Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

St. Feuillien, Saison

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Latarnik
    Premium Lamplighter
    • 06-2004
    • 4994

    St. Feuillien, Saison

    Butelka 330ml Alk. 6.5%
    Niefiltrowane i dojrzewajace w butelce.
    Ladna piana zostawia trwaly kozuszek.
    W smaku slodko cierpka owocowosc z chlebowoscia i ziolami.
    Dobrze wysycone, alkohol troszke za mocno dziala.
    Pierwsze dzis piwo a zdjecie krzywo.
    Attached Files
    5400 kapsli z wypitych piw
    874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
    "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
    https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
    Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
    https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna
  • Snus
    Senior
    • 03-2008
    • 128

    #2
    Butla 0,75 z korkiem. Przemiły zapach i owocowy smak. Zaiste godne.
    Do piwka zamiast papieroska - www.snus.pl

    Comment

    • tofas
      Senior
      • 11-2007
      • 131

      #3
      Kolor jasnego złota, piana biała baaaardzo obfita, wręcz uciekająca ze szklanki, więc trzeba na nią uważać. Aromat złożony, przeważają cytrusy i owoce tropikalne oraz nuty przyprawowe, u mnie najbardziej rzucała się do nosa kolendra. Wyczuwalne są również słodkie nuty słodowe, takie jak, chleb, lekki karmel, ciasteczka. Smak również owocowo-przyprawowy, słodko-kwaśno-pikantny z solidną dawką słodu. Goryczka wyraźna, może nie wysoka ale wyraźnie wyczuwalna, ziołowa z dawką białego pieprzu, pikantna. Finisz wytrawny. Piwo w moich oczach udane, poprawne, stylowe ale trochę nudnawe. Nie ma tu nic ekscytującego, ciekawego (jak na wiejskiego belga). Ułożone, ugłaskane, orzeźwiające, na pewno przyjemne w letniej porze roku.

      Comment

      • grodek
        Senior
        • 06-2015
        • 527

        #4
        KOLOR: ciemnozłoty, zmętnione, na dnie osadziła się spora ilość osadu. Wygląda mi to na drobinki chmielu. To już wiem dlaczego miałem gushing.
        PIANA: biała, początkowo bardzo obfita, po chwili opadła, jednak utrzymywała się cienka warstwa.
        ZAPACH: przyjemny, lecz kojarzący się bardziej z blondem lub triplem. Czuć morele, nuty miodowe (utlenianie), na drugim planie przyprawy.
        SMAK: dość treściwe w smaku i przez to nieco słodkie. Wrażenie słodyczy dopełnia bogata owocowość. Wyraźnie wyczuwalne przyprawy. Finisz z lekką goryczką, nieco wytrawny. Brakuje mi nieco więcej kwaskowatości.
        WYSYCENIE: wysokie, piwo mocno musujące w ustach.
        OGÓLNIE: smaczne piwo, jednak na tle Belgii niczym się nie wyróżnia. W kategorii saison nie będę oceniał, ponieważ przetrzymałem je nieco po terminie, więc zapewne trochę się utleniło.
        604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

        Comment

        • leona
          PremiumUżytkownik
          • 07-2009
          • 5853

          #5
          W aromacie dużo słodkawych nut owocowych: morela, banan, gruszka i trochę fenolowych, wyraźnie goździkowych.
          W smaku słodkawa słodowość, znowu dużo gruszek i moreli. Nikła przyprawowość. Goryczka delikatna, finisz nie jest wytrawny.

          Bardzo przeciętny saison, jak zauważył powyżej grodek, z wieloma cechami tripla i blonda. W kontekście wydanych 24 zł/0,75 l rozczarowanie.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎