Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czego nie ma w sklepie a Tobie jest potrzebne...

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • mflasinski
    Member
    • 12-2011
    • 35

    #16
    Dwie rzeczy:

    - Śrutownik
    - Chłodnica zanurzeniowa

    Comment

    • Robert13
      Senior
      • 04-2010
      • 899

      #17
      Jeśliby sklep zdecydował się na sprzedaż i produkcję chłodnic, to proponuję takowe robić z nierdzewnej rury karbowanej, zawiniętej na stelażu w kształcie walca, wykonanym z nierdzewnych prętów fi4mm, zaś po nawinięciu rury przewiązanie ją do stelaża nierdzewnym drutem fi1mm by zachowała ona stabilny kształt. Zarobienie końcówek pod przyłącza kranowe jest również proste.

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        • 02-2001
        • 23791

        #18
        Dla chętnych, pojawiły się śrutowniki.
        Pewnie na chwilkę, patrząc na zainteresowanie
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • slotish
          Junior
          • 06-2009
          • 9

          #19
          Chętnie bym zobaczył w ofercie sklepu pożywkę piwowarską WYEAST.

          Comment

          • zgoda
            Senior
            • 05-2005
            • 3516

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika slotish Wyświetlenie odpowiedzi
            Chętnie bym zobaczył w ofercie sklepu pożywkę piwowarską WYEAST.
            Albo inną, np. Lallemanda.

            Whether you are a startup, a global leader in beer production or anywhere in between, we have something for you. At Lallemand Brewing, we brew with you.
            Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13949

              #21
              No fakt, skoro mogą być w ofercie przerobione filtratory z oplotu, to i chłodnica być by mogła. Sam byłbym zainteresowany.

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • zgoda
                Senior
                • 05-2005
                • 3516

                #22
                Słód jasny 6-rzędowy. Rzadko potrzebny, ale jak potrzebny, to niczym się go nie da zastąpić.
                Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                Comment

                • Dagna
                  Member
                  • 09-2011
                  • 31

                  #23
                  Mogły by się pojawić drożdże zymoferm, które są co prawda w ofercie, ale nie dostępne

                  Comment

                  • slotish
                    Junior
                    • 06-2009
                    • 9

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgoda Wyświetlenie odpowiedzi
                    Słód jasny 6-rzędowy. Rzadko potrzebny, ale jak potrzebny, to niczym się go nie da zastąpić.
                    Dołączam się do prośby o ten słód. Choc to podobno nic specjalnego to z ciekawości bym spróbował.

                    Comment

                    • Pendragon
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 13949

                      #25
                      Słód jasny litovelski, bo są tylko monachijski i pszeniczny.
                      Last edited by Pendragon; 28-02-2012, 21:08.

                      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                      Comment

                      • Marusia
                        Senior
                        • 02-2001
                        • 20211

                        #26
                        Litovel to słodownia Soufflet, a pilzneński z Souffleta poznańskiego mamy cały czas w ofercie.
                        www.warsztatpiwowarski.pl
                        www.festiwaldobregopiwa.pl

                        www.wrowar.com.pl



                        Comment

                        • Pendragon
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 13949

                          #27
                          A to nie wiedziałem. W takim razie wskazane jest ujednolicenie nazw.

                          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                          Comment

                          • Hedin
                            Senior
                            • 02-2011
                            • 370

                            #28
                            Zymofermy niestety długo niedostępne, choć z tego co wiem, to już dawno zostały przez sklep zamówione. Mam nadzieję, że do 2 tygodni się pojawią, ja poluję na te do Alta.
                            Na moją prośbę w ofercie sklepu pojawił się chmiel Hersbrucker i Spalt, za co wielki + dla Arta, pojawił się też Tetnanger, którego też będę zamawiać.

                            Comment

                            • wogosz
                              Senior
                              • 12-2005
                              • 1007

                              #29
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Zgoda
                              Słód jasny 6-rzędowy. Rzadko potrzebny, ale jak potrzebny, to niczym się go nie da zastąpić.
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Slotish
                              Dołączam się do prośby o ten słód. Choc to podobno nic specjalnego to z ciekawości bym spróbował.
                              Proszę mi powiedzieć, co takiego specjalnego lub nadzwyczajnego jest w słodzie z jęczmienia 6-rzędowego, że nie da się go niczym zastąpić? Do czego jest potrzebny i dlaczego rzadko?

                              Comment

                              • zgoda
                                Senior
                                • 05-2005
                                • 3516

                                #30
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wogosz Wyświetlenie odpowiedzi
                                Proszę mi powiedzieć, co takiego specjalnego lub nadzwyczajnego jest w słodzie z jęczmienia 6-rzędowego, że nie da się go niczym zastąpić? Do czego jest potrzebny i dlaczego rzadko?
                                Był tradycyjnie używany w W. Brytanii od końca XIXw. praktycznie do końca lat 50-tych. Jego użycie wynikało z niskiej siły diastatycznej ówczesnego słodu pale, niskiej zawartości azotu rozpuszczalnego i używania nawet do 25% dodatków niesłodowanych w postaci kukurydzy, niesłodowanej pszenicy oraz dodatkowo zmniejszania ilości azotu i mikroelementów w brzeczce przez dodatek cukru inwertowanego, do 20% nawet. Potem przestał być potrzebny, ponieważ do uprawy weszły nowocześniejsze odmiany jęczmienia.

                                Jak ktoś chce robić piwo wg tradycyjnych receptur z początku XXw., to potrzebuje, choć obecnie nie po to, by dostarczyć enzymów, a zachować zgodność z danymi historycznymi. Wedle opisu, w tych piwach wnosi posmaki ziarniste i "łuskowate" (huskiness). Wg mnie dodaje nieco "ordynarnego" charakteru, ale nie jestem pewien czy w piwie które piłem pochodziło to właśnie ze słodu 6-rzędowego.

                                Mało widziałem współczesnych receptur, które wymagałyby słodu 6-rzędowego.
                                Last edited by zgoda; 01-03-2012, 10:45.
                                Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎