Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Alpha, Pilsener

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    Alpha, Pilsener

    Kolejny kraj na piwnej mapie Europy z własnym piwem. Malutki browar otworzony w marcu 2011 w miejscowości La Cortinada.
    alk 5,1%. Bez podane zaw. ekstraktu.
    Piana - obfita, średnio-pecherzykowa, stoi bardzo długo, nawet zostaje w szkle wtedy gdy piwo jest juz wypite
    Zapach - bardzo intenswyny, chmielowo-słodowy
    Kolor - ciemnożółty, metne
    Smak - pełne, treściwe, zajebista goryczka, mogę ją porównać do tej jaka była w Ataku Chmielu z Pinty, w tle za goryczką jest leciutko posmak słodowo-drożdżowy.
    Opakowanie - mi się podoba etykieta, kapsel gładki "no name"

    Jednym słowem, doskonałe piwo.
    Na etykiecie jest napis "dobla fermentacia" czy coś takiego (piszę z pamięci). Chyba też niepasteryzowane bo na etykiecie jest podana data 30.08

    Import prywatny. Cena tego piwa w Andorze to 2.10 euro.
    Attached Files
    Last edited by becik; 25-08-2011, 12:15.
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl
  • Noriusz81
    Senior
    • 11-2008
    • 388

    #2
    kolor - mocno mętny, żółtozłoty;
    piana - średnie i grube pęcherzyki, z wielkiej czapy szybko opada, jednak kożuszek utrzymuje się do samego dna;
    aromat - drożdżowy, winny, ponadto wyczuwalna chlebowa słodowość;
    smak - treściwe, lekko kwaskowate z wyczuwalną goryczką (w pierwszej fazie delikatna, w końcowej dość intensywna);
    wysycenie - bardzo wysokie, może aż nadto

    Smaczne piwo, ale trudno mówić tu o pilsenerze. W zasadzie pijąc je miałem wrażenie, że krajem pochodzenia nie jest Andora, lecz Belgia.
    Attached Files
    Liczba wypitych rodzajów piw: 4688 ze 190 krajów
    Liczba kapsli z piw, które wypiłem:
    2286 ze 162 krajów
    Noriuszowe piwa - zdobyte kraje

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎