Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sulimar, Cornelius Miodowy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Sulimar, Cornelius Miodowy

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9729

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Mętny, złotopomarańczowy. [4.5]
    Piana: Białokremowa, wysoka, sztywna i drobna. Dość trwała. [4]
    Zapach: Spod miodowej kołderki wychyla się powiew cytrusowo-bananowy... [3.5]
    Smak: Zauważalna lekka goryczka grejpfrutowa, podobnie jak (potencjalne) pozostałe pszeniczne smaki zbyt mocno przytłumiona miodem... [3.5]
    Wysycenie: Hm, jak dla pszenicy, to za niskie, ale jak dla miodu, to OK. [4]
    Opakowanie: Nowa linia browaru. Dedykowany kapsel, parametry, staranne. Obiektywnie OK, ale to jakoś nie moja estetyka. [4]
    Uwagi: Zastanawiam się, czym to piwo różni się od Corneliusa Honig-Weizen? Ale, nawet jeśli to to samo, to plus za spolszczenie .
    Trochę wkurza marketingowa podpucha na ecie: MIODOWY duży napis, pszeniczne już znacznie mniejszą - wiadomo, miód jest trendy... .

    Moja ocena: [3.65]

    Comment

    • wrednyhawran
      Senior
      • 07-2010
      • 1784

      #3
      Też się zastanawiam, dlaczego to piwo ma nowy wątek, a nie tylko zmianę nazwy. Parametry takie same jak przy Honig Weizen. Piwo oceniałem już w odpowiednim wątku, więc nie będę się powtarzał. Napiszę tylko, że wciąż mi smakuje i ma fajny kapselek do serii.
      Last edited by wrednyhawran; 12-11-2011, 15:01.
      Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
      Małe Piwko Blog
      Małe Piwko Blog na facebooku
      Domowy Browar Demon

      Comment

      • ucho
        Senior
        • 05-2010
        • 500

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wrednyhawran Wyświetlenie odpowiedzi
        Też się zastanawiam, dlaczego to piwo ma nowy wątek, a nie tylko zmianę nazwy.
        No właśnie dlatego ma nowy wątek, bo zmieniło nazwę. Gdyby zmieniły się parametry, a nazwa została ta sama, to byłby jeden wątek. Taka polityka na browar.biz.

        Comment

        • wrednyhawran
          Senior
          • 07-2010
          • 1784

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ucho Wyświetlenie odpowiedzi
          Gdyby zmieniły się parametry, a nazwa została ta sama, to byłby jeden wątek.
          Heh, czyli mam rozumieć, że jak zmieniają się parametry (a co za tym idzie - smak) piwa, to jest to to samo piwo co przedtem, a przy zmianie tylko nazwy marketingowej to już mamy zupełnie inne, nowe piwo, tak?
          No jeśli to ma być sensowna polityka to chyba coś tu nie gra;/

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ucho Wyświetlenie odpowiedzi
          No właśnie dlatego ma nowy wątek, bo zmieniło nazwę. ... Taka polityka na browar.biz.
          To dlaczego z Weizenem nie zastosowano tej samej metody? ART nie potrafił mi tego wytłumaczyć, więc może ty spróbujesz, skoro tak dobrze znasz politykę na browar.biz:P
          Dla mnie to jest brak konsekwencji.
          Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
          Małe Piwko Blog
          Małe Piwko Blog na facebooku
          Domowy Browar Demon

          Comment

          • Czapayew
            Senior
            • 10-2002
            • 1966

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Pomarańczowy, mętny, lekko blady. [4]
            Piana: Jak na weizena - nieco zbyt mało obfita i trwała. [3.5]
            Zapach: Przyjemny, bez miodowego aromatu. Zachęcający [4]
            Smak: Na początku fajny miodowy weizen. Potem pojawił się tępy, chemicny posmak, który całkowicie popsuł wrażenia smakow. [2.5]
            Wysycenie: W normie - jak dla weizenów. [4.5]
            Opakowanie: Utrzymane w "corneliusowskiej" konwencji. Kapselek do kolekcji. [4]
            Uwagi: Kupione w sosnowieckim Auchan. To nie jest dobre piwo. Wydaje mi się, że Honig Weizen był lepszy.

            Moja ocena: [3.375]
            "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

            www.zamkoszlaki.com
            www.piwnekapsle.net

            Comment

            • TraczJanusz
              Member
              • 04-2011
              • 74

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Kolor jak to kolor w pszenicznym. Dobrze mętne - nieprzezroczyste, złociste. [4]
              Piana: Zbyt obfita. Po otwarciu wykipiało mi piwko. Bardzo duża piana, jednak szybko opada. [2.5]
              Zapach: Bardzo fatalny jak dla mnie. Pachnie jak rzygi. [2]
              Smak: Nie podeszło mi to piwo. Z początku w smaku jak woda z odrobiną miodu. Bez wyrazu. Po kilku łykach trochę lepiej smakowało ale i tak bez rewelacji. Chyba najgorsze miodowe jakie piłem. [2]
              Wysycenie: Nasycenie akurat ma dobre, nie napompowało mnie. [4.5]
              Opakowanie: Takie nijakie. Wolę klasyczne etykiety oparte o Polskie wzornictwo jak na Raciborskim albo Twierdzowym. Tutaj jakaś etykieta i butelka jak na Niemieckich piwach. [2.5]
              Uwagi: Zdecydowanie nie warte uwagi. Gdyby nie dobre nasycenie Co2 to bym nie zmęczył tego piwa. Niby pszeniczne ale jakieś bez wyrazu. Nie czuć miodu. Za drogie.

              Moja ocena: [2.3]

              Comment

              • Twilight_Alehouse
                Chmielowisko.pl
                • 06-2004
                • 6310

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Po prostu weizenowy. Ładnie wpada w pomarańcz, jest odpowiednio mętny. [5]
                Piana: Dość wysoka, opada do ładnej, grubej warstwy. Trwała. [4]
                Zapach: W równym stopniu czuć miód i goździki, ale poza nimi już nic innego, za bardzo dominują. [3]
                Smak: Tu miód nie dominuje, jest tylko dodatkiem, ale bazowy weizen jest bardzo cieniutki. Pojawia się trochę bananów, ale nie ma tu głębi, piwo jest zbyt wodniste. [3]
                Wysycenie: Trochę za niskie. [4]
                Opakowanie: Sztampa do bólu - plaster miodu, pszczółka, ściekający miodek... Do tego ten dziwaczny corneliusowy kogucik, który za dobrze nie wygląda. Plus natomiast za dostosowanie tego piwa do reszty linii i za dedykowany kapsel. [3]
                Uwagi:

                Moja ocena: [3.25]

                Comment

                • Glebojad
                  Junior
                  • 12-2011
                  • 12

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Typowy dla pszenicznego, może lekko zbyt ciemny. [4.5]
                  Piana: Utrzymuje się niemal do samego końca, trwała. [5]
                  Zapach: Goździki, miód, ale banana już nie da się niestety wyczuć. [3.5]
                  Smak: Czuć zdecydowanie goździki oraz posmak miodowy. Miód nie wybija się na tyle, by przyćmić kwaskowaty smak weizena, bardzo dobry. [4]
                  Wysycenie: Dobre, choć mogłoby być nieco wyższe, bo gaz bardzo szybko się ulatnia. [3.5]
                  Opakowanie: Sądzę, że tak dobre piwo zasługuje na zdecydowanie lepszą oprawę graficzną. Miód i pszczółka faktycznie są nazbyt typowe, warto zainwestować w dobrego grafika . Plus jednak za dedykowany kapsel. [3.5]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [3.9]
                  Attached Files
                  Last edited by Glebojad; 08-02-2013, 11:47.

                  Comment

                  • dlugas
                    Senior
                    • 04-2006
                    • 4014

                    #10
                    Kolor: pomarańczowy, po wlaniu mułu bardzo mętny, który ciekawie się lekko rozpuścił i wirował takimi smugami w szklance
                    Piana: Nie jest jakaś kolosalna, ale trwała
                    Zapach: Goździki, miód, banan na granicy percepcji

                    Smak: goździki, lekko kwaskowate, wyraźna, ale nie spora i muląca nuta miodowa
                    Miód jest obecny, ale nie zabija smaku weizena. Brakuje troszkę bananów

                    Wysycenie: średnio idące w niskie, dlatego szybko się pije

                    Opakowanie: za ciemne, jakieś takie smutne, ale liczy się smak a nie grafika. Plus za pełny skład
                    Uwagi: Warka do 16.07.13. pite 15.07.13, oznak zepsucia brak (choć w tym stylu trudno wyłapać skąd jest kwaskowość
                    kupione w promocji za 3zł. Jak nie przepadam za piwami miodowymi to to wypiłem bez problemu. Jak się trafi w dobrej cenie kupię ponownie.
                    Last edited by dlugas; 17-07-2013, 10:57.
                    Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                    Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                    FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                    Comment

                    • dlugas
                      Senior
                      • 04-2006
                      • 4014

                      #11
                      Warka do 13.10.13
                      Pite 12.10.13
                      Cena w "promocji" 1,89zł
                      Mogłem kupić więcej.

                      Pszenica z tych lekko kwasko-wytrawnych. Miód delikatnie zaznaczony i fajnie kontruje resztę.
                      Wypiłem z przyjemnością a za taką cenę to świetna sprawa :]

                      W regularnej cenie (ok 4zł) wolę testować pszenice, których jeszcze nie piłem.
                      Last edited by dlugas; 14-10-2013, 09:47.
                      Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                      Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                      FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                      Comment

                      • Brodzislaw
                        Senior
                        • 09-2013
                        • 1020

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Mętny, jasny żółty [3.5]
                        Piana: Niemalże biała, drobno i srebrnoziarnista [3.5]
                        Zapach: Słody, miodu i ...kiszonej kapusty [3.5]
                        Smak: Mocno miodowy i goryczkowy [4]
                        Wysycenie: Niewysokie, idealne! [5]
                        Opakowanie: Jak mawiali w szkole - bardzo dobrze trzy plus :-) [3.5]
                        Uwagi: Piłem piwo z przeceny w ostatnim dniu daty przydatności do spożycia

                        Moja ocena: [3.775]

                        Comment

                        • PociungWidmo
                          Senior
                          • 11-2012
                          • 109

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Mętne, ciemnożółte wpadające w pomarańczowy. [4.5]
                          Piana: Drobnopęcherzykowa, średnio obfita, nie trzyma się zbyt długo. [3.5]
                          Zapach: Dominują goździki, a za nimi miód. [4]
                          Smak: Dobre, słodycz miodu przyjemnie miesza się z pszeniczną kwaskowatością co daje efekt orzeźwienia. Samo piwo nie jest zbyt treściwe. [3.5]
                          Wysycenie: Ciut za wysokie. [3]
                          Opakowanie: Butelka bezzwrotna, komplet podstawowych informacji, estetyczne wzornictwo nawiązujące do serii Corneliusów. Do koguta nic nie mam. [4]
                          Uwagi: Kupione w promocji, na lato będzie jak znalazł.

                          Moja ocena: [3.725]

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎