Zasady dotyczące cookies: W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności”. Po zalogowaniu komunikat nie jest widoczny.

Browar.biz
Nazwa Użytkownika Hasło
Sklep Wyszukiwarka Forum Browaru Poczta Zarejestruj się!

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Odpowiedz

Narzędzia Sposób wyświetlania
Stare 18-08-2011, 19:27
Fotka Użytkownika: Pendragon
Pendragon Pendragon is offline
Senior

Miejscowość: Starogard Gdański
Standardowy

O kant d*** takli czat, tzn. takiego rozmówcę, bo idea ciekawa o ile udałoby się w przyszłości zadawać te najbardziej niewygodne pytania.

moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot

Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
Odpowiedz cytując
Stare 18-08-2011, 19:29
Fotka Użytkownika: silvian
silvian silvian is offline
Senior

Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
O kant d*** takli czat, tzn. takiego rozmówcę, bo idea ciekawa o ile udałoby się w przyszłości zadawać te najbardziej niewygodne pytania.
Niewygodne pytania nic by tu nie zmieniły, wybrnąłby z tego jakimiś pustymi sloganami. Strasznie to wszystko było poprawnie politycznie.

silvian edytował/a post 18-08-2011 o godz. 19:30.
Odpowiedz cytując
Stare 18-08-2011, 19:31
Fotka Użytkownika: Gringo
Gringo Gringo is offline
Senior

Miejscowość: Sosnowiec
Standardowy

Pan Berka jest tylko narzędziem w ręku. Niczego innego się nie spodziewałem, gdyby było inaczej to jutro lądowałby na dywaniku. Marketing i tyle.
Odpowiedz cytując
Stare 18-08-2011, 19:35
volodos volodos is offline
Senior

Miejscowość: Katowice
Standardowy

Oczywiście - kolejny przykład wszechobecnych macek Babilonu
Odpowiedz cytując
Stare 18-08-2011, 19:35
Fotka Użytkownika: Pendragon
Pendragon Pendragon is offline
Senior

Miejscowość: Starogard Gdański
Standardowy

No więc takie sesje reklamowe sensu nie mają. Albo jedziemy po bandzie, albo wcale.

moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot

Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
Odpowiedz cytując
Stare 18-08-2011, 19:36
Fotka Użytkownika: jacer
jacer jacer is offline
Senior

Miejscowość: Milicz
Standardowy

No ale przynajmniej SABMiller zadebiutował na browarze

(1+sqrt5)/2
"Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
"Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
No Hops, no Glory :)
Odpowiedz cytując
Stare 18-08-2011, 19:37
volodos volodos is offline
Senior

Miejscowość: Katowice
Standardowy

My sobie możemy jechać. Tylko nic z tego nie wynika. Smutne to.

volodos edytował/a post 18-08-2011 o godz. 19:38.
Odpowiedz cytując
Stare 18-08-2011, 19:42
Fotka Użytkownika: ART
ART ART is offline
mAD'MINd

Miejscowość: Opole
Standardowy

Dziękuję za udział i radosne komentarze po Udaję się odpocząć, zaraz po weekendzie pojawi się zapis czatu uzupelniony o odpowiedzi naszego rozmówcy na pytania ktore nie trafiły do czatu. Jest tego mniej więcej drugie tyle.

Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś moderatorowi" (trójkąt z wykrzyknikiem).
Odpowiedz cytując
Stare 18-08-2011, 19:47
Fotka Użytkownika: silvian
silvian silvian is offline
Senior

Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
Dziękuję za udział i radosne komentarze po Udaję się odpocząć, zaraz po weekendzie pojawi się zapis czatu uzupelniony o odpowiedzi naszego rozmówcy na pytania ktore nie trafiły do czatu. Jest tego mniej więcej drugie tyle.
W podobnej formie co poprzednie?
Stare 18-08-2011, 19:50
Fotka Użytkownika: pioterb4
pioterb4 pioterb4 is offline
Senior

Miejscowość: Bydgoszcz/Warszawa
Standardowy

Cytat:
Góra urodziła mysz - że tak podsumuję przysłowiem. Niestety - nie wiem czy z winy tłumacza, czy przyjętej formuły, czy samego pana Vaclava Berki - ale praktycznie w żadnym pytaniu nie wyszliśmy poza frazesy, które można przeczytać w folderze reklamowym.
Moim zdaniem ani formuła ani tłumacz nie zawinili. Problemem była mała wylewność rozmówcy, który nie mia łochoty nam za wiele powiedzieć. Takie banalne pytanie: "czy lubi Pan piwa górnej fermentacji, jeśli tak to które?" praktycznie pozstało bez odpowiedzi. Tak lubię próbować, najbardziej lubię PU. Jeżeli ktoś nie jest w stanie odpowiedzieć nawet na takie luźne pytanie to cięzko oczekiwać by rozmowa gdzieś nas zaprowadziła.
Odpowiedz cytując
Stare 18-08-2011, 19:57
jacer jacer is offline
Senior

Standardowy

Myślę, ze rozmowa w 4 oczy lub z małą grupą dałaby inne odpowiedzi. Miło wspominam wycieczkę po browarze z Martinem Zubrem w Paulanerze, odpowiadał na wszelkie trudne pytania.

Tu widzę kontynuację akcji promocyjnej zapoczątkowanej poprzez wysyłanie drewnianych skrzynek z piwem i szkłem.

Tylko co z tego jak w mojej knajpie już PU nie będzie, bo było po 7 zyla i nikt nie chiał oprócz mnie kupować. Wyleciało.

(1+sqrt5)/2
"Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
Odpowiedz cytując
Stare 18-08-2011, 20:48
Fotka Użytkownika: anteks
anteks anteks is online now
maruda

Miejscowość: opalenica
Standardowy

Szkoda że spotkanie nie było w przyszłym tygodniu bo wpadłbym osobiście

Odpowiedz cytując
Stare 18-08-2011, 21:00
Fotka Użytkownika: delvish
delvish delvish is offline
Senior

Miejscowość: Kraków
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
No więc takie sesje reklamowe sensu nie mają. Albo jedziemy po bandzie, albo wcale.
Otóż to. Co to za czat jak nikt nie kazał przedstawicielowi browaru przepraszać. Lipa.
A te odpowiedzi na resztę pytań, to pewnie po jakichś konsultacjach z Radą Starszych będą

"It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)
Odpowiedz cytując
Stare 18-08-2011, 21:32
Fotka Użytkownika: rohozecky
rohozecky rohozecky is offline
Szary Kaczorzyna

Miejscowość: Stolyca i okolice
Standardowy

Co poniektórzy spodziewali się nie wiadomo czego, a otrzymali standardowy marketingowy bełkot koncernowego funkcjonariusza. Cóż, naiwnośc nie ma granic. Ja uważam, że np. nasz nieoceniony p.Tołwiński wypadłby równie rzeczowo
Odpowiedz cytując
Stare 18-08-2011, 21:38
Senior

Standardowy

A jeszcze jedna rzecz mnie dręczy: co myślicie drodzy forumowicze o tym HGB? To możliwe żeby wszystkie Gambacze w Pilźnie trzaskali bez pomocy tej technologii?
Odpowiedz cytując
Stare 18-08-2011, 21:40
Fotka Użytkownika: kopyr
kopyr kopyr is offline
Senior

Miejscowość: Oborniki Śl.
Standardowy

Mnie to lata. Prawda jest jednak taka, że KP/SABMiller/Prazdroj nie wykorzystał swojej szansy. Tylko tyle i aż tyle. To ludzie od tego projektu powinni teraz walić głową w klawiaturę, a nie my.
Stare 18-08-2011, 21:43
Fotka Użytkownika: rohozecky
rohozecky rohozecky is offline
Szary Kaczorzyna

Miejscowość: Stolyca i okolice
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
A jeszcze jedna rzecz mnie dręczy: co myślicie drodzy forumowicze o tym HGB? To możliwe żeby wszystkie Gambacze w Pilźnie trzaskali bez pomocy tej technologii?
No jak to? Odpowiedź jest łatwa do przewidzenia: to nie my, może to "pivovar Gambrinus"
Odpowiedz cytując
Stare 18-08-2011, 21:48
Senior

Standardowy

No mnie jest cięzko uwierzyć że u nas wszystko idzie dzięki jedynej słusznej metodzie zwanej HGB a tam miliony hektolitrów warzą w zgodzie z naturą No ale w Plznie nigdy nie byłem więc się niesmiało zapytałem.

Generalnie starszna gadka szmatka. No tekst że przez 170 lat nic się nie zmieniło połozyl mnie na łopatki. Nawety PZPN zdązy się zmienić przez 170 lat
Odpowiedz cytując
Stare 18-08-2011, 22:04
purc purc is offline
Senior

Miejscowość: Warszawa
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
Przykre, że - może z politycznej poprawności - nie znalazłeś czasu na zadanie tak podstawowego pytania jak moje - co sie własciwie stało z PU w 1999 roku?
Odpowiedz cytując
Stare 18-08-2011, 23:52
darekd darekd is online now
Senior

Miejscowość: Wrocław
Standardowy

Rozmowa z Berką jest jak rozmowa z Tołwińskim,ludźmi z Kormorana, może on tak łatwo się nie zakałapućka i nie walnie babola w stylu "nasze piwo ma wady? przecież bardzo dobrze się sprzedaje". Ale koniec końców jest to rozmowa o markach, trendach, wizerunkach, tradycji. Obawiam się, że jeszcze kilka takich czatów, wątków i dyskusji i zobaczą że nie jesteśmy ich target

Berka sprawuje stanowisko pod kuriozalną nazwą "obchodni sladek". Czyli piwowar ds. handlu Kiedyś warzył Gambrinusa, z tego co wiem przeszedł wszystkie szczeble kariery w jednej firmie i chyba przed emeryturą jest taką ikoną. Dba o image itp. Pokazuje jak nalać piwo, ale go nie warzy. Z tego co wiem nie była to też jego pierwsza przygoda z czatem
Z osobistego doświadczenia z Czech wiem, że z piwowarami można pogadać przy piwie. Formuła publiczna jak widać nie sprawdza się nie tylko u nas.
Odpowiedz cytując
Stare 19-08-2011, 00:37
domis86 domis86 is offline
Junior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rohozecky Wyświetlenie odpowiedzi
Co poniektórzy spodziewali się nie wiadomo czego, a otrzymali standardowy marketingowy bełkot koncernowego funkcjonariusza. Cóż, naiwnośc nie ma granic. Ja uważam, że np. nasz nieoceniony p.Tołwiński wypadłby równie rzeczowo
Może ten Pan nie wiedział z kim ma do czynienia? Może myślał, że ze zwykłą gawiedzią, a nie z ekspertami od spraw browarnictwa?

domis86 edytował/a post 19-08-2011 o godz. 00:38.
Odpowiedz cytując
Stare 19-08-2011, 06:18
Fotka Użytkownika: abernacka
abernacka abernacka is offline
Senior

Miejscowość: gdynia
Standardowy

Drodzy użytkownicy browar.bizu a na co liczyliście?
Ani w tym wątku ani w dyskusji dot. Kormorana niczego się nie dowiedzieliśmy interesującego. Marketingowe frazesy i nic więcej.

Najnowszy wpis: (26.III.): Browar Wehikuł z Milanówka
Odpowiedz cytując
Stare 19-08-2011, 06:23
Fotka Użytkownika: Mason
Mason Mason is offline
Senior

Miejscowość: Warszawa
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
Ani w tym wątku ani w dyskusji dot. Kormorana niczego się nie dowiedzieliśmy interesującego.
W przypadku Kormorana dowiedzieliśmy się, że górnej fermentacji nie ma i nie będzie. To jakiś konkret
Stare 19-08-2011, 07:56
jacer jacer is offline
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
No mnie jest cięzko uwierzyć że u nas wszystko idzie dzięki jedynej słusznej metodzie zwanej HGB a tam miliony hektolitrów warzą w zgodzie z naturą
No ale ile browarów Niemczech warzy za pomocą HGB?

(1+sqrt5)/2
Odpowiedz cytując
Stare 19-08-2011, 08:09
Senior

Standardowy

Nie potrafię odpowiedzieć, to by trzeba było Abernackę zapytać Podejrzewam, że Erdinger, Warsteiner, Beck's, Bitburger...a dalej cięzko mi zgadywać. Chcesz przez to powiedzieć, ze niestosowanie HGB w Plznie jest jak najbardziej prawdopodobne?
Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Narzędzia
Sposób wyświetlania

Zasady
Zakładać nowe dyskusje: Nie możesz
Odpowiadać: Nie możesz
Dodawać załączniki: Nie możesz
Edytować własne wiadomości: Nie możesz

Kod vB: Tak
Mordki: Tak
Kod [IMG]: Nie