Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Butelki EURO

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    #16
    Wiem ale rozumiem że w tym przypadku chodziło o ich zdobycie do homebrewingu więc jak najmniejszym kosztem. Zwłaszcza że piwo w Niemczech już paradoksalnie jest coraz częściej tańsze niz u nas.
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13949

      #17
      Namysłów dla serii Kozackie. Chyba, że też zrezygnował?
      Do niedawana Olimp, ale ci też odpuścili - niestety.

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19167

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
        Ostatnie posty o ich występowaniu są z późnego 2011 roku jakby nie było.
        Olimp korzystał w Krajanie i w Zodiaku z tych butelek. Te ostatnie jeszcze w połowie roku 2014. Wraz z wyjściem z tych browarów do Wąsosza zmieniono butelki na Vichy. Może w Zodiaku lub Krajanie jeszcze mają. Jak już szukać to na skupie lub sortowni śmieci.

        Comment

        • Symek
          Junior
          • 05-2011
          • 2

          #19
          Szukam konkretnie takich ponieważ:
          1) są wykonane z grubego szkła i wyglądają solidnie
          2) urzeka mnie ich prosty kształt - taki minimalizm
          3) cudownie się je kapsluje kapslownicą typu emily, a taką właśnie posiadam

          Ze względu na estetykę chciałbym całe warki butelkować w identyczne butelki, w miarę możliwości takie jak mi się podobają, a podobają mi się właśnie takie

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19167

            #20
            Te które są w obiegu w Polsce bywają mocno zniszczone, a przynajmniej takie ja widziałem. Zatem to głupi pomysł, by pakować swoje piwo w takie butelki. Ale skoro chcesz zacznij od firm, które przyjmują butelki na stłuczkę albo gromadzą do przetworzenia. Kolega w Białej sporo dostał z naszego Komunalnika.

            Comment

            • bastion
              PremiumUżytkownik
              • 10-2006
              • 1117

              #21
              Cały czas kupuje piwo w takowych butelkach w browarze ''Na Jurze'' w Zawierciu.

              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19167

                #22
                Chyba, że na miejscowy, lokalny rynek tak leją, bo w Polskę idą bodajże w butelkach typu amber.

                Comment

                • bastion
                  PremiumUżytkownik
                  • 10-2006
                  • 1117

                  #23
                  Zgadza się.
                  To piwo kupuje się na stróżówce w browarze.
                  Cena również sporo niższa niż w sklepach, tylko trzeba kupić cały transporter, czyli 20 piw.
                  Ostatnio w euro miałem tak Jurajski Pils (9*) jak i Mocne.
                  Etykietki te same co na butelkach amber, natomiast kontra na pilsie z jakiegoś piwa ''Minister''.

                  Comment

                  • Cooper
                    Senior
                    • 11-2002
                    • 6055

                    #24
                    Można je nadal oddawać jako pełnowartościowe zwrotne czy jest to po prostu pozbywanie się starych, zjechanych butelek wliczając ich cenę w piwo i pozbawiając klienta możliwości ich zwrotu ?
                    Kiedyś w taki sposób śp Warszawa około 2000-2004 roku pozbyła się olbrzymiej ilości butelek euro nalewając w nie nonejmowe tanie piwo EdelMeister ( przedostatnia eta tutaj) i do tego ażeby upewnić się że butelki nie bedą wprowadzone w obieg oblepiła szyjki złotą "premiumową" alufolią trudną do bezśladowego odklejenia.
                    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                    Comment

                    • slavoy
                      Senior
                      • 10-2001
                      • 5052

                      #25
                      Kozackie można kupić w Makro na kraty. Cena lżejszej wersji 20x1,46 + kaucja za kratę i butelki (liczone na f-rze razem) niecałe 20zł. Nie wiem czy można oddać samą kratę, bo jeszcze nie próbowałem - przedwczoraj pierwszy raz dokonałem tego zakupu i trochę się zejdzie zanim zejdzie
                      Ja także pałam wielką miłością do tych butelek i stanowią one w tej chwili (jeszcze za małą) większość w CzPiP-ie. Wszelkie nie-euro idą na rozdawnictwo itp.
                      Dick Laurent is dead.

                      Comment

                      • Pendragon
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 13949

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika slavoy Wyświetlenie odpowiedzi
                        Ja także pałam wielką miłością do tych butelek i stanowią one w tej chwili (jeszcze za małą) większość w CzPiP-ie. Wszelkie nie-euro idą na rozdawnictwo itp.
                        Postępuje w identyczny sposób
                        Oprócz tego zatrzymuję dla siebie butle z krachlą.

                        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                        Comment

                        • zgoda
                          Senior
                          • 05-2005
                          • 3516

                          #27
                          Kontrrewolucjoniści. Uważajcie przy przechodzeniu przez ulicę.
                          Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                          Comment

                          • dadek
                            Senior
                            • 09-2005
                            • 4566

                            #28
                            Ja również bardzo lubiłem butle euro, ostatni większy browar który w nie rozlewał to Łódzki. Teraz już tylko Zawiercie, Namysłów i Sulimar na ściśle lokalne rynki. Ale w Niemczech sporo jest w obrocie. Szkoda, że Olimp przeszedł na bezzwrotne.

                            Comment

                            • zgoda
                              Senior
                              • 05-2005
                              • 3516

                              #29
                              To się zwyczajnie nie opłaca. Jakkolwiek szkoda, to wcale mnie to nie dziwi.
                              Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                              Comment

                              • bastion
                                PremiumUżytkownik
                                • 10-2006
                                • 1117

                                #30
                                Trudno to jednoznacznie powiedzieć, bo jak się bierze ten transporter, to biorą generalnie 4 zł kaucji za wszystko.
                                Czyli 20 gr. za butelkę.
                                Przy oddawaniu pustych, ważne jest by butelki miały taką samą wysokość i nie zwracają uwagi czy są pomieszane z innymi np. amber...
                                Ale przyjmują je z powrotem, czyli idą dalej w obrót..

                                Przy okazji tutaj zaznaczę, że ten typ butelek darzę wielkim sentymentem i z radością kupuje piwa w takowych.
                                Na Ukrainie również są jeszcze stosowane a i w Mołdawii też widywane.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎