Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Butelki EURO

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Czapayew
    Senior
    • 10-2002
    • 1966

    Butelki EURO

    Mam jedno pytanie, z tzw. czystej ciekawości. Które browary w Polsce leją jeszcze piwo do butelek typu EURO? Osobiście kojarzy mi się jeden - zawierciański Browar na Jurze (Boner Mocne, Tigery).
    Natchnęło mnie, gdy oglądałem stronkę ZP w Głubczycach. To chyba jedna z najmniej aktualnych stron jeżeli chodzi o asortyment. Figuruję tam "Karlik" w takich butelkach. Ostatnia ocena na forum - 2006.
    "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

    www.zamkoszlaki.com
    www.piwnekapsle.net
  • pioterb4
    Senior
    • 05-2006
    • 4322

    #2
    Gościszewo leje chyba Rycerza do Euro.

    Comment

    • jacer
      Senior
      • 03-2006
      • 9875

      #3
      Namysłów. Identyczne pytanie padło kilka miesięcy temu, poszukaj dobrze.
      Milicki Browar Rynkowy
      Grupa STYRIAN

      (1+sqrt5)/2
      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
      No Hops, no Glory :)

      Comment

      • abernacka
        Senior
        • 12-2003
        • 10837

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
        Gościszewo leje chyba Rycerza do Euro.
        Dawno temu zaprzestał rozlewu piwa do tego typu flaszek.
        Obecnie chyba tylko Łódź, Namysłów, Zawiercie i Bierzwienna Długa wykorzystuje takie butelki.
        Piwna turystyka według abernackiego

        Comment

        • pioterb4
          Senior
          • 05-2006
          • 4322

          #5
          Racja, teraz nowe Gościszewa leją do NRW, mój błąd.

          Comment

          • celtyk87
            Senior
            • 11-2008
            • 208

            #6
            A jak sie ma sprawa z kozackimi z namysłowa bo na internecie znalazłem taką fotkę http://cash.hotmoney.pl/hm325/0e4e98...5L%20-nowe.jpg

            Comment

            • Myszon007
              Senior
              • 02-2007
              • 1208

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
              Obecnie chyba tylko Łódź, Namysłów, Zawiercie i Bierzwienna Długa wykorzystuje takie butelki.
              BŁ zaprzestały w ogóle rozlewu do szklanych butelek. Tylko pucha i PET.
              ♪♫

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13949

                #8
                Zodiak też? Nie widziałem.
                Chyba tylko Zawiercie i Namysłów.
                Zacząłem cenić tę butelkę i powoli przechodzę w produkcji piwa domowego na ten typ.

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • Myszon007
                  Senior
                  • 02-2007
                  • 1208

                  #9
                  Butelek Euro używa Sulimar do swoich "ekonomicznych" marek -> http://www.sulimar.com.pl/centrum_pr...SPI-000082.jpg
                  ♪♫

                  Comment

                  • dyczkin
                    Serce w kolorze blaugrana
                    • 05-2011
                    • 3657

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                    Chyba tylko Zawiercie i Namysłów.
                    Zacząłem cenić tę butelkę i powoli przechodzę w produkcji piwa domowego na ten typ.
                    Zawiercie i Namysłów będą miały zbyt
                    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                    Moje warzenie // Piwny Wojownik

                    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                    Comment

                    • abernacka
                      Senior
                      • 12-2003
                      • 10837

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                      Zodiak też? Nie widziałem.
                      (...)
                      Ależ, pewnie że stosuje.
                      Piwna turystyka według abernackiego

                      Comment

                      • Radical
                        Senior
                        • 03-2008
                        • 145

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika celtyk87 Wyświetlenie odpowiedzi
                        A jak sie ma sprawa z kozackimi z namysłowa bo na internecie znalazłem taką fotkę http://cash.hotmoney.pl/hm325/0e4e98...5L%20-nowe.jpg
                        Takie Kozackie możesz smiało nabyć we Francji i Niemcach.
                        Radical.

                        Comment

                        • Symek
                          Junior
                          • 05-2011
                          • 2

                          #13
                          Podbijam,

                          jakie browary używają jeszcze butelek EURO, ew. jak je zdobyć. Niestety w pierwszym lepszym sklepie takich butelek już nie mają ??

                          Comment

                          • Cooper
                            Senior
                            • 11-2002
                            • 6055

                            #14
                            A po co ci takie brzydkie, stare obcieruchy ? (tu emot z trollem ale nie ma go w menu brobizu)
                            W Polsce zaryzykuje stwierdzenie że nie używa już ich żaden browar i chyba nawet na najtańsze piwa typu eko. Nie ma mnie jednak w kraju i nie mam dobrej orientacji na bieżąco. Ostatnie posty o ich występowaniu są z późnego 2011 roku jakby nie było.
                            Jeśli jesteś tak spragniony tych flaszek z pewnością dorwiesz je kupując np najtańsze piwa w Niemczech. Nie podałeś lokalizacji więc cholera wie czy to daleko dla Ciebie.
                            Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                            1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                            Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                            Comment

                            • JAckson
                              Senior
                              • 05-2004
                              • 6122

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
                              Jeśli jesteś tak spragniony tych flaszek z pewnością dorwiesz je kupując np najtańsze piwa w Niemczech. Nie podałeś lokalizacji więc cholera wie czy to daleko dla Ciebie.
                              Nie tylko najtańsze niemieckie. Sporo małych niemieckich browarów w to leje. Schlenkerla także.
                              MM961
                              4:-)

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎