Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

InBev Belgium, Bass Pale Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Borysko
    Senior
    • 02-2004
    • 1144

    InBev Belgium, Bass Pale Ale

    Buteleczkę tego trunku nabyłem w zeszłym roku w Żywcu i jakoś o niej zapomniałem.
    Odnalezioną przy porządkowaniu lodówki postanowiłem przetestować.
    Po nalaniu do szklanki nad piwem uniosła się wysoka i dosyć gęsta piana, która długo utrzymywała warstwę na powierzchni i znaczyła kolejne łyki na ściankach szkła.
    Kolor dosyć jasny (jak na ale'a), odpowiednik słabej herbaty. Klarowne.
    Zapach delikatny, owocowy z nutkami karmelowymi.
    Nasycenie słabe.
    Piwo jest niezbyt treściwe, ale też nie wytrawne. W pierwszej chwili po wzięciu do ust czujemy lekką słodowść, która błyskawicznie przechodzi w intensywną goryczkę. Lubię goryczkowe piwa, ale tutaj ta goryczka była zbyt dominująca. Brakowało mi jakiś innych doznań smakowych, chociażby chmielowago posmaku. Może piłem za zimne, jednak nawet po kilkunastu minutach w cieple nie pojawiły się żadne smaczki oprócz goryczki.
    Opakowanie proste i estetyczne, później dołożę fotkę.
    Jak dla mnie piwo na 3. Piłem już wiele ciekawszych ale w angielskim stylu, bogatszych w smaku i aromacie.
  • Borysko
    Senior
    • 02-2004
    • 1144

    #2
    A oto obiecana fotka:
    Attached Files

    Comment

    • skitof
      Senior
      • 11-2007
      • 2478

      #3
      Jak zobaczyłem to piwo w Drink-Hali nie mogłem odmówić sobie kupienia go. Marka William Bass z Burton upon Trent w Anglii to kawał historii piwowarstwa. Dziś znacznie przyblakła i rozmyła się w koncernowych strategiach, a skład piwa przyprawia o ból głowy. Jest i kukurydza i cukier i cukier kandyzowany i substancje barwiące. Piwo utrzymane jest w konwencji angielskiego bittera. Ma swój wyraźny smak z początkową słodyczą i szybko rozwijającą się goryczką, dość miękką i przyjemną, bo otuloną cukrem, ale charakterystyczną. Piwo jest półwytrawne.

      Comment

      • Twilight_Alehouse
        Chmielowisko.pl
        • 06-2004
        • 6310

        #4
        Kupione w Kuchniach Świata za 11,50 zł.

        Pite 27 stycznia

        Kolor: Miedziany, w sam raz na pale ale.
        Piana: Bardzo wysoka, ale szybko opada do nędznych krzaczków.
        Zapach: Dość silny, karmelowo-miodowy. Słodu i chmielu nie czuć.
        Smak: Lekko ścierowata słodowość, trochę goryczki, czuć też bardzo silne cukrowe "kwiatki".
        Opakowanie: Jak na zdjęciu Borysko. Buteleczka 0,25l, klasyczna etykieta, klasyczny kapsel.
        Uwagi: Od dłuższego czasu miałem ochotę spróbować tę piwowarską ikonę, gdy więc ją zobaczyłem, kupiłem, nie zważając na cenę i na to, że teraz produkuje się ją w Belgii. Rozczarowałem się jednak bardzo - smakuje nie jak pale ale, a jak rozwodniony polski strong z niezłą goryczką. Brawo dla koncernu...

        Comment

        • Oskaliber
          Senior
          • 05-2010
          • 727

          #5
          Nie wiem czy to jest na pewno to piwo, ale na kontrze piszą "Bass Ale Brewed & Distrubuted in the UK by AB InBev UK Limited", więc chyba tak.

          Obecnie wygląda ono tak: link

          Kolor: Jasny bursztyn, klarowne.
          Piana: Biała, średnio obfita, niezbyt gęsta, niezbyt trwała. Opada do dziurawego kożucha.
          Zapach: Wyraźne owocowe akcenty górnofermentacyjne, lekka słodowość i ziemista chmielowość.
          Smak: Dosyć lekkie. Dalej dominacja ale'owej owocowości przyjemnie wspieranej przez typowo brytyjskie akcenty chmielowe i lekką słodowość. Goryczka średnio niska, krótka. Całość dobrze ułożona i zbalansowana.
          Wysycenie: Średnio niskie.
          Ogółem: Bardzo przyjemne, lekkie piwko.
          BeerFreak.pl

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎