Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Romus, Max

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    Romus, Max

    alk 5,5%; Blg 10,5
    W upał dałem mu radę ale chyba tylko dlatego, że nie miałem nic innego pod reką. W smaku obecny ten charakterystyczny "mleczny" posmak, choć nie tak intensywny jak jeszcze rok temu. Piana nawet ładna ale trzyma krótko. Ogólnie poprawa ale do ideału jeszcze bardzo daleko.
    Ocena 3.
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D
  • baklazanek
    † 2014 Piwosz w Raju
    • 08-2001
    • 3562

    #2
    Mnie odrzuciło od tego piwa od razu. Nie zdarzyło mi się jeszcze na trafić na dobry produkt z tego browaru Może kiedyś się uda. A Max-owi daje 2-.

    Comment

    • baklazanek
      † 2014 Piwosz w Raju
      • 08-2001
      • 3562

      #3
      A ha zapomniał bym się spytać czy etykietka się zmieniła w tym piwku?? Moja ma czerwoną obwódkę, w środku jest duży napis MAX otoczony złotym okręgiem a po za okręgiem etykieta jest w linie. Czy tak wygląda twoja?? Bo jak się zmieniła to będę musiał zapolować na nową Z góry dziękuję za odpowiedź.

      Comment

      • adam16
        Senior
        • 02-2001
        • 9865

        #4
        Etykieta zgadza się z opisem. Są jednak subtelne zmiany w stosunku do tego jak wyglądała w zeszłym roku.
        Browar Hajduki.
        adam16@browar.biz
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

        Comment

        • baklazanek
          † 2014 Piwosz w Raju
          • 08-2001
          • 3562

          #5
          No to dzisiaj będę musiał poszukać w Gliwicach. Jeszcze raz dzięki za informacje.

          Comment

          • adam16
            Senior
            • 02-2001
            • 9865

            #6
            Czyżby ze wszystkich forumowiczów tylko ja i baklazanek podejmujemy ryzyko sprawdzania tego piwa?
            Ja w każdym bądź razie spróbowałem znowu. A oto co stwierdzam:
            Zniknął gdzieś opisywany przeze mnie poprzednio „mleczny posmak”. Idealna przejrzystość. Bąbelki widoczne w ilościach śladowych, jednak na języku czuje się gaz. Piana jak poprzednio – obfita ale zanikająca w tempie ekspresowym. Po pewnym czasie zaczyna dominować goryczka. Ale daje się wypić. Chyba nawet nie niesmaczne.
            Butelka 0,5l za 1,30zł. W tej chwili to najtańsze piwo w okolicy.
            Zmieniły się też parametry tego piwa – teraz jest 4,7% alkoholu i 9,0 ekstraktu.
            Ciekawe czy to tylko wyjątkowo udana warka, czy stała poprawa.
            PS
            Do ideału jeszcze daleka droga, ale pierwszy krok chyba został zrobiony.

            Moja ocena: [2.975]
            Browar Hajduki.
            adam16@browar.biz
            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

            Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

            Comment

            • And69
              Senior
              • 06-2002
              • 1487

              #7
              adam16 napisał(a)
              Czyżby ze wszystkich forumowiczów tylko ja i baklazanek podejmujemy ryzyko sprawdzania tego piwa?
              Pewnie większa ilość osób , podjeła by ryzyko sprawdzenia tego piwa ale niestety jest ono mało dostępne .

              Comment

              • baklazanek
                † 2014 Piwosz w Raju
                • 08-2001
                • 3562

                #8
                Rzeczywiście, nie zauważyłem tego nawiasu. Ale to pewnie też dlatego iż 7 zł to troszkę dużo jak za sms. Nie dziwne że eksperyment "matrymonialny" nie wyszedł.

                Comment

                • baklazanek
                  † 2014 Piwosz w Raju
                  • 08-2001
                  • 3562

                  #9
                  Kurde już drugi raz w historii browaru zdarza mi się że pomyliłem tematy Wybaczcie

                  A co do samego piwa to jeszcze kilka lat temu było dostępne w Opolu a niedawno w Gliwicach. Teraz znikło bez śladu.

                  Comment

                  • baklazanek
                    † 2014 Piwosz w Raju
                    • 08-2001
                    • 3562

                    #10
                    Zacznę od tego że piwo zmieniło swoje parametry, teraz jest 9% ekstraktu i 4,7% alkoholu.
                    Ale smak się nie zmienił Na początku jeszcze jakoś to wchodzi w człowieka ale po 4 łyku robi się strasznie mdłe i nie da się wypić o wiele więcej. Jedyne co w tym piwie wygląda przyzwoicie to piana która jest dosyć gruba i utrzymuje się około 3 minut. Gazu prawie brak a kolor jest ciemno złoty. A i jeszcze coś o zapachu a raczej o jego braku, nawet po otwarciu butelki nie da się nic wyczuć.

                    Moja ocena: [2.25]

                    Comment

                    • kloss
                      Senior
                      • 03-2003
                      • 2526

                      #11
                      Mysle,ze po prostu jest pare rodzajow.Ja pilem Maxa 9%ekstraktu i 4,7%alkoholu oraz Maxa mocnego 15,1%ekstraktu i 7,8%alkoholu.Oba byly podle ale i tak lepsze niz wczesniejsze produkty.

                      Comment

                      • baklazanek
                        † 2014 Piwosz w Raju
                        • 08-2001
                        • 3562

                        #12
                        Max zaczyna rządzić w Opolu Można go spotkać coraz częściej w różnych sklepach.
                        Ciekawe jak jest ze zbytem w sklepach?

                        Comment

                        • grzech
                          Senior
                          • 04-2001
                          • 4592

                          #13
                          Import wewnątrzrodzinny. Parametry 9,0 ekstraktu i 4,7 % alkoholu dziwnie prezentują się wraz z nazwą piwo jasne pełne.

                          Piana może nie imponująca, ale dość trwała. Nasycenie gazem w porządku. Kolor jasny, piwko jakby nieco mętne. Zapach, podobnie jak i smak zdominowane przez jakiś "chlebowy" akcent, który wyraźnie mi odpowiada. Kilka lekkich piw smakowało podobnie. Nieznaczna goryczka sprawiła ,że weszło gładko jako ostatnie w :"wieczorze trzech piw lekkich". Powtarzam - smakowało mi !

                          Moja ocena: [3.675]

                          Comment

                          • adam16
                            Senior
                            • 02-2001
                            • 9865

                            #14
                            Po raz kolejny trafił w moje ręce Max. I tym razem muszę odnotować spory postęp jakości tego piwa. Ładna piana, brak jakichkolwiek farfocli (co było dotychczas standartem w piwach z Dąbrowy). Do tego zapach jakby chleba razowego - troszeczkę jednak drażniący pod koniec.
                            Oby ta zmiana okazała się trwała, bo już kilka razy wydawało się, że jakość piwa z tego browaru zaczyna się poprawiać, a potem znowu były warki, co najmniej nieudane.
                            Aha - chyba nastąpiła zmiana nazwy browaru - na etykiecie widnieje teraz Romexpol Bier.

                            Moja ocena: [3.95]
                            Browar Hajduki.
                            adam16@browar.biz
                            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                            Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                            Comment

                            • Aldach
                              Senior
                              • 07-2003
                              • 1269

                              #15
                              Trafione w Piekarach Śląskich. Jasny kolor, piana była ale szybko znikła. Ale smak o dziwo mi odpowiadał, miał takie ziołowe akcenty, bardzo zdecydowane jak na tak lekkie piwo. Myślę, że jak jeszcze spotkam gdzieś bliżej domu to powtórzę.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎