Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Zdrój Świętokrzyski

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Kormoran, Zdrój Świętokrzyski

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • djkynek
    Senior
    • 03-2005
    • 122

    #2
    Oldschool'owa etykietka w stylu PRL.
    Swieze w wersji pasteryzowanej - jak dla mnie smakuje tak samo tresciwie jak swieże. To samo plato. Powiem tak: wiecej niż ujdzie.

    Grafika google pokazuje cos podobnego produkowanego przez śp. browar w Radomiu. Etykieta raczej nie jest zastrzezonym znakiem towarowym, bo uzywały jej rózne browary za kumuny. Kiedys pare lat temu na ul. 1-go Maja w Tarnobrzegu ktoś rozsypał całe mnóstwo identycznych etykiet z browaru w Tarnobrzegu z poczatku lat 70-tych.

    Comment

    • Twilight_Alehouse
      Chmielowisko.pl
      • 06-2004
      • 6310

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Piękne, głębokie złoto. [5]
      Piana: Dość wysoka, opada do niezłej warstwy, słabo osadza się na ściankach. [3.5]
      Zapach: Słodowość, trochę chmielu i bardzo fajna, ziarnista chlebowość. W tle trochę warzywek, więc ocena ciut spada. [4]
      Smak: Solidna słodowość, wyraźny chmiel, fajna ziarnistość. Sytuację trochę psują lekka słodycz oraz to, ze w finiszu goryczka robi się trochę drażniąca, za bardzo też czuć alkohol jak na ten ekstrakt. [3.5]
      Wysycenie: Trochę za wysokie. [4]
      Opakowanie: Etykieta bardzo prosta i celowo nawiązująca do piw sprzed lat. W ramach przyjętej konwencji nie jest źle. Na kontrze wkurza mnie jednak nawiązanie do PRL, bo wprawdzie nostalgia nostalgią, ale system jednak przyjemny nie był. Nie pasuje mi też brak podanego zleceniodawcy. [3]
      Uwagi:

      Moja ocena: [3.75]

      Comment

      • kloss
        Senior
        • 03-2003
        • 2526

        #4
        Etykieta raczej nawiązuje do Jędrzejowa.
        W smaku po prostu Kormoran.
        Attached Files

        Comment

        • Rzeszowiak
          Piwny Radykał
          • 04-2009
          • 1596

          #5
          Piwo dość przeciętne. Nie mogę napisać o nim czegoś złego jak i dobrego. Przeciętna treściwość, słaba goryczka. Lepsze niż perły, kasztelany i inne pseudo piwa, ale w zestawieniu z takim Gościszewem czy Pintą wypada słabo.
          Last edited by Rzeszowiak; 18-09-2011, 16:10.

          Comment

          • krzepiak
            Junior
            • 03-2011
            • 11

            #6
            Kolejny przyzwoity i przyjemny w spożyciu produkt z Kormorana. Zapach słodowy z odrobiną chmielu. W smaku wyczuwalna goryczka, gdzieś w tle nuty owocowe. Na pewno jeszcze nie raz sięgnę po to piwo. Kupione znacznie taniej niż zakupił je travel bo za 3,5.

            Comment

            • VanPurRz
              Senior
              • 09-2008
              • 4229

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Klarowne piwo i barwie jasnego bursztynu. [4]
              Piana: Gęsta i spora czapa , drobnoziarnista, zwarta. Utrzymuje się do końca picia. [4.5]
              Zapach: Przyjemny słodowy, w tle masełeczko ale ogólnie bardzo przyjemny. [4]
              Smak: Gdyby było więcej goryczki to jeszcze byłby plusik. Bardzo przyzwoite piwo i dobrym balansie pomiędzy słodowością a chmielem. Dobrze pijalne z finiszem na mały minusik bo te akcenty masełkowe zaczynają być odczuwalne. [4]
              Wysycenie: ok [4.5]
              Opakowanie: Tak właśnie lubie. Klasycznie i bez nowomodnych dziwactw. Fajnie, że nawiązują do PRL bo w zalewie propagandy i polityki historycznej która jest au rebours tym co robili komuniści z sanacją dobrze jest przypomnieć, że w prl żyli normalni ludzie i pili normalne znacznie lepsze niż dzisiaj piwo. [5]
              Uwagi: Duży plus za to piwo.

              Moja ocena: [4.125]
              "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

              Comment

              • WiHuRa
                • 11-2010
                • 129

                #8
                Cena za wysoka w stosunku do jakości (bodajże niecałe 5 zł).

                Najbardziej maślane piwo na rynku (Lubuskie wysiada przy nim). Niestety ale ów posmak dyskwalifikuje w moim odczuciu to piwo.
                Last edited by WiHuRa; 29-09-2011, 08:37.

                Comment

                • strzelec_wyborowy
                  Junior
                  • 08-2011
                  • 21

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: piwne złoto piękne [5]
                  Piana: gęsta i bardzo długo sie utrzymuje [5]
                  Zapach: świeży zbożowy za to lubie kormorana [5]
                  Smak: jak dla mnie bardzo delikatny i pełny [5]
                  Wysycenie: myśle , że powinni juz tak zostawic bo nie jest zbyt nasycone [4.5]
                  Opakowanie: i nareszcie etykieta normalna mała bez wizerunków bez zwierząt a oczy i tak ciągnie do niej [5]
                  Uwagi: piwo kupione w warszawie i o dziwo bez specjalnego szukania

                  Moja ocena: [4.975]

                  Comment

                  • ART
                    mAD'MINd
                    • 02-2001
                    • 23792

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika WiHuRa Wyświetlenie odpowiedzi
                    Cena za wysoka w stosunku do jakości (bodajże niecałe 5 zł).

                    Najbardziej maślane piwo na rynku (Lubuskie wysiada przy nim). Niestety ale ów posmak dyskwalifikuje w moim odczuciu to piwo.
                    Ludziom brakuje odmiany od koncernowej papki, to i maślane dla niektórych oznacza pyszne
                    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                    Comment

                    • WiHuRa
                      • 11-2010
                      • 129

                      #11
                      Dziś byłem w innym sklepie i cena zdecydowanie bardziej rozsądna - 3,30 zł.

                      Comment

                      • leona
                        PremiumUżytkownik
                        • 07-2009
                        • 5853

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
                        Opakowanie: Tak właśnie lubie. Klasycznie i bez nowomodnych dziwactw. Fajnie, że nawiązują do PRL bo w zalewie propagandy i polityki historycznej która jest au rebours tym co robili komuniści z sanacją dobrze jest przypomnieć, że w prl żyli normalni ludzie i pili normalne znacznie lepsze niż dzisiaj piwo. [5]
                        Uwagi: Duży plus za to piwo.

                        Moja ocena: [4.125]
                        Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że taka peerelowska etykieta jest właśnie jak najbardziej nowomodnym dziwactwem. Tak samo jak modne pepegi, czeszki, obcisłe pulowerki w romby, torby ze skaju... Małolatom mogę się nie dziwić, że dali sobie wmówić taka modę ale żeby stary chłop??
                        A politykę historyczną Ty też uprawiasz i to w takiej samej formie jak Isakiewicz i jego GPC

                        Comment

                        • Mario_Lopez
                          Senior
                          • 08-2009
                          • 991

                          #13
                          Kolejne świetne piwo z Kormorana, etykieta rodem z PRL-u, w smaku zrównoważona dobrze słodowość i goryczka, alkohol na dalszym planie, posmaków maślanych nie wyczuwam. Solidne piwo, cena też nie jakaś zatrważająca (3,75) w osiedlowym sklepie. Na pewno wrócę do tej pozycji.
                          Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                          Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                          EBE EBE

                          Comment

                          • Pancernik
                            Senior
                            • 09-2005
                            • 9732

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Jasnozłoty, odpowiedni dla gatunku. [4]
                            Piana: Biała, dość drobna, niezbyt wysoka i niezbyt trwała. [3]
                            Zapach: Słodowy z akcentem chmielowym, sprawia harmonijne wrażenie. [4]
                            Smak: Na początku minimalny ślad warzywny, który - na szczęście - po chwili zanika, potem dominuje słód podparty delikatną goryczką, minimalne zioła? [4]
                            Wysycenie: Średniowysokie, odpowiednie. [4]
                            Opakowanie: Nostalgicznie proste, za to plus. Ale bez szału, Kormoran to w końcu wzornicza ekstraklasa . [3.5]
                            Uwagi: Średniomocny lager o słodowej dominancie. Po wypiciu robi nieco mdławe wrażenie.
                            Już wspominałem, że nie nadanżam za tendencją Kormorana do bicia rekordów w liczbie marek warzonych piw...

                            Moja ocena: [3.875]

                            Comment

                            • zgoda
                              Senior
                              • 05-2005
                              • 3516

                              #15
                              Cena u mnie to 6.10, drożej niż marcowe (!).

                              Tyle na jasne pełne nie wydam.
                              Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎