Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nasza strona BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie Mazowsza

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    #31
    Na stronce pojawiło się ostatnio i pojawia na bieżąco spora ilość szkła piwnego w postaci szklanek, kufli i pokali z mazowieckich browarów w tym np rzadkie próbne pozycje.
    Etykiety piwne z Mazowsza w zasadzie już osiagneły stan iloścowy naszych zbiorów jednak jeszcze kilku z nas z pewnością dorzuci pewną liczbę brakujących skanów.
    W dziale PPFy/Standardy jest już zgromadzona naprawdę tłusta liczba 682 PPFów i 1182 standardów a wiemy że jeszcze pojawi się więcej.
    Dla rosnącego grona zbieraczy blachy polecamy pompujący adrenalinę skan przedwojennego kapsla z browaru w Wyszkowie. Istny finał Champions League wśród kapsli.
    Zbieracze grubszej niż etykietowa celulozy mogą już oglądać spory acz jeszcze niepełny zbiór podstawek ułożony chronologicznie i "wzór po wzorze" w tym kilka podstawek jakich nie ma w znanym wszystkim katalogu Benego.
    W dziale Reklamy Prasowe również spora ruchawka - przybyła na prawdę spora ilość dawnych reklam z totalnie egzotycznych browarów ale i również dawnych dużych fabryk. Wiele z nich na prawdę pieści oko wysmakowaną grafiką i oczywiście jest to tylko część tego co czeka w kolejce na publikację.

    Korzystając z leniwej wyborczej niedzieli przypominamy się ze skromną prośbą o pochwalenie się skanami (minimum 700 px szerokości i 70-80 kB wagi) posiadanych birofiliów których nie ma do tej pory na stronie. Adres mailowy podany jest na stronie
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

    Comment

    • henbirofil
      Member
      • 05-2010
      • 83

      #32
      Wojtku piszesz: W dziale Reklamy Prasowe również spora ruchawka - przybyła naprawdę spora ilość dawnych reklam z totalnie egzotycznych browarów ale i również dawnych dużych fabryk. Wiele z nich na prawdę pieści oko wysmakowaną grafiką i oczywiście jest to tylko część tego co czeka w kolejce na publikację.
      Podoba się taki tekst ALE nie jest prawdziwy. Wiesz, że sporo reklam i to tych egzotycznych ja dołożyłem. Jedna co przybyła to TROJANÓW. Cały czas staram się przekonać, że browar Rawicki z Krochmalnej to właściciel bez Pacholdera z Packolderem to Waliców 12 - brak tłumaczenia dlaczego tak opisaliście a nie jak było w HISTORII naprawdę.
      Piszesz ruchawka w reklamach gazetowych, ja jej nie widzę Tydzień temu przesłałem super reklamy Machlejda z 1893 roku - gdzie one są ?
      Przesłałem poprawkę do reklamy browaru POLONIA, wcześniej przesłałem szaro-burą a teraz przepiękną czarno-białą - dlaczego nie jest podmieniona
      Wysłałem browar egzotyczny HERMANOWEJ JUNG - jeśli mam dobre okulary, to jej nie widać.
      Wysłałem nowy browar LENTZKIEGO pod numerem 34 a gdzie wylądował pod numer 40 - brak wiadomości historycznych. szanownych kolegów.
      Grzeber pisze do Malorolnego: -Gratulacje, widać przez 2 miesiące udało Ci się dotrzeć do materiałów, których nie widział Cooper przez lat 20. Ja posiadam reklamy z browaru Haberbusch Schiele et Klawe w ilości dwóch sztuk z 1847 roku.
      Nawet mam reklamę z ulicy Miodowej, gdzie w/w browar wynajmował lokal na browar.
      A teraz w tę leniwą niedzielę zacznij ruchawkę.
      Attached Files

      Comment

      • henbirofil
        Member
        • 05-2010
        • 83

        #33
        Zapomniałem dodać, że reklama Lentzkiego jest z roku 1904 a nie jak podano na stronie z 1877r. Proszę porównajcie reklamy takie same plamy na reklamie a więc ktoś na pałę wpisuje daty. Ja podaje z jakiej gazety, rok wydania a także numer.

        Comment

        • henbirofil
          Member
          • 05-2010
          • 83

          #34
          Sympatyczna reklama z 1846 roku ze znanego browaru Schaefera z ulicy Krochmalnej Nr 1108. Reklama o tyle jest ciekawostką, że browar sprzedaje nawóz koński ale dlaczego i INNY. Wiadomo, że browar miał swoje stajnie - rozwóz piwa po kantorach. Dla mnie bomba.
          Attached Files

          Comment

          • henbirofil
            Member
            • 05-2010
            • 83

            #35
            Ciekawa reklama piwa wiejskiego z 1921 roku.
            Attached Files

            Comment

            • Marcin76
              Senior
              • 11-2005
              • 235

              #36
              Od wielu miesięcy mamy kilkaset reklam prasowych – w tym większość z tego co nam podsyłasz. Niewielka część z nich została wrzucona, aby coś się działo na stronie. Będą one sukcesywnie wrzucane, ale nie wcześniej niż w przyszłym roku. Jeśli wówczas będzie czegoś brakowało to prosimy o uzupełnienie.
              Na razie zajmujemy się innymi działami tej strony.
              Co do browaru przy ulicy Krochmalnej 36 to około 1905/06 nastąpiła zmiana adresu. Browar przy ul. Krochmalnej 36, a po 1905 przy ul. Waliców 12 to na 95 % jedne i te same zabudowania.
              Lentzki z Grzybowskiej 34 wylądował pod Grzybowską 40, i tam zostanie, bo były to te same budynki tylko pod innym adresem. Reklama, którą zamieściłeś, pochodzi z okresu 1874-1886 gdyż w tym okresie obowiązywał ten adres. Nie może być ona ( tak jak piszesz ) z 1904 roku bo browar Lentzkiego przy Grzybowskiej 40 działał tylko do 1899 … później w tych zabudowaniach mieścił się ryski browar Livonia.

              Comment

              • henbirofil
                Member
                • 05-2010
                • 83

                #37
                Nr Hip.1033
                -Наследники Алекрандра Ленцкаго 1899-1890 1899-rob. 34
                Spadkobiercy Aleksandra Lentzkiego
                -Rygskie Tow. Akc. Browarów „Livonia” 1900-1912 Oddział w Warszawie
                Tak było na Grzybowskiej 40 - przejęcie w 1900 przez Livonia
                Nr Hip.1031 Grzybowska 34 To NOWY browar LENTZKIEGO przejęty w 1891 przez Krauze.
                Mam reklamę NOWY Browar Parowy A. Lentzkiego z 1874 i podana hipoteka i Nowy numer.
                Darek przyznał rację, że to nowy browar. Skoro chcesz zafałszować historię to Twój problem. Uważam, że skoro chcesz coś robić to rób to przyzwoicie i wiarygodnie.
                Darek napisał- Witam, bardzo proszę o niewstawianie do tematu strony mazowieckiej reklam prasowych, od tego jest Galeria a temat strony jest do informowania co nowego pojawiło się na stronie i do rozmów o stronie, z góry dziękuję , Darek.

                Comment

                • Marcin76
                  Senior
                  • 11-2005
                  • 235

                  #38
                  Wszystko pokręciłeś ...
                  Dla ułatwienia będę operował hipotekami bo numery i ulice się zmieniały.
                  A więc to było tak ...
                  Stary browar Lentzkiego był przy ul. Ogrodowej 849. Pod koniec lat 60-tych XIX wieku został przejęty przez Junga. W 1872 zostaje tam wybudowany nowy browar parowy Junga.
                  Nowy browar Lentzkiego ( przywoływany w reklamie ) mieścił się przy Grzybowskiej 1033 i został wybudowany w latach 1872-74.
                  No i niepotrzebnie mieszasz do tego browar Samuela później Anny Krauze - ten mieścił się przy Grzybowskiej 1041.
                  Następne ciekawostki zostaną przedstawione w dziale historia na stronie
                  Last edited by Marcin76; 09-10-2011, 18:07.

                  Comment

                  • henbirofil
                    Member
                    • 05-2010
                    • 83

                    #39
                    Co do Krochmalnej 36 i Waliców 12 to inne Hipoteki, a mapka w załączeniu.
                    Według Jarosława Zielińskiego Ceglana 12 i Waliców 14 to narożnik obu ulic a daleko jest Krochmalna
                    Co powiesz o HERMANOWEJ JUNG
                    Attached Files

                    Comment

                    • ART
                      mAD'MINd
                      • 02-2001
                      • 23799

                      #40
                      henbirofil, niechaj ten wątek będzie wyłącznie o tytułowej stronie, sprawy historyczne proszę opisywać w odpowiednich tematach w dziale historia.
                      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                      Comment

                      • Marcin76
                        Senior
                        • 11-2005
                        • 235

                        #41
                        Współczesna mapka nie jest dla mnie żadnym dowodem ... numeracja się zmieniała i nie ma co patrzec na takie mapki ... A mapkę którą zamieściłeś źle interpretujesz. Oczywiście że Krochmalna 36 i Waliców 12 w jednym okresie to dwa różne adresy ... ale Krochmalna 36 w 1900 roku i Waliców 12 w 1910 to ta sama posesja ...
                        O browarze Hermanowej Jung dowiesz się więcej ze strony

                        Przypuszczam że pierwsze informacje historyczne już w tym roku zaczną się tam poojawiac. Zapraszam.

                        Comment

                        • henbirofil
                          Member
                          • 05-2010
                          • 83

                          #42
                          Gdybyś znał publikacje J. Zielińskiego nie pisałbyś takich uwag. Widzę, że wszyscy są w błędzie i tylko TY masz rację. Dzięki za uwagi, które zachowam. JESTEŚ WIELKI ....
                          Dlaczego nie odpowiedziałeś na prywatną wiadomość i pytanie prośbę "Jak możesz to prześlij pierwszą, najstarszą reklamę HiS"
                          Ja przesłałem reklamę Osterloffa z 1855.

                          Comment

                          • grzeber
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 2868

                            #43
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika henbirofil Wyświetlenie odpowiedzi
                            Zapomniałem dodać, że reklama Lentzkiego jest z roku 1904 a nie jak podano na stronie z 1877r. Proszę porównajcie reklamy takie same plamy na reklamie a więc ktoś na pałę wpisuje daty. Ja podaje z jakiej gazety, rok wydania a także numer.
                            Witam, reklamę Lentzkiego dodałem ja. Identyczną można między innymi znaleźć w czasopiśmie Mucha w numerze 10 z roku 1877 (podobne już bez plam w numerach 7 i 14 z tego samego roku). Wszystkie dostępne są w zdigitalizowanych zbiorach Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego.

                            Być może w 1904 też była publikowana, do numerów z tego roku jeszcze nie dotarłem. Nie ma zatem co się denerwować, bo daty nie są wpisywane z kapelusza. Jeśli dat nie znamy, to nie są one wpisywane, co widać przy niektórych reklamach.
                            pozdrawiam
                            www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                            Comment

                            • henbirofil
                              Member
                              • 05-2010
                              • 83

                              #44
                              Reklama Lentzkiego z 1877 z numeru 10 i 14 różni się miedzy sobą. Reklama z grubą ramką jest z 1894 roku. Zaczyna się tekstem SPRZEDAŻ / PIWA BAWARSKIEGO / Z FABRYKI................ Jak widzisz obejrzałem i chowam kapelusz, bo reklama prawidłowo opisana.

                              Comment

                              • nikita_banita
                                Senior
                                • 06-2003
                                • 1363

                                #45
                                Pytanie praktyczne - jak długo nowo dodany okaz kolekcjonerski jest podświetlany jako "new"?

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎