Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lech, Żubr Ciemnozłoty

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darko
    Senior
    • 06-2003
    • 2078

    Lech, Żubr Ciemnozłoty

    Ekstrakt 15% wag., alk. 6,9% obj. Puszka, oznaczenie partii 240713. Kupione w sklepiku osiedlowym.
    Piana średnia, po 3 minutach pozostaje kożuszek. Zapach słodowo-koncernowo-owocowy z wyraźnym karmelem, nie najgorszy. Smak słodowy, niewielka chmielowość i średnia goryczka. Wysycenie średnie. Bez większych wad, jak to koncerniak.
    Nie mam porównania ze zwykłym Żubrem, ale wydaje się być lepsze i nawet pijalne. Smakuje jak koncernowa wariacja na temat piwa marcowego.
  • baania
    Senior
    • 10-2009
    • 317

    #2
    A w jakiej cenie taka "przyjemność"?
    Podcast o piwie
    Podcast o piwie | Facebook

    Comment

    • darko
      Senior
      • 06-2003
      • 2078

      #3
      Nie wiem, ale chyba ponad 3 złote.

      Comment

      • baania
        Senior
        • 10-2009
        • 317

        #4
        A to cena zrozumiała jak na limitowaną edycję. Bałem się, że sobie zażyczą koło 5zł.
        Podcast o piwie
        Podcast o piwie | Facebook

        Comment

        • darko
          Senior
          • 06-2003
          • 2078

          #5
          W każdym razie nie warte tej kwoty

          Comment

          • pioterb4
            Senior
            • 05-2006
            • 4322

            #6
            I znowu duże odfermentowanie, jak to ma imitować marcowe to woltaż powinien być na poziomie 6%. Opat broumovski wypuścił na święta polotmavą 17% z alkoholem na poziomie 6% z haczykiem ale nie, KP musi walnąć kolejnego stronga.

            Comment

            • baania
              Senior
              • 10-2009
              • 317

              #7
              Zwykły żubr ma 6% przy ekstrakcie 12% więc odfermentowanie jest stosunkowo niskie.
              Podcast o piwie
              Podcast o piwie | Facebook

              Comment

              • tomolek
                Hophead
                • 05-2006
                • 1752

                #8
                Zmęczyłem trzy łyki... dobrze, że los obdarzył mnie tylko jedną puszką.
                Kolor całkiem ładny, piana na początku mnie zaskoczyła ala zaraz znikła bez śladu, w zapach takie ciut ścierowate. Smak to przedewszystkim słodycz, owszem jest jakaś owowcowość ale landrynkowo, do tego na finiuszu ostry, metaliczny posmak i spirytus.
                Skojarzyło mi się z niesławnym psem w mgle (może nie słusznie bo tamto świństwo pilem raz z pięć lat temu)
                Skończyło w gulaszu i tam całkiem się sprawdziło
                www.ohbeautifulbeer.com

                www.mateuszdrozdowski.pl

                „Kwaśny Edi herbu Koreb

                Comment

                • Cannabee776i99
                  Senior
                  • 08-2009
                  • 658

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
                  I znowu duże odfermentowanie, jak to ma imitować marcowe to woltaż powinien być na poziomie 6%. Opat broumovski wypuścił na święta polotmavą 17% z alkoholem na poziomie 6% z haczykiem ale nie, KP musi walnąć kolejnego stronga.
                  Hmmm, marcowe z Kormorana zapowiadane jest z niemalże identycznymi parametrami

                  Tak w ogóle to... limitowana edycja w puszce <tu zabrakło mi jakiejś emotki mającej oznaczać szyderstwo>

                  Comment

                  • robox
                    = kapslarz =
                    • 11-2002
                    • 8188

                    #10
                    Wersja butelkowa do dostania w Tesco.

                    Comment

                    • dyczkin
                      Serce w kolorze blaugrana
                      • 05-2011
                      • 3657

                      #11
                      Ale nie w Tesco Polkowice
                      Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                      Moje warzenie // Piwny Wojownik

                      Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                      Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                      Comment

                      • kjaros
                        Senior
                        • 03-2007
                        • 377

                        #12
                        Przypuszczam, że nowy Żubr to w zamyśle KP konkurent Warki Strong. Bardzo podobne w smaku, ale bezpośredniej konfrontacji nie będę robił - nie jestem masochistą
                        Wspomnienie o tym płynie wysyłam do /dev/null
                        Nawet najgłupsi politycy, nie są tak głupi jak społeczeństwo, które ich wybrało.

                        Comment

                        • forra6
                          Senior
                          • 11-2008
                          • 413

                          #13
                          Piwo wypite, sztuk dwie, butelka z zimową datą ważności (chyba styczeń albo luty 2012).
                          Piwo może nie jest super ciekawe i oryginalne w smaku, bo ciężko żeby było, ale wypić się da, w przeciwieństwie do zwykłego Żubra, którego nie trawię zupełnie. Ładny kolor mocnej herbaty, dla mnie niezbyt słodkie, trochę tępa goryczka, przeciętna piana, ot taka ciekawostka. Ale znajdując się czasem w kryzysowej sytuacji, jako piwo ostatniego wyboru zdecydowanie częściej go wybiorę niż Kasztelana n-p, którego już mam dosyć. Kupione w sklepiku osiedlowym za 2.40zł.
                          Don't trust nobody, It will cost you much too much
                          Beware of the dagger, It caress you at first touch
                          O, all small creatures, It is the twilight if the gods

                          Comment

                          • Pendragon
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 13949

                            #14
                            Skoro numer partii to 240713 to nie jest to Tyskie, tylko Lech!

                            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                            Comment

                            • becik
                              Senior
                              • 07-2002
                              • 14999

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                              Skoro numer partii to 240713 to nie jest to Tyskie, tylko Lech!
                              Ktos gdzieś wpsomniał, że widział puszki ciemno-złotego Żubra w browarze w Poznaniu. trzeby więc chyba przenieśc piwo do Lecha
                              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎