Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Stara Komenda, Pszeniczne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Stara Komenda, Pszeniczne

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasnozłoty, intensywnie mętne. [4.5]
    Piana: Piana obfita i drobna, taka jak na pszenicę przystało. Szkoda, że nie zachowuje tej formy do końca. [4.5]
    Zapach: Jest trochę banana jednak brakuje większej intensywności i złożoności zapachu. [4]
    Smak: A tu już jak najbardziej w porządku czyli wyrazisty banan i goździk. Piwo jest pełne i smaczne. Żadnych nieprzyjemnych posmaków nie wyczułem. [4.5]
    Wysycenie: Optymalne, piwo zachowuje odpowiednie nasycenie. [5]
    Opakowanie: Dedykowane szkło do pszenicy z firmowym logiem dostępne tylko dla pojemności 500 ml. Podkładek na razie brak. Rekompensowane przez przybarowy klimat. [4]
    Uwagi: Bardzo przyjemna, stylowa pszenica.

    Moja ocena: [4.325]
    Attached Files
    Last edited by docent; 23-11-2011, 11:42.
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • leona
      PremiumUżytkownik
      • 07-2009
      • 5853

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jasnożółty, nieco mleczny. Mętne [4.5]
      Piana: Niezbyt imponująca wysokością ale solidna, zbita i trzymająca się do dna [4.5]
      Zapach: Głównie bananowy i drożdżowy. Sprawia wrażenie słodkawo-mdławego ale w sensie pozytywnym, nie przytyka tym aromatem [4]
      Smak: W pierwszym smaku dość treściwe przez wracającą słodkawość, potem wydaje się płytsze. Banany i delikatne goździki. Na drugim planie za mocna jak na pszenicę goryczka, lekko piekąca [3.5]
      Wysycenie: Niskie na początku i zdecydowanie brakuje go na końcu [3.5]
      Opakowanie: Pszeniczna szklanka z logo browaru. Zadziwił mnie brak podstawek [4.5]
      Uwagi: Najlepsze piwo w Komendzie. W lecie spokojnie dostałoby pół punktu więcej bo jesienny klimat nie sprzyja takim piwom

      Moja ocena: [3.875]

      Comment

      • dadek
        Senior
        • 09-2005
        • 4552

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Jasno żółty, całkowicie mętne. [4.5]
        Piana: Biała, drobnoziarnista, jednak nietrwała, po chwili pozostał tylko niepełny kożuszek i obwódka przy ściance. [3.5]
        Zapach: Intensywny, drożdżowo apteczny, obecne nuty bananowe i owocowe. [4]
        Smak: Wyraźnie bananowy z kwaskową owocowością, w tle daje się wyczuć goździki lecz jest ich zbyt mało. Zaskakuje trochę późniejsze wrażenie jakiejś pustki smakowej lub wodnistości choć na początku piwo wydaje się treściwe. [3.5]
        Wysycenie: Wyższe niż lubię ale to pszenica więc można dopuścić że w normie. [4]
        Opakowanie: Zgrabna, wysoka szklanka do pszenicy z firmowym logo, brak podkładek. [4]
        Uwagi: Ta pszenica powoduje trochę sprzeczne wrażenia. Biorąc łyk do ust można wyczuć braki ale zdaje się treściwa. Po chwili do głosu jednak dochodzi pewna wodnistość.

        Moja ocena: [3.775]
        Attached Files
        Last edited by dadek; 21-03-2012, 03:12.

        Comment

        • dadek
          Senior
          • 09-2005
          • 4552

          #5
          Widzę, że ostatnio to ja oceniałem to piwo przed 16 miesiącami. Piłem pszenicę znów 27.07 i właściwie nic się nie zmieniło na lepsze a raczej trochę jeszcze pogorszyło.
          Kolor wypłowiało żółty, niby mętne ale jakoś tak nie do końca.
          Zapach raczej słaby, mieszanka zawilgoconego w piwnicy ziarna i przejrzałych bananów.
          W smaku również mocno dojrzałe banany ale jakby przykisłe, powodujące lekko mdłe wrażenia, z drugiej strony atakuje kwaskowa owocowość jak z przestałego kompotu, a do tego "obowiązkowa" nuta apteczna. Taka sobie ta pszenica, albo przestała albo niedorobiona, witbier w porównaniu z nią miał swój charakter.

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: jasnożółte, mętne, podoba mi się [5]
            Piana: podane z mierną, słabą, rachityczna pianką, która do tego jeszcze szybko opadał [2.5]
            Zapach: słabiutki ale dość miły, słodowo-cytrusowy [3]
            Smak: moim zdaniem zbyt mocno rozwodnione, brak piwu pełni i treściwości, w smaku dominują zbożowe akcenty wraz z cytrusowo-bananowymi akcentami, całość okraszona przeszkadzającą, lekką kwaskowatą nutą [3]
            Wysycenie: zdecydowanie za duże [3]
            Opakowanie: szkła "no name" i brak wafli w browarze restauracyjnym o dla mnie porażka [2]
            Uwagi: ogólnie słabiaczek

            Moja ocena: [3]
            Attached Files
            Last edited by becik; 29-06-2014, 22:17.
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9732

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Bladożółty, anemiczny, zmętniony. [3.5]
              Piana: Białą, drobna, niezbyt wysoka i niezbyt trwała. [3]
              Zapach: Goździki, banan, cytrusy, zboże. [4]
              Smak: Słód, cytrusowy kwasek, lekki banan, posmak chlebowy, lekka grejpfrutowa goryczka. [4]
              Wysycenie: Średniowysokie. [4]
              Opakowanie: Bączek, goły czarny kapsel, nieco niechlujnie naklejona eta, na niej dwaj kolesie w kaszkietach, jeden z latawcem. [3.5]
              Uwagi: Smaczna pszenica w klasycznym stylu.

              Moja ocena: [3.85]

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎