie, słodowe, bez cienia goryczki. Nie jest słodkie, więc nieźle orzeźwia. Dosyć mocno rozwodnione, ale nie odrzuca swoim smakiem. Spokojnie można wypić cały kufel, a nawet więcej. Takie małowymagające lekkie tanie piwo. [3]
      Wysycenie: Dość wysokie, ale odpowiednie. Dobrze orzeźwia, nie siadając na żołądku. Nie trzyma niestety piany. [3.5]
      Opakowanie: Puszka kolorystyką przypominająca Lecha lub Heinekena. Brak składu, brak ekstraktu. Reszta widoczna na zdjęciu powyżej. [3.5]
      Uwagi: Piwo znośne, w dobrej cenie - wypijalne, kryzysowe.

      Moja ocena: [2.95]
      Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
      Małe Piwko Blog
      Małe Piwko Blog na facebooku
      Domowy Browar Demon

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12201

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wrednyhawran Wyświetlenie odpowiedzi
        Opakowanie: Puszka kolorystyką przypominająca Lecha lub Heinekena.
        Biorąc pod uwagę nazwę jeszcze bardziej przypomina Grolscha i najwyraźniej był to świadomy wybór

        Comment

        • Shedao
          Senior
          • 09-2007
          • 900

          #5
          Wpadliśmy sobie dziś do Aldiego po jakieś piwko do pizzy, jako że i tak wybór był biedny, postanowiliśmy zaszaleć i wybrać piwo które wyglądem puszki aż krzyczy: "jestem podróbą Grolscha!! Mam nadzieję że tego nie zauważysz i i tak mnie kupisz!!"

          O ile zapach jeszcze nie zwiastował tragedii - tak jak określił to wrednyhawran: "marketowa woda", to smak był paskudny: rozwodniony napój alkoholowy przepuszczony przez brudną skarpetę. Nawet kolega którego kubki smakowe są zaprawione w bojach niewyobrażalną ilością Harnasia nie dał rady dopić. Odradzam bardzo serdecznie.

          Comment

          • Tschabe
            Senior
            • 08-2011
            • 105

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Słomkowy, klarowny. Jak na lekkie piwo, może być. [4]
            Piana: Pęcherzyki różnej wielkości z przewagą tych małych. Trwała, do końca trzyma się kożuch, zostawia osad na szkle. [4.5]
            Zapach: Słodowo-warzywny z nutką chemii. Generalnie podobny do innych tanich marketówek. Bywało gorzej, można się przyzwyczaić. [3]
            Smak: Nieduża gorycz i nieduża kwasowość. Duże za to metaliczne posmaki, które są od początku i znacząco psują całe wrażenie. Piwo jest całkiem treściwe. [2]
            Wysycenie: Bardzo słabe, już w połowie picia gazu brak. [1.5]
            Opakowanie: Często można spotkać opakowania inspirowane popularnymi produktami, ale to już jest moim zdaniem przesada. To bezczelna podróba puszki Grolscha. Te same barwy, podobna czcionka i wzór. Nazwa też może budzić jednoznaczne skojarzenia. Przy tym brak info o ekstrakcie. [1.5]
            Uwagi: Nadaje się do picia, czym chyba całkowicie wypełnia swoją rolę.

            Moja ocena: [2.65]

            Comment

            • gaspar
              Junior
              • 05-2012
              • 8

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Słomkowy, adekwatny. [4]
              Piana: Obfita i trzyma się nieźle. [4]
              Zapach: Bez emocji. Mało intensywny. [3]
              Smak: Dokładnie tak samo jak zapach. Takie tam sobie. Lurowate. Pijalne, ale nic więcej. [3]
              Wysycenie: Średniowyższe. Jeśli ma być to napój gaszący pragnienie i orzeźwiający, adekwatne. [4]
              Opakowanie: Nie wiem, czy jest sens pisać coś więcej niż przedmówcy. Trąci żenadą. [1.5]
              Uwagi: 1,44 zł w Aldim w Łodzi.

              Moja ocena: [3.125]
              http://kasperfiszer.pl

              Comment

              • Javox
                PremiumUżytkownik
                • 11-2009
                • 6130

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Złoto. [4]
                Piana: Tylko na początku. Na dłużej niepełna warstewka. Na szkle prawie nic. [2]
                Zapach: Jabłko w rozpuszczalniku. [2]
                Smak: Słodkie, rozpuszczalnikowe i taka też mała niesmaczna goryczka. [2]
                Wysycenie: Średnie. Lekko gryzie. [3.5]
                Opakowanie: Proste tym razem udające inne piwo niż Grolsch. [3]
                Uwagi: Tragiczne i niesmaczne. Zakup przypadkowy w Aldi Kraków.

                Moja ocena: [2.225]
                Attached Files
                Last edited by Javox; 14-07-2015, 09:26.

                Comment

                • AaLeX
                  Senior
                  • 07-2011
                  • 573

                  #9
                  Jakby podnieść trochę woltaż było by w miarę ok, a tak wyszła woda z posmakiem chemicznym chmielowym. Kolor i puszka j/w. Doskonały smak i warzone z pasją mogli sobie podarować. Niestety i w tej cenie 1,49zł piłem już lepsze wynalazki. Ocena 1/6.
                  Last edited by AaLeX; 16-08-2015, 13:32.

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎