Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Namysłów, [Jako] Złoty Łan

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Namysłów, [Jako] Złoty Łan

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • j_Q
    Senior
    • 10-2009
    • 176

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Klarowne, dość jasne złoto [4]
    Piana: Piwo po nalaniu ładnie się spieniło, jednakże piana jest bardzo grubo pęcherzykowa i szybko opada do wysepek. Słabo oblepia szkło [3.5]
    Zapach: Przyjemny, mocno słodowy zapach, w tle aromatyczny chmiel. Leciutko czuć alkohol [4]
    Smak: Piwo dość lekkie w smaku, ale treściwe. Czuć i słód, i aromat chmielu, które są bardzo dobrze wyważone i żadne z nich nie wybija się specjalnie. Po przełknięciu na krótko pozostaje na języku lekka goryczka [4.5]
    Wysycenie: Czuć je wyraźnie, wysyca smak [4]
    Opakowanie: Etykieta w pastelowej tonacji. Na dole kłosy zboża i "pieczęć" informująca o 28-dniowym terminie przydatności do spożycia. Brak informacji o składzie, ekstrakcie i browarze, w jakim piwo uwarzono [4]
    Uwagi: Jeśli faktycznie uwarzył to Namysłów, to muszę stwierdzić, że całkiem dobre piwo im wyszło Nie przepadam za tym browarem, ale piwo jest do powtórzenia.

    Moja ocena: [4.15]

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9733

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jak złoty, to złoty . [4.5]
      Piana: Biała, drobna, średniowysoka, krótkotrwała. [3]
      Zapach: Słaby, słodowy ze ścierowatym akcentem, niestety... [3]
      Smak: Słodowo-chlebowy, a lekka goryczka wręcz drapie w gardle. Dziwny jakiś w sumie, mnie nie podszedł... [3.5]
      Wysycenie: Chyba nieco za niskie. [3.5]
      Opakowanie: Swego rodzaju dedykowany kapsel, klasyczne kłosy, dość estetyczne. [4]
      Uwagi: Piwo bazujące na "tryndzie" na niepastery, ale... ...czy ktoś naprawdę na nie czekał?

      Moja ocena: [3.35]

      Comment

      • dyczkin
        Serce w kolorze blaugrana
        • 05-2011
        • 3657

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Jasne złoto, klarowny. [4]
        Piana: Była i szybki znikła. [1.5]
        Zapach: Alkoholowy, sfermentowanej kukurydzy z małą domieszką stęchlizny. [1.5]
        Smak: Tu już totalny alkohol z nutą jakby szpitalną. Na dodatek taka piekąca gorzkość występuje [1.5]
        Wysycenie: Zdecydowanie za niskie [2]
        Opakowanie: Etykieta na nawet ładna, brak ekstraktu i miejsca warzenia. [3.5]
        Uwagi: Po kilku łykach poszło do zlewu, na etykiecie nie ma nic o 28 dniach ważności spożycia bo data spożycia to aż 25.07.2012.Może na usprawiedliwienie podam, że piwo nie stało w lodówce.

        Moja ocena: [1.75]
        Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

        Moje warzenie // Piwny Wojownik

        Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

        Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

        Comment

        • robox
          = kapslarz =
          • 11-2002
          • 8188

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
          Po kilku łykach poszło do zlewu, na etykiecie nie ma nic o 28 dniach ważności spożycia bo data spożycia to aż 25.07.2012.
          Na kapslu zmienili mały szczegół - 28 dni zastąpiło 100% - reszta bez zmian.

          Comment

          • wrednyhawran
            Senior
            • 07-2010
            • 1784

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Złoty i klarowny. Ładny. [4]
            Piana: Brak. [1]
            Zapach: Słodki, słodowy z nutą alkoholową. [3]
            Smak: Nijaki, słodki, mdły. [2]
            Wysycenie: Wysokie na początku - kompletnie rozwala pianę. Potem spada do średniego. [3]
            Opakowanie: Ładne opakowanie dla beznadziejnej zawartości. Na kontrze mało ważnych informacji. [4]
            Uwagi: Wypiłem całe, ale bez przyjemności. Słabe piwo.

            Moja ocena: [2.5]
            Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
            Małe Piwko Blog
            Małe Piwko Blog na facebooku
            Domowy Browar Demon

            Comment

            • Twilight_Alehouse
              Chmielowisko.pl
              • 06-2004
              • 6310

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Piękne, głębokie złoto. [5]
              Piana: Średnio wysoka, opada w oczach do zera. [2]
              Zapach: Silny, słodowo-ziarnisty, ale z trochę niepasującymi elementami kwiatowo-miodowymi. Chmielu nie czuć. [3.5]
              Smak: Wytrawny, ścierowaty, bez treści, niemal bez goryczki, z lekkim kwaskiem. Pije się z ogromnym trudem. [2]
              Wysycenie: Za wysokie. [3.5]
              Opakowanie: Etykieta ładna i dopracowana. [4]
              Uwagi: Pite 29 kwietnia 2012 r.
              Kosztowało 3,00 zł w Rodzince-Bis.

              Niezła szata graficzna, fatalna zawartość.

              Moja ocena: [2.85]

              Comment

              • Kwadri
                Senior
                • 10-2009
                • 1216

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Złoty, klarowny. [4.5]
                Piana: Niezbyt wysoka, sycząca, brudnoszara. Nie przetrwała nawet minuty. [2.5]
                Zapach: Głównie słodowy, średnio intensywny, ale w tle lekka ściera, jak to w piwach z Namysłowa. Przez moment jest też chropowaty aromat, którego nie potrafię bliżej określić. Po ogrzaniu tło trochę perfumowane. [3]
                Smak: Początek słodowy z nieco za mocną kwaskowością. Powoli dochodzi leciutka goryczka, ale niezbyt szlachetna, szorstka w finiszu. Mało zharmonizowane, do tego dziwne w posmaku i brakuje tu świeżości, którą się tak chwalą. [3]
                Wysycenie: Całkiem wysokie, ale trochę za mocne, bo zalega w brzuchu. [4]
                Opakowanie: Ładne, etykieta z kłosami zboża. Kapsel dedykowany, brak szczegółowych parametrów i miejsca warzenia. [4]
                Uwagi: Z datą do 24.09.12.

                Moja ocena: [3.125]
                Attached Files
                Last edited by Kwadri; 23-07-2012, 16:55.
                www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                Comment

                • e-prezes
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 19167

                  #9
                  No dobra, ale czy pijalne czy nie? Bo ocena pow. 3 jeszcze o niczym nie świadczy... Polecasz spróbowanie czy odradzasz?

                  Comment

                  • Kwadri
                    Senior
                    • 10-2009
                    • 1216

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                    No dobra, ale czy pijalne czy nie? Bo ocena pow. 3 jeszcze o niczym nie świadczy... Polecasz spróbowanie czy odradzasz?
                    Pijalne było, bo nie poszło do zlewu, ale raczej nie polecam. Chyba, że zbierasz etykiety...
                    www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                    Comment

                    • dyczkin
                      Serce w kolorze blaugrana
                      • 05-2011
                      • 3657

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
                      Uwagi: Po kilku łykach poszło do zlewu, na etykiecie nie ma nic o 28 dniach ważności spożycia bo data spożycia to aż 25.07.2012.Może na usprawiedliwienie podam, że piwo nie stało w lodówce.

                      Moja ocena: [1.75]
                      Teraz to nie wiem czy to piwo już z Sulimaru było
                      Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                      Moje warzenie // Piwny Wojownik

                      Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                      Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                      Comment

                      • Pendragon
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 13949

                        #12
                        Pewnie tak. Nikt nie wiedział. Nie przejmuj się

                        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                        Comment

                        • dyczkin
                          Serce w kolorze blaugrana
                          • 05-2011
                          • 3657

                          #13
                          DP i mój zbiór etykiet nie wybaczą mi tego
                          Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                          Moje warzenie // Piwny Wojownik

                          Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                          Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                          Comment

                          • Czapayew
                            Senior
                            • 10-2002
                            • 1966

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Żółto-złoty, intensywny, klarowny - generalnie ładny. [4]
                            Piana: Mimo zamaszystego nalewania niezbyt obfita, gruba i nietrwała. [3]
                            Zapach: Lekko nijaki - słabiutkie nuty drożdżowo-słodowe, mało intensywności. [3]
                            Smak: Wybitnie niezdecydowany i nijaki, bez żadnych dominujących nut, nawet goryczka słabiutka. Dziwi mnie tylko, że uniknięto wodnistości. [3]
                            Wysycenie: Zbyt duże bąble, niczym w oranżadzie. [3]
                            Opakowanie: Niczego sobie, nazwa lekko romantyczna, kapselek (prawie) dedykowany [3.5]
                            Uwagi: Zakupione w dąbrowskim INTERMARCHE. Piwo wypijalne i nic ponad to. Taki browarek na pustki na półkach, kiedy już koniecznie nie chce się pić koncerniaków.

                            Moja ocena: [3.075]
                            "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                            www.zamkoszlaki.com
                            www.piwnekapsle.net

                            Comment

                            • SeeJay
                              Senior
                              • 04-2016
                              • 239

                              #15
                              Kupiłem za 1.99 zł, więc cena wybitnie atrakcyjna. Daty różne.
                              Jest lekki "skunks", jest też subtelna chmielowość i cebulka w aromacie, podobnie w smaku. Porównałbym to piwo do Leżajska Chmielowego, ale to jest zdecydowanie pełniejsze i słodowe.
                              Lubię takie lekkie, słodowe lagery. Goryczka ciut wyższa od przeciętnego koncerniaka. Doskonale gasi pragnienie. Mogę polecić to piwo jeśli nie wymagamy niczego konkretnego, urywającego dupy, a chcemy napić się smacznego, pełnego i taniego piwa.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎