Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bear Republic, Racer 5

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Kolesław
    Senior
    • 03-2004
    • 1130

    Bear Republic, Racer 5

    Browar znajduje się w Healdsburgu w północnej Kalifornii.
    AIPA, ekstrakt nieznany, alk. 7,0 % vol., IBU 70+
    W składzie słody pale i crystal; chmiele: chinook, cascade, columbus i centennial.
    Zapach: żywica, las sosnowy. Zdecydowanie jednorodnie.
    Piana prawie biała, bo lekko poszarzała i pożółkła na wierzchu. Dość gęsta – zostawia na szkle coś na kształt krążka, ale nie jest trwała. Gazu prawie się nie widzi i prawie się nie czuje.
    Kolor złoto-bursztynowy. Piwo nie jest całkiem klarowne, pływa w nim sporo drobinek. Nie mogę zlokalizować terminu przydatności, ale piwo w sklepie stało w lodówce i nie było przecenione.
    Smak jeszcze bardziej jednostronny niż aromat. Od początku do końca dość ekstremalna goryczka chmielowa (jakby bardziej + niż 70 IBU), która w posmaku, o dziwo, nie rośnie, lecz maleje. W głębi jest trochę słodu, kwasku i żywicy.
    Bardzo dobre AIPA; nie dla początkujących.
    Attached Files
  • chechaouen
    Senior
    • 01-2011
    • 1180

    #2
    Kolor pomarańczowo-bursztynowy, lekko mętny.
    Piana dość mała i szybko skurczyła się do cieniutkiej chmurki, ale powodem może być silne schłodzenie..
    W zapachu bardzo intensywna sosnowa żywica, ostatnio dużo piłem w USA piw z gatunku AIPA, ale ten chyba bije wszystkie na głowę intensywnością zapachu. Super.
    Smak bardzo wyrazisty, piwo niezwykle treściwe. Potężna dawka chmielowej goryczki żywiczno-grepjfrutowej, czuć duży ekstrakt. W początkowej fazie głównie żywica, potem odzywa się już ciężki i głęboki goryczkowy grejpfrut długo i mocno atakujący tylne rejony języka. W tle wyczuwalna też solidna słodowa baza, ale jednak chmielowe aromaty AIPA walą po sensorach tak mocno, że wszystko inne jest mocno zdominowane.
    Opakowanie, tak jak widać na załączonym powyżej obrazku. Piwo przywiezione z USA i już zaczynam żałować, że tylko 2 sztuki
    Pyszna, nieco przyciężkawa, bardzo wyrazista AIPA
    Last edited by chechaouen; 06-09-2013, 18:38.

    Comment

    • astianseb
      Member
      • 08-2013
      • 30

      #3
      Jako ze lubie probowac nowych smakow, w zeszlym tygodniu mialem okazje wychylic pinte Racera 5. Nie wiem jak smakuje butelkowe - bo pilem lane - ale ta AIPA mnie po prostu rozwalila. Probowalem przeroznych IPA (bo to moje ulubione piwo) - ale ta byla wyjatkowa. Bukiet bardzo wyrazisty - nuty grapefruitowe. IBU znaczne ale wspaniale sie komponuje. Dla ciekawskich polecam zestaw redakcyjny AIPA z ekstraktow - jest BAAAARDZO blisko Racer'a.
      S.

      Comment

      • Javox
        PremiumUżytkownik
        • 11-2009
        • 6077

        #4
        Aktualnie 7,5% alko, IBU 75 .

        Piana - większa startowa, powoli opadła do warstewki.
        Lacing - trochę pozostało na szkle.
        Barwa - lekko zamglony żółto pomarańczowy.
        Gaz - średni.
        Aromat -przyjemna słodko gorzkawa egzotyka.
        Smak - słodkawa egzotyka, gorzkawe cytrusy. Goryczka gorzkawa egzotyka.

        Bardzo fajne konkretne piwo . Dobrze smakowało.

        Graficznie bez zmian.

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎