Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sulimar, Trybunał Trójsłodowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Sulimar, Trybunał Trójsłodowe

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • forra6
    Senior
    • 11-2008
    • 413

    #2
    Alk. 6.0% obj. , ekstrakt 13.0 % wag., pasteryzowane.
    W składzie słód jęczmienny, pszeniczny i słody karmelowe.
    Kupione w "Sklepie Piwnym" w Krakowie na ul. Zielińskiej, 3zł, but. 0.5l niezwrotna.

    Bardzo mi smakowało, ładna choć niewielka piana utrzymywała się przez większość czasu picia, piwo wg. mnie pełne w smaku, z ciekawą goryczką, zdecydowanie do powtórzenia. Kolor również zachęcający, ciemne złoto no i średnie ale wystarczające nagazowanie tworzą z tego piwa mój tymczasowy faworyt wśród nowych pozycji na rynku.
    Last edited by forra6; 27-09-2011, 13:50.
    Don't trust nobody, It will cost you much too much
    Beware of the dagger, It caress you at first touch
    O, all small creatures, It is the twilight if the gods

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: piękny, bursztynowy [5]
      Piana: obfita z początku, jednak zauważalnie opada, drobna, ecru, osadza sie niewielkimi krzaczkami na szkle [3.5]
      Zapach: dość intensywny i miły, swieży chmiel i bardzo miły, delikatny zapach slodu [4]
      Smak: treściwe, pełne choć nie do końca, wyczuwalny lekki owocowy posmak oraz delikatny chmiel, momentami pojawiają sie gorzkie nuty pestkowe [3.5]
      Wysycenie: ogólnie ok ale im cieplejsze tym bardziej szczypie w jezyk [4]
      Opakowanie: Podoba mi się bardzo, ładna etykieta, dedykowany kapsel [5]
      Uwagi: ogólnie niezłe piwo, zapewne sięgne po nie jeszcze raz

      Moja ocena: [3.85]
      Attached Files
      Last edited by becik; 27-09-2011, 16:24.
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12118

        #4
        No cóż - ładna eta, na kontrze zbiór kłamliwych bzdur - piwowar rzekomo nurzać się miał w kartach historii grodu, czerpał od wielkich poprzedników, XIII wiek, swoista goryczka...

        To ostatnie to nawet prawda, goryczka jest swoista, bo śladowa. Słód pszeniczny chyba miał poprawić pianę, ale chyba też w śladowych ilościach.

        Podają stronę - www.trybunal.pl ale działają na tylu frontach, że strona nie funkcjonuje.

        Opakowanie to największy atut piwa. Pijalne, treściwe. Jakaś mutacja Greener Bio-Upa.
        Za słodkie. Wszystko daje radę, ale bez zachwytów, te teksty na butelce to spore przegięcie

        Comment

        • skitof
          Senior
          • 11-2007
          • 2478

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
          te teksty na butelce to spore przegięcie
          A co tam piszą?

          Comment

          • darekd
            PremiumUżytkownik
            • 02-2003
            • 12118

            #6
            W wielkim skrócie już napisałem. Ale ok - pierwsze zdanie

            Piwowar nasz zanurzył się w kartach historii archiwum piotrkowskiego grodu, zaczerpnął wiedzy swych wielkich poprzedników by trunek szlacheckich stołów godzien stworzyć.

            Niestety nie podali sygnatur z archiwum. To było pierwsze zdanie. Potem też mocno - Piotrkowian cieszą, dumą napawają itd, itp.

            Comment

            • wpadzio
              Senior
              • 06-2011
              • 2645

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Nasycony ciemny bursztyn. Bardzo przyjemny. [4.5]
              Piana: Gęsta, zwarta przy nalewaniu. Długo i powoli opada. Po kilkunastu minutach nadal cienki kożuch na powierzchni i resztki siatki na ściankach. [4]
              Zapach: Wyraźny chmiel w połączeniu ze słodami. Czuć też między wierszami moc alkoholu w tym piwie. Trochę to psuje dobre wrażenie. [4]
              Smak: Goryczkowy szlachetnie. Słody jakby schowane mocniej w tle. Karmel praktycznie niewyczuwalny. Na finiszu pojawia się niestety nieznaczna, acz wyczuwalna nuta alkoholowa. Objawia się też wreszcie słodowość w posmaku. [4]
              Wysycenie: Na początku konsumpcji dość wysokie, z tendencją do przesady. Piwo posiada jednak wyraźne trzy fazy. Wysokie nagazowanie szybko przechodzi w mniejsze, by pod koniec spaść do poziomu niezadowalającego. Nie potrafię sobie przypomnieć aż takiej metamorfozy przy degustacji jakiegokolwiek piwa. [2.5]
              Opakowanie: Jestem pod dużym wrażeniem. Graficznie, stylistycznie, kolorystycznie to strzał w dziesiątkę. Dedykowany wspaniały kapsel. Pełne info na kontrze plus trochę odwołań do tradycji, ale stylowo. Do tego elegancko pasująca smukła butelka. Całość na pięć. Tak trzymać! [5]
              Uwagi: Przyjemne jasne pełne, choć uważam, że posiada zbyt dużą zawartość alkoholu (polska szkoła jazdy....). Gdyby nie to, spokojnie obsługiwałoby spotkania towarzyskie nieco bardziej wybrednych piwoszy. Mimo wszystko warto do niego wracać. A za oprawę ma u mnie "po znajomości" fory

              Moja ocena: [4]
              Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
              Serviatus status brevis est
              3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

              Comment

              • Czapayew
                Senior
                • 10-2002
                • 1966

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Miodowy, lekko wpadający w bursztyn, klarowny. [4.5]
                Piana: Nieźle - gęsta, dość długo się utrzymuje. [4]
                Zapach: Orzeźwiający, z wyraźnymi nutami słodowo-owocowymi. [4]
                Smak: Nieźle, choć mogłoby być lepiej. Piwo jest słodkawe, ale nie za słodkie. Goryczkę można by bardziej "wyciągnąć" na pierwszy plan. [4]
                Wysycenie: Pozytywne zaskoczenie - piwo bąbelkuje dość długo, nie wygazowywuje się [4]
                Opakowanie: Starannie zrobione, stylowe. Plus za dedykowany kapsel. [5]
                Uwagi: Kupione w Whisky&Spiryt. Widać, że Sulimar przyłożył się do tego piwa. Można by jeszcze popracować nad przyciężkawą słodyczą.

                Moja ocena: [4.075]
                "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                www.zamkoszlaki.com
                www.piwnekapsle.net

                Comment

                • wrednyhawran
                  Senior
                  • 07-2010
                  • 1784

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Trunek ten zacny kolor posiada. Ciemne złoto z odcieniem bursztynu oko moje cieszyć raczy. [5]
                  Piana: Czapa wysoka, acz średnio trwała taflę jego okrywa. [3.5]
                  Zapach: Słodki aromat z kielicha wypływa, albowiem to piwo słodem stoi. Nuty chmielowej także w nim uraczysz, acz konererskie zmysły wyężyć musisz. [3.5]
                  Smak: Jako w zapachu, tak i w smaku słodycz wiodącą rolę odgrywa.
                  Piwo treściwe i solidne się zdaje. Goryczkę, w istocie swoistą, acz nijaką posiada. [4]
                  Wysycenie: Maluczkie bąble ku tafli wznoszą się, jakoby ławica, a w ustach lekkie szczypanie przysparzają. Jednakże pianę krótko unoszą acz zacnie. [4]
                  Opakowanie: Butla w szatę zacną przyzdobiona, powiewem czasów zamierzchłych trąca. Bogactwo informacyji niosąc, wiekiem pięknym i charakternym przykryta. Urok jej niewątpliwy, jeno polszczyzną nieskładną i kłamliwą pisać się na niej nie godzi. [4]
                  Uwagi: Trybunał zmysły Twe uraczy i pragnienie ugasi, lecz staropolszczyzny nauczyć Cię niepodobny.
                  Miast nurzać się w kartach historii archiwum piotrkowskiego grodu, zacniej byłoby pierwej na ten przykład Reja poczytać

                  Moja ocena: [3.825]
                  Last edited by wrednyhawran; 17-10-2011, 00:33.
                  Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                  Małe Piwko Blog
                  Małe Piwko Blog na facebooku
                  Domowy Browar Demon

                  Comment

                  • Pancernik
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 9729

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Złotolagerowy nasycony. [4.5]
                    Piana: Białokremowa, średniodrobna i średniotrwała. [3.5]
                    Zapach: Słodowy zdecydowanie, ślady karmelu i miodu. [4]
                    Smak: Na początku minimalny kwasek, potem dominuje słód (słody?), pojawiają się akcenty karmelowe i winne. [3.5]
                    Wysycenie: Sporo drobnych bąbelków. [4]
                    Opakowanie: Dedykowany kapsel, elegancka, dopracowana eta, kontra i krawatka, są parametry, mnie się podoba. [4.5]
                    Uwagi: Nie wiem, czy potrafię docenić trzy słody, ale jakoś podświadomie oczekiwałem bogatszej palety smaków...

                    Moja ocena: [3.8]

                    Comment

                    • dyczkin
                      Serce w kolorze blaugrana
                      • 05-2011
                      • 3657

                      #11
                      Najlepsze tym piwie to kolor i piana. Piana utrzymywała się ponadprzeciętnie długo, zredukowała się do dość dużej obrączki. W zapachu wyczuwalny jest sok z kapusty, który choć prawda zanika w miarę picia a to w końcu wada jest . Po ogrzaniu dopiero wyczuwalny jest karmel i chyba miód .Przy przełykaniu wyczuwalna jest jest drapiąca goryczka, która nie zachęca do konsumpcji.
                      Piwo na 3 (słabe 3). Ostatnimi czasy piwa z Piotrkowa są po prostu kiepskie Warka do 05.03.2012
                      Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                      Moje warzenie // Piwny Wojownik

                      Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                      Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                      Comment

                      • Wuwu1978
                        Junior
                        • 04-2011
                        • 7

                        #12
                        Bardzo dobre piwo. Według mnie bardzo podobne w smaku do Noteckiego Niskopasteryzowanego. Najlepsze w nim jest to, że nie czuć żadnego "metalicznego" posmaku, ani - jak ja to mówię - wódeczki. Napewno sięgnę po Trybunała Trójsłodowego jeszcze nie raz. Szczerze polecam.
                        Last edited by Wuwu1978; 30-10-2011, 17:00.

                        Comment

                        • szu29
                          Member
                          • 04-2011
                          • 98

                          #13
                          U mnie ma 4,5/5 Godne polecenia słodkawe piwo o ciekawej mieszance słodowej Dodałbym troszkę goryczki i zmniejszył słodkość. Mimo tych drobnych wad będę po nie sięgał często
                          http://www.bogatyojciec.pl/?A=59337

                          Comment

                          • Hedin
                            Senior
                            • 02-2011
                            • 370

                            #14
                            Jak dla mnie ten posmak słodu karmelowego jest niezbyt przyjemny, kojarzy mi się z warką strong. Gorycz znikoma, mogłoby być jej znacznie więcej.

                            Comment

                            • walec
                              Senior
                              • 02-2010
                              • 193

                              #15
                              W sumie piwo jest OK, nie zawiodłem się, tylko liczyłem na fajniejszą pianę ze względu na słód pszeniczny (szybko opada niestety).
                              Poza tym trochę za słodkie, ogólnie przypomina mi Corneliusowego Premium Lagera czy jak to się nazywało - takie strasznie przesłodzone jasne piwo, chyba niedawno wycofane ze sprzedaży.
                              No ale całokształtem nawet mi podeszło, wrócę do niego na pewno od czasu do czasu, choćby ze względu na dostępność pod domem.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎