Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Staropramen, Cool Lemon

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • fuliano
    Senior
    • 07-2010
    • 1825

    Staropramen, Cool Lemon

    Michany napoj na bazi vycepniho pivo. Obsah alkoholu 2% obj.
    Czyli mieszanka piwa z koncentratem cytrynowym.
    Mętne, cytrynowo - gorzkawe o potężnym wysyceniu trzymającym do końca. Piana bialutka, gruboziarnista, szybko zanikająca.
    Attached Files
    Last edited by fuliano; 29-08-2011, 19:29.
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    #2
    Dla mnie ten napój to hit ubiegło tygodniowego wyjazdu do Czech. W każdej sytuacji, kiedy potrzebujemy dobrego orzeźwienia i nie chcemy pakować większej dawki alkoholu ten Starač przychodzi z pomocą. Składniki fatalne, jednak minus i minus daje plus i ta cytryna naprawdę dobrze smakuje.
    Kiedyś pijało się w poodbnym typie Broka Lemona, ale z tego co pamiętam on miał coś koło 3,5% alko. Ten ma 2% i to jest optymalny woltaż.
    Załączam fotę zestawu.
    Attached Files
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • walec
      Senior
      • 02-2010
      • 193

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
      Dla mnie ten napój to hit ubiegło tygodniowego wyjazdu do Czech. W każdej sytuacji, kiedy potrzebujemy dobrego orzeźwienia i nie chcemy pakować większej dawki alkoholu ten Starač przychodzi z pomocą.
      Ja się w to władowałem ostatnio na zakupach w Czechach, byłoby OK tak jak piszesz, cytryna daje radę, ale to za słodkie! Aż wargi klei! Orzeźwienia w tym nie znalazłem, już wolę reddsa jak mam iść w takie wynalazki.

      Comment

      • docent
        Senior
        • 10-2002
        • 5205

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika walec Wyświetlenie odpowiedzi
        Ja się w to władowałem ostatnio na zakupach w Czechach, byłoby OK tak jak piszesz, cytryna daje radę, ale to za słodkie! Aż wargi klei! Orzeźwienia w tym nie znalazłem, już wolę reddsa jak mam iść w takie wynalazki.
        No gdzie ulepkowaty Redds, a ten Starač! Jestem ostatnim który toleruje słodycz w piwie.

        Oprócz Broka Coolera przypomniało mi się, że dobrych kilka lat temu na wakacjach zapijałem się Spritem cytrynowym zaraz po jego premierze. Nie wiem czy to jeszcze jest bo już nie pijam gazowanych. No i tamten Sprite był o wiele słodszy niż Starač.
        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13949

          #5
          Piję z puszki zakupionej w cieszyńskiej Billi. To jedyny napój przywieziony z wyprawy
          Ceny nie pamiętam, chyba 12,90 bo miałem 1 KC dopłacić po zwróceniu 4 butelek.
          Musieli coś zmienić w recepturze, bo wcale nie jest słodki - słodzony jest ekstraktem ze stevii! Wysycenie też inne niż opisywane 2 lata temu - wg mnie jest zbyt niskie jak na taki produkt, takie "jemne perlive".
          Napój jednak niezbyt mi smakuje, wolę - o zgrozo - Warkę Radler.

          Próbowałem też Radlera ze Zlatopramena - i ten był lepszy, może dlatego że z tej samej stajni co Warka?

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎