Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Gdańsk, Lawendowa 8, Cafe Lamus

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Łapa
    Senior
    • 12-2007
    • 314

    Gdańsk, Lawendowa 8, Cafe Lamus

    Bardzo ciekawy, kameralny, lokal przy ulicy Straganiarskiej (kamienica ma adres Lawendowa 8), w pobliżu hali targowej. Wystrój stylizowany na lata siedemdziesiąte i osiemdziesiąte. W środku stoliki na wysoki połysk i sporo książek z minionej epoki. W ofercie piwa butelkowej wszelakiej maści, między innymi z Czarnkowa, Ciechanowa, Lwówka Śląskiego, Raciborza, browaru Fortuna, Jagiełło... Ceny wahają się od około 6-7 zł za butelkę 0,3 do 7-8 zł za 0,5 litra. Niestety nalewaka brak ale klimat miejsca i miła obsługa rekompensuję tę wadę.

    Czynne:
    pon-sob: 12-24, ndz: 13-24

    facebook
    Last edited by Pendragon; 05-03-2013, 17:30.
  • Łapa
    Senior
    • 12-2007
    • 314

    #2
    Poza bogatym wyborem piw butelkowych, pojawił się lany Skalák jasny i ciemny, oba w cenie 7 PLN
    Tak więc do mojej listy knajp w centrum, lejących czeskie piwa. dochodzi kolejna pozycja
    - Balsam Cafe - Zubr, Kozel černý;
    - Duszek - Skalák;
    - Flisak - Primátor Premium i Weizen;
    - Cafe Lamus - Skalák
    Last edited by Łapa; 28-04-2012, 22:50.

    Comment

    • Antylop
      Senior
      • 10-2009
      • 1415

      #3
      Witam wszystkich.
      Jako, że bywam w "Lamusie" dość często, postanowiłem napisać kilka słów o bieżącej ofercie mojego ulubionego pubu.
      Panuje tam luźna, wręcz rodzinna atmosfera, osobiście czuję się tam jak w domu.
      Z nalewaka: Skalak jasny 12% ekstr., ciemny 13% ekstr. oraz rezany (jasny+ciemny).
      Wybór dobrych piw butelkowych jest duży (polskie, czeskie i nie tylko). Przy następnym wpisie postaram się wymienić konkretnie jakie piwa są dostępne.
      Od niedawna dostępna jest polska IPA (Rowing Jack), American IPA (Atak Chmielu), Imperial IPA (Imperium Atakuje) oraz black IPA (Black Hope), co mnie bardzo cieszy.
      Oprócz dobrego piwa można napić się kawy, herbaty, czy zjeść ciasto domowej roboty (w planach także zakąski piwne and more...)
      Lokal czynny od godz.12:00.
      Obsługa: bardzo sympatyczna, fachowa i profesjonalna.
      Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

      Comment

      • Balesss
        Member
        • 09-2012
        • 54

        #4
        Nie reklamując zbytnio Cafe Lamus, chmiałbym napomknąć szybko o fakcie, że knajpa ta oferowała amerykańskie ale'e po cenach sklepowych. Innymi słowy Liberty Ale z San Francisco (Anchor Brewing) możnabyło wypić w pubie za 15zł.

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13949

          #5
          Informacja z FB - jutro podpinają Rowing Jacka!

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • Łapa
            Senior
            • 12-2007
            • 314

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
            Informacja z FB - jutro podpinają Rowing Jacka!
            Ciekawe, czy jako trzeci nalewak, czy wypadnie któryś ze Skalaków?

            Comment

            • Balesss
              Member
              • 09-2012
              • 54

              #7
              Miałem ostatnio wrażenie, że są 4 nalewaki (2 podwójne?). Oprócz skalaków była też Fortuna.

              Comment

              • Łapa
                Senior
                • 12-2007
                • 314

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Balesss Wyświetlenie odpowiedzi
                Miałem ostatnio wrażenie, że są 4 nalewaki (2 podwójne?). Oprócz skalaków była też Fortuna.
                Muszę się tam wybrać

                Comment

                • Antylop
                  Senior
                  • 10-2009
                  • 1415

                  #9
                  Cztery nalewaki (na razie)

                  Nalewaki są cztery: dwa przeznaczone na Skalaki (12tka jasna i 13tka ciemna) i dwa nalewaki Fortuny (jeden z nich przeznaczony na piwa z Ale Browaru i Pinty).
                  A już niedługo... osiem nalewaków będzie !
                  Jutro wpadam przetestować Rowing Jack z nalewaka (w Omercie z pompy smakował wybornie...)
                  Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

                  Comment

                  • Pendragon
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 13949

                    #10
                    No nie wiem czy do jutra starczy. Zamówili chyba 2 beczki, a wczoraj jedna stała pusta - piliśmy z drugiej. Te 8 to chyba już nie w tym pomieszczeniu?

                    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                    Comment

                    • Łapa
                      Senior
                      • 12-2007
                      • 314

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                      No nie wiem czy do jutra starczy. Zamówili chyba 2 beczki, a wczoraj jedna stała pusta - piliśmy z drugiej. Te 8 to chyba już nie w tym pomieszczeniu?
                      8 nalewaków ma być w nowym lokalu, na rogu Straganiarskiej i Lawendowej (dla niezorientowanych w pomieszczeniach po sklepie z farbami i lakierami) Zapowiada się bardzo ciekawie.
                      W okolicy jest jeszcze pusty lokal na Straganiarskiej po sklepie z firanami. Jakby tam powstał piwny przybytek, mielibyśmy prawdziwe zagłębie pubów

                      Comment

                      • Antylop
                        Senior
                        • 10-2009
                        • 1415

                        #12
                        Aktualności

                        Info z godz. 19:40: Rowing Jack-a z nalewaka zostało ok. 10 litrów. W butelce mają go sporo.
                        Następny w kolejce do podpięcia czeka Ale Browar "Amber Boy".
                        Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

                        Comment

                        • Pendragon
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 13949

                          #13
                          Rowing Jack się skończył. Od dziś toczy się Amber.
                          Boy oczywiście

                          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                          Comment

                          • Antylop
                            Senior
                            • 10-2009
                            • 1415

                            #14
                            News

                            Informuję wszystkich zainteresowanych, że w piątek 7 grudnia o 12:00 zostanie podpięta beczka Brackiego "Rauch Bock-a".
                            Piwo będzie podawane w dedykowanym szkle (kielich 0,4 L).
                            W sprzedaży jest też amerykański ale Anderson Valley "Boont Amber Ale" (5,8% alk., 15 IBU) oraz Left Hand Brewing "Milk Stout" (6% alk., 16% ekstr., 25 IBU).
                            Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

                            Comment

                            • fuliano
                              Senior
                              • 07-2010
                              • 1825

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Antylop Wyświetlenie odpowiedzi
                              Informuję wszystkich zainteresowanych, że w piątek 7 grudnia o 12:00 zostanie podpięta beczka Brackiego "Rauch Bock-a".
                              Piwo będzie podawane w dedykowanym szkle (kielich 0,4 L).
                              W sprzedaży jest też amerykański ale Anderson Valley "Boont Amber Ale" (5,8% alk., 15 IBU) oraz Left Hand Brewing "Milk Stout" (6% alk., 16% ekstr., 25 IBU).
                              To trochę po premierze
                              Last edited by Pendragon; 05-12-2012, 21:38.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎