Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Staropramen, Staropramen Nefiltrovaný

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12202

    Staropramen, Staropramen Nefiltrovaný

    Nowość z praskiego Smichowa. Na ecie "leżak znalcu" oraz informacja o dodaniu słodu pszenicznego. Według strony www piwo ma dokładnie 34% słodu pszenicznego w składzie. Jest też kolendra (na kontrze napisano o kolendrowym i jabłkowym ekstrakcie). Nie zawarto informacji czy mamy do czynienia z górną czy dolną fermentacją. Skład wskazuje na pierwszą opcję.

    Ekstraktu nie podano, 5% alk., pasteryzacja.

    Zielona butelka, eta w stylu innych Staropramenem, opatrzona informacją "novinka". Dedykowany kapsel.

    Czy to wit? Dystrybuowany przez nich Hoegaarden nawet się przyjął w CZ, ale po zawirowaniach własnościowych i zbyciu się udziałów przez InBev może to jakiś zamiennik? Zobaczmy:

    Aromat - są cytrusowe akcenty, też owoce (jabłko), trochę jednak to bardziej "słodkie" niż cytrusowe
    Barwa - miodowo-mętne, ciemiejsza niż wspominany Hoegaarden
    Piana - dość gęsta, obfita, trochę klei się do szkła, w miarę trwała
    Wysycenie - w tym przypadku mogłoby być nieco wyższe. Pod koniec już go wyraźnie brakuje.
    Smak - lekka owocowa cierpkość, choć cytrusy słabe. Bardziej papierówkowa, z jakimś takim goryczkowym posmakiem. Po przełknięciu zalega w ustach goryczka. Piwo nie jest jednak goryczkowe podczas picia. Znowu nasuwają mi się na myśl te papierówki, ale te dojrzałe albo przejrzałe, które nie są już twarde i kwaśne, ale miękkie, mączne. Dość treściwe piwo, trochę brakuje mi tej lekkiej rześkości witbierowej, a dokładnie cytrusów.

    Trudne w ocenie piwo. Przychodzi mi na myśl Biłe z ukraińskiego Czernichowa, choć tamto wydało mi się lżejsze i bardziej rześkie a tym samym przyjemniejsze. Choć i to pije się dobrze. Ciekawostka, ale czy udana? Nie mam zdania, spróbujcie sami /myślę, że zdania będą podzielone/

    Dostępne we wrocławskiej Drink-Hali
  • agaslayer
    Senior
    • 06-2009
    • 219

    #2
    sprobowalem i nie smakuje, ale to moze problem w tym u mnie, ze nie lubie pszenicy
    reklama tez sobie taka jakas

    W YouTube możesz cieszyć się filmami i muzyką, które lubisz, przesyłać oryginalne treści i udostępniać je swoim bliskim, znajomym i całemu światu.


    a zdania sa podzielone i w pracy, parru ludziom smakuje, wiekszosci raczej nie

    jest i podstawka
    Katalog czeskich podstawek piwnych http://www.coasters.cz

    nowa strona z kolekcja podstawek - prawie gotowa :-D
    http://beer.agaslayer.cz

    Comment

    • baania
      Senior
      • 10-2009
      • 317

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
      Na ecie "leżak znalcu" [...] Nie zawarto informacji czy mamy do czynienia z górną czy dolną fermentacją.
      Lezak to lager. Czyli dolna fermentacja.
      Last edited by baania; 29-08-2011, 07:35.
      Podcast o piwie
      Podcast o piwie | Facebook

      Comment

      • pioterb4
        Senior
        • 05-2006
        • 4322

        #4
        Oj Czesi słowo "lezak" uzywają często na zmianę ze słowem "pivo". Na kontrze Stouta i EPA od Primatora też widnieje lezak.

        Comment

        • baania
          Senior
          • 10-2009
          • 317

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
          Oj Czesi słowo "lezak" uzywają często na zmianę ze słowem "pivo". Na kontrze Stouta i EPA od Primatora też widnieje lezak.
          No to sorry za wprowadzanie w ewentualny błąd.
          Podcast o piwie
          Podcast o piwie | Facebook

          Comment

          • darekd
            PremiumUżytkownik
            • 02-2003
            • 12202

            #6
            Leżak w nomenklaturze czeskiej oznacza piwo o zaw. ekstraktu ok. 11-12 %

            Comment

            • franekf
              Senior
              • 06-2004
              • 944

              #7
              Troszkę dziwne piwo... na wita jakby za mało "zdecydowane", lekko cierpkie, orzeźwiające, ale goryczka po przełknięciu nieco "koncernowa" - ale to jak dla mnie jedyny minus. Podejrzewam, że sprawdziłoby się podczas jakiejś dłuższej wakacyjnej sesji piwnej.
              Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
              http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
              Piwny Janusz bez Teku

              Comment

              • anteks
                maruda
                • 08-2003
                • 10738

                #8
                Oto foto
                Attached Files
                Mniej książków więcej piwa

                Comment

                • dknap
                  Senior
                  • 08-2011
                  • 130

                  #9
                  Wg mnie Staropramen tym piwem celuje raczej w Kellera, nie Wita... A Keller to niefiltrowany Lager, czyli Ležak.

                  Comment

                  • pioterb4
                    Senior
                    • 05-2006
                    • 4322

                    #10
                    A Keller to niefiltrowany Lager, czyli Ležak.
                    Chyba nie do końca. Niemiecki Keller to nieco węższa kategoria aniżeli tylko niefiltrowany lager.

                    Comment

                    • dknap
                      Senior
                      • 08-2011
                      • 130

                      #11
                      Ok, ale ten Staropramen wg mnie smakowo ma więcej wspólnego z Kellerem, niż z Witem. Kolor wydaje się tylko to potwierdzać.

                      Comment

                      • Kwadri
                        Senior
                        • 10-2009
                        • 1216

                        #12
                        Staropramen Nefiltrovaný

                        Kolor: Mętny, ciemnozłoty.
                        Piana: Drobna, wysoka i trwała. Powoli opada do ochronnej kołderki, mocno brudząc szkło.
                        Zapach: Trochę słodkiego aromatu kolendry, nieco pszenicy i lekki chmiel w tle, ale mało zgrane jako całość.
                        Smak: Lekko kwaskowy początek ze słabymi posmakami kolendry. Później dociera goryczka, początkowo nieco schowana z tyłu, ale w finiszu jest mocna i gra pierwsze skrzypce. Całkiem smaczne.
                        Wysycenie: Średniowysokie, ale delikatnie piecze język.
                        www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                        Comment

                        • pizmak666
                          Senior
                          • 12-2006
                          • 1898

                          #13
                          Lany był jeszcze wczoraj dostępny w Non Iron w Krakowie.
                          „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

                          "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

                          Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

                          Comment

                          • Fala
                            Senior
                            • 07-2004
                            • 671

                            #14
                            Kraków trochę daleko mam A gdzie można spotkać w butelce (oczywiście w PL)
                            Napis: "ściągnięto 99%" cieszy tylko przez pierwsze pół godziny.
                            Admin ma zawsze rację

                            PIWOSZE WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ

                            Comment

                            • lisiewski
                              Senior
                              • 12-2009
                              • 459

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Fala Wyświetlenie odpowiedzi
                              Kraków trochę daleko mam A gdzie można spotkać w butelce (oczywiście w PL)
                              Widziałem w Rodzince BIS na Pejzażowej w Warszawie.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎