Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nasza strona BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie Mazowsza

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    #46
    Idea jest taka aby paliło się przez miesiąc jednak zauważyliśmy że chyba trwa dłużej i obecnie zgłosiliśmy to naszemu informatykowi.
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

    Comment

    • Leonpraga
      Senior
      • 02-2005
      • 468

      #47
      Może teraz ja dodam kamyczek do tego ogródka, Grzybwska 34 i 40 to ten sam browar, Jeżeli chodzi o Waliców 12 u mnie to wygląda tak, Numer Waliców 12 to hip. 1115, później zmieniony na Waliców 18, znajdował się on a rogu Krochmalnej i Waliców zaś Krochmalna 36 to nr hip 930 który mieścił się między ulicą Krochmalną a Chłodną więc znajdował się po przeciwnej stronie Krochmalnej nie dochodząc działką do ul. Waliców. ja mam dokładne mapy hipoteczne. jeżeli chodzi o Grzybwską 34 nr hip. 1031 to należał od 1874 roku do Lentzkiego potem od 1891 do Krauzego kiedy to Samuel Krauze ani Anna Krauze nie byli już właścicielami browaru na Grzybowskiej 41, w 1889 właścicielem był już Waldemar Boerner, ten sam numer Grzybowska 34 miał też numer hipoteczny 1033. więc wychodzi że Heniek ma rację upierając się przy Grzybowskiej 34 (1031) bo po prostu w kilku spisach jest podawany ten numer hipoteczny, lecz nie wykluczone że jest to pomyłka i powinno być nr 1041, w tedy ty też masz rację, upierając się przy swoim, jest faktem natomiast że Lentzki otworzył swój nowy browar na Grzybowskiej 34 późniejszy 40 (1033) 20 lutego 1874 roku.

      Comment

      • Leonpraga
        Senior
        • 02-2005
        • 468

        #48
        Co do mapy umieszczonej przez Henie ta mapa numerycznie jest prawidłowa, w moich mapach numery pokrywają się z tą jak u Zielińskiego i na pewno nie są to te same mapy, zresztą wspomniałem wcześniej że browary te znajdowały się na przeciw siebie od ulicy Krochmalnej.

        Comment

        • henbirofil
          Member
          • 05-2010
          • 83

          #49
          Radom

          Skoro uważacie, że ostatnia nazwa powinna reprezentować browar, to zmieńcie Radom Zabiełło na Radom Bruśnicki zmiana nastąpiła w dniu 18 kwietnia 1931 roku.

          Comment

          • Leonpraga
            Senior
            • 02-2005
            • 468

            #50
            Witajcie, rozumiem twoje wzburzenie Pieczarek, też nie lubię takich napisów, lecz z drugiej strony jest to ochrona pracy włożonej w tą stronę przez założycieli. i ograniczenie w ten sposób dostępu dla niektórych osób niekoniecznie uczciwych. myślę że jeżeli będziesz, potrzebował jakieś skany z tej strony bez napisów to Darek ci nie odmówi i takie prześle. Od razu zastrzegam ze nie mam nic wspólnego z tą stroną i nie bronie jej jako założyciel lub daroczyńca jakichkolwiek skanów, jest to jedynie moja opinia. nie można pominąć tego że chłopaki włożyli w nią sporo pracy, Pozdrawiam.

            Comment

            • grzeber
              Senior
              • 05-2002
              • 2868

              #51
              Na stronie aktywna jest już opcja oznaczania zmian w opisach historycznych browarów (podświetlenie nazw w zakładkach Mazowsze oraz Warszawa). Dzięki temu łatwo zobaczyć, że i w tych działach pojawiają się kolejne wpisy.

              Poza tym cały czas działamy przy dodawaniu kolejnych zdjęć i skanów w galerii. Szczególnie godnymi polecenia są szyldy reklamowe między innymi piękne z Ciechomic oraz całkiem spory zbiorek blach stołecznego Haberbuscha.

              Zapraszamy
              pozdrawiam
              www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

              Comment

              • henbirofil
                Member
                • 05-2010
                • 83

                #52
                Winiary

                Kto z kolegów wyciął reklamy gazetowe w browarze WINIARY - szkoda dodatkowej roboty

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #53
                  No wszedłem z ciekawości w jeden z newsów i moim zdaniem wtopa - Góra new!

                  Brakuje mi dokładnej lokacji miejscowości, sądzę, ze na samym początku powinna być podana informacja o powiecie i gminie. N chyba, że ja czegoś nie zauważyłem
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • henbirofil
                    Member
                    • 05-2010
                    • 83

                    #54
                    Zgadzam się z Tobą, brak inf dla młodszych kolekcjonerów o umiejscowieniu danej miejscowości. Dodatkowo w reklamach gazetowych także brak Tytułu w browarze -ULICA i NUMER. Podaje przykład jak ja opisuje browary.
                    BRZESKA 14
                    -Browar Franciszek Boenisch 1878-1888
                    -Browar Antoni Boenisch 1888-1896
                    -Browar Maria Reich 1897-1903
                    -Browar Jakób Nest 1926-1928 1911 rob. 2, 1926 rob. 12.
                    -Browar Józef Nest i Spółka 1929-1930
                    -Browar „LECH” J. Nest 1930-1940 1940 r. prawdopodobnie nastąpiło zamknięcie browaru i Władysław Perkiewicz zaczął prowadzić
                    -Napoje gazowe Władysław Perkiewicz fabryczkę napoi gazowanych.
                    Może na nasze uwagi zareaguje miły kolega. Mam sporo uwag które przekazuje, ale nie widzę, aby były wstawione na stronę.

                    Comment

                    • henbirofil
                      Member
                      • 05-2010
                      • 83

                      #55
                      Dnia 23.10.2011 prosiłem o zamianę: "Skoro uważacie, że ostatnia nazwa powinna reprezentować browar, to zmieńcie Radom Zabiełło na Radom Bruśnicki zmiana nastąpiła w dniu 18 kwietnia 1931 roku." Wszyscy zajmujący się tą stroną wiecie jak ustaliliście, że ostatnia nazwa browaru (budynku) będzie NAZWĄ reprezentującą browar. Poczytajcie swoje błędy. REKLAMY GAZETOWE - oba browary Boenischa - błędy nad reklamą jest historia browaru a na nim ostatnia nazwa właściciela jest INNA - spójrz a się przekonasz - SAM pisałeś. Oczywiście mogę usłyszeć (przeczytać) jak w postach wyżej. Jesteś w błędzie, źle interpretujesz, ale tu czarno na białym jest ewidentne niedociągnięcie. A moim zdaniem to niestosowanie się do własnych ustalonych reguł. Pamiętacie Węgierską Górkę i dyskusje. Ja chciałem Was przekonać do własnego sprawdzonego opisu, Wy byliście przekonani do swoich a więc trzymajcie się ustaleń. Nie jestem Waszym przeciwnikiem ale zauważone niedociągnięcia należy szybko zmieniać.

                      Comment

                      • jedrek786
                        Member
                        • 11-2008
                        • 69

                        #56
                        [QUOTE=pieczarek;1004621]No dobrze, rozwiązanie ze znakowaniem wszystkich zdjęć, także tych pobranych za darmo gdzie indziej lub otrzymanych od zaprzyjaźnionych kolekcjonerów, jest estetyczne, wspaniałe, twórcze, odkrywcze, nowatorskie, biznesowo opłacalne*.
                        Pobłądziłem w swojej ocenie. Wiadomo, jestem sklerotycznym wapniakiem ze zwichniętym poczuciem estetyki, zupełnie nie czującym nowych trendów w wirtualnym świecie. Ale czy to naprawdę tak trudno napisać "Oznaczamy nasze skany ponieważ tak sobie życzą właściciele skanów. Tak oznaczone obrazki są wg nas ładniejsze, podkreślają włożoną przez nas pracę. Będziemy je sprzedawać. A w zasadzie to nie wiemy dlaczego".

                        Ty Darku nadąłeś się jak indor i gulgocesz z wściekłości. O Legii da się z Tobą spokojnie porozmawiać, a w przypadku strony o browarach Mazowsza dostajesz białej gorączki. Warto? Co w ten sposób zyskujesz? Mówiąc do konsumenta (czyli do mnie), że jest głupi i ma zjeżdżać załatwiasz sprawę tego jednego konsumenta, ale nie załatwiasz realnie istniejącego problemu.

                        Z tego co widzę Pieczarku to ty się nadąłeś jak indor na chłopaków.zrobili tą stronę i robią ją nadal i możesz ująć swoją krytykę w inny sposób np.doradzając a nie jechać po nich jak po dzikiej świni.chcesz zabłysnąć swoją filozofią? Na razie zaiskrzyłeś tylko.

                        Comment

                        • jedrek786
                          Member
                          • 11-2008
                          • 69

                          #57
                          Z tego co widzę Pieczarku to ty się nadąłeś jak indor na chłopaków.zrobili tą stronę i robią ją nadal i możesz ująć swoją krytykę w inny sposób np.doradzając a nie jechać po nich jak po dzikiej świni.chcesz zabłysnąć swoją filozofią? Na razie zaiskrzyłeś tylko.

                          Comment

                          • Cooper
                            Senior
                            • 11-2002
                            • 6055

                            #58
                            Aktualnie suma skanów i opisów etykiet z Mazowsza wynosi już diabelską ilość 4395 sztuk w tym 346 etykiet sprzed 1945 roku.
                            Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                            1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                            Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                            Comment

                            • Cooper
                              Senior
                              • 11-2002
                              • 6055

                              #59
                              Brobywatelki i Brobywatele!
                              Dziś rano Wojskowa Rada Ocalenia Narodowego wyłączyła niebezpieczne portale w tym Teleranek oraz BrowaryMazowsza.pl
                              Z przyjemnością zawiadamiam że nasze jednostki terenowe przywróciły właśnie dostęp !
                              Przepraszamy za brak sygnału i bądźcie z nami !!
                              Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                              1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                              Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                              Comment

                              • henbirofil
                                Member
                                • 05-2010
                                • 83

                                #60
                                HUMOR

                                W Kurierze Warszawskim z 1827 roku, możemy przeczytać sympatyczną historyjkę.
                                Attached Files

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎