Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Proef, Mikkeller Green Gold

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    Proef, Mikkeller Green Gold

    18° Blg, 7% alc, 120 IBU, IPA. Wersja beczkowa - Zubaty pes Praha.

    Kolor brunatno-czerwony, mętny. Piana gęsta. Zapach to siła, potęga i wspaniałość chmielu. To moje pierwsze piwo powyżej setki IBU i to czuć! Pierwsze łyki to zdecydowana dominacja goryczki. Ale już po kilku łykach smak się przyzwyczaja i goryczka jest wspaniale kontrowana podstawą 18° Blg. Nasycenie umiarkowane.

    Bardziej mi smakowało niż kolejne czyli BrewDog Hardcore IPA. Smakując takie piwa człowiek uzmysławia sobie co to jest mocna goryczka w piwie. Atak chmielu przy nim to cienki zawodnik
    Attached Files
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    #2
    No nie wiem, czy jestem we właściwym wątku, dlatego zamieszczę zdjęcie.
    W składzie słody: pilzneński, monachijski oraz caramunich. Chmiele to Simcoe, Cascade i Amarillo.
    Barwa miedziana, pięknie opalizująca.
    W zapachu połączenie nut belgijskich, drożdżowych z chmielowymi w postaci mango i pomelo oraz wyraźnej ziołowości.
    Piana słaba, wysoka tylko przez pół minuty.
    W smaku na pierwszym planie duża goryczka, nawet zalegająca, ziołowa, też cytrusowa. Słody wymienione, wyczuwalne wyraźnie, ale na drugim planie. Piwo jest treściwe. Już po wypiciu o słodach trochę zapomniałem, natomiast goryczka ciągle zostaje w ustach i jakby się rozrasta. Dziwne.
    Wysycenie wysokie. Data piwa do 30.09.2016. Tak na oko dałbym ze 100 IBU.
    Attached Files

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎