Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Północny, Mocne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cezar
    Senior
    • 05-2001
    • 1349

    Północny, Mocne

    Piwo jasne o zawartości alkoholu 8,5% (ekstraktu 18,1%), butelka 0,5 litra, zakupione niedawno w Łodzi. Szata graficzna etykiety taka, jak w bratnim "Północnym Złotym".

    Barwa - złota, piana - biała, drobnoziarnista, trwała, zapach - intensywny, taki jak w "Złotym", smak - niestety - alkoholowy, i to bardzo.

    Nie dałem rady wypić wszystkiego!
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    #2
    Dokładnie takie same odczucia mam co do tego piwa. Raczej sporo wody przepłynie zanim znowu spróbuję.
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

    Comment

    • Piwofil
      Senior
      • 01-2002
      • 907

      #3
      Piłem w pociągu powrotnym, w sumie na podróż zaplanowałem 3 piwa, wypiłem tylko to jedno, męczyłem je bardzo długo i na długo mam go dość.
      Wbrew pozorom nie wyczułem w nim alkoholu, ale posmak i tak był ochydny.
      www.plhaft.prv.plPiwo to to co powoduje radość w moim życiu, napędza mnie do działania i jest moją motywacją. Jedynie kobiety są lepsze od niego :DD

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        • 02-2001
        • 23799

        #4
        obecnie ma podobno 14.1% e.w.
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • Piecia
          Senior
          • 02-2002
          • 3307

          #5
          Parametry tego piwa się nie zmieniły - są takie jak podał Cezar więc Art śmiało możesz je zmienić.

          Piłem wprost z butelki więc ocena nie będzie do końca pełna ale do rzeczy:
          Piany było sporo, przynajmniej na początku (wnioskuję po tym jak uciekała w dużych ilościach z butelki po pierwszych łykach), gaz był wyczuwalny do końca, smak- bardzo słodkie, słodsze od mocnej wersji Okuniewa, alkoholu nie wyczułem, butelka starego typu - zwrotna

          Do nabycia w Białymstoku - sklep monopolowy w drewnianym domku na ulicy Jurowieckiej na przeciwko bocznego boiska i hali Jagiellonii
          cena dość wysoka- 2,95 PLN

          spokojnie postawiłbym temu piwku 3+
          Koniec i bomba,
          Kto nie pije ten trąba !!!
          __________________________
          piję bo lubię!

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #6
            przede mna Północne Mocne, chyba browar zmienił parametry tego piwa gdyz zaw. ekstr. to 18.1% wag, alk 8.5% obj. barwa ciemnobursztynowa, klarowność całkowita, nasycenie CO2 przyzwoite, piana gęsta, z grubymi pęcherzykami ale za szybko opada, mocny chmielowy zapach ale za bardzo wyczuwalna woń alkoholu, w smaku niestety zbyt mocna przebija moc piwa, wszytskie jego walory są zduszone przez alkohol, od razu rozgrzewa, w sutach pozostawia jednak przyjemny goryczkowaty posmak, pwio dobre na chłodne wieczory, i nie za często

            Moja ocena: [3.325]
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • Pogoniarz
              † 1971-2015 Piwosz w Raju
              • 02-2003
              • 7971

              #7
              Kolor-bardzo ładny klarowny-złocisty
              Gaz-słabiutki,prawie ,że go nie ma
              Smak-słodkawy,ale bardzo przyjemny,leciutko wchodzi i czuć po pewnym czasie zawartość alkoholu(w głowie)Zero posmaku alkoholu w smaku.Całkiem całkiem.
              Piana-bialutka,krótkotrwała,pozostawiła obwódkę na szklance
              zapach-słodkawy-sympatyczny
              opakowanie-styrana butelka Euro.Ładna etykieta,krawatka i kontra.
              W sumie całkiem dobre piwko.
              Zakupione w Szczecinie w sieci Alkohole Świata za 2.15

              Moja ocena: [3.8]
              Last edited by Pogoniarz; 08-09-2003, 15:40.


              Prawie jak Piwo
              SZCZECIN

              Comment

              • dziku
                Senior
                • 12-2002
                • 1992

                #8
                Z pewną dozą nieśmiałości sięgałem po to piwo. Ostatnio każde nowopoznane przeze mnie mocne piwo okazuje się stęchłym, walącym gorzałą syfem. To na szczęście jest całkiem inne. Jego parametry to: ekstr. 14,1% i alk. 7%. Rozumiem, że browar obniżył woltaż... cóż - piwu wyszło to tylko na zdrowie.
                Ocena:
                Kolor (3,5) - złocisty wpadający w bursztynowy.
                Nasycenie (3,5) - w sumie gaz jest obecny do końca konsumpcji, ale mogłoby być go ciut więcej.
                Smak (4) - mocna, zasłużona czwórka. Piwo esencjonalne, na początku konsumpcji wyraźna i bardzo przyjemna goryczka, potem coraz bardziej przebijają się nuty słodowe. W sumie piwo łagodne, a zmiana posmaku w trakcie picia z goryczkowego na słodowy - bardzo miła. Nie jest słodkie. Nie ma posmaku alkoholu.
                Piana (3) - jak to u nas... początkowo obfita, po pewnym czasie opada , pozostawiając ślady na ściankach kufla.
                Zapach (3,5) - nieźle... z ambcjami na czwórkę. Słodowo - chmielowy. Przyjemny, tym milszy, że bez nut spirytusowych.
                Opakowanie (3,5) - nawet niezły komplet: etykieta, kontra i krawatka. Ale wydrukowane na fatalnym papierze. Trudno wynaleźć w skrzynce względnie całą etykietkę. A ta jeszcze ma ochotę rozmoczyć się przy próbie pozyskania do kolekcji.
                W sumie: polecam, bo jest dobre. Zaraz jutro kupię jeszcze kilka.

                Moja ocena: [3.65]
                Dziku


                Comment

                • dziku
                  Senior
                  • 12-2002
                  • 1992

                  #9
                  A na wszystkich piwach z "Browaru Północnego" najbardziej rozluźnia mnie widok białego niedźwiedzia na kontrze. Mówcie co chcecie, ale dla mnie wygląda, jakby sobie misio akurat baaaaaaaaaardzo zdrowo beknął
                  Attached Files
                  Dziku


                  Comment

                  • Twilight_Alehouse
                    Chmielowisko.pl
                    • 06-2004
                    • 6310

                    #10
                    Etykieta bardzo prosta, tandetna, niestaranna. Moje własne do warek domowych, drukowane tylko w czerni i bieli, są lepsze :-) (2)
                    Kolor to ciemne złoto. (4)
                    Piana średnia. (2,5)
                    Zapach wyraźny, słodowy. (4)
                    Gaz za słaby. (3)
                    Mocno słodowe. W smaku zdecydowanie wytrawne. Goryczka słabiutka, nie ma nieprzyjemnych posmaków, ale nie jest to rewelacja. Wydaje się zbyt wodniste i ta wytrawność trochę przeszkadza. (3)

                    Moja ocena: [3.3]

                    Comment

                    • lzkamil
                      kierowca bombowca
                      • 01-2003
                      • 3611

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: ciemnozłote [4]
                      Piana: wysoka i sztywna, trwała [4]
                      Zapach: po wyjęciu z lodówki czysto chmielowy, pod koniec picia mocno słodowo-słodkawy, nie czuć alkoholu [4]
                      Smak: mocno słodowy, bardzo niewielka goryczka, słodowo-słodkawy posmak z fajną chebową nutką, pod koniec picia trochę za słodkie, alkohol wyczuwalny dopiero pod koniec picia, w temp. pokojowej [4]
                      Wysycenie: trochę za niskie [3.5]
                      Opakowanie: kiepskie graficznie, plus za podanie wszystkich danych z ekstraktem włącznie [2.5]
                      Uwagi:

                      Moja ocena: [3.9]
                      Lepszy jabol pod okapem
                      niż GŻ, CP i KP !


                      Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                      Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                      Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎