Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czechy, Litoměřice, Českolipská 2100, Litoměřický pivovárek Koliba

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    Czechy, Litoměřice, Českolipská 2100, Litoměřický pivovárek Koliba

    Najmłodszy browar Litoměřic postawiony został przez firmę Josefa Krýsla. Można było by się więc spodziewać sporej różnorodności oferowanych tu piw. Jednak w dniu wizyty nie miałem szczęścia - dostępne były właściwie tylko dwa piwa:

    12 jasne - płaskie w smaku, dawno już nie piłem w czeskim minibrowarze piwa podchodzącego pod koncernówę.
    12 boruvka - bursztynowa barwa, ładna piana. W zapachu perfuma, w smaku zupełnie pozbawione treści, pustka!

    Było jeszcze jedno piwo - gorzka pomarańcza, ale się skończyło i właściwie dobrze

    Piwną miernotę trochę wynagrodziła pyszna gulášová - gęsta, pełna kawałków mięsa o lekko pikantnym smaku wzmagającym piwne pragnienie.
    Sala, gdzie ustawiono typową dla browarków Krýsla 200 litrową warzelnię, urządzona jest w myśliwskim stylu.
    Miejsce ma mało piwnego klimatu. Bardziej tu czułem się jak u nas, gdzie właściciele takich kompleksów hotelowo-konferencyjno-restauracyjnych stawiają browar, który ma służyć jako kolejna atrakcja dla odwiedzających, samo piwo natomiast pozostawia wiele do życzenia.

    Foty z Koliby do obejrzenia na Piwnych Czechach.
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!
  • karol1000
    Senior
    • 09-2007
    • 1823

    #2
    fragment z opisu mojej wycieczki rowerowej:

    Przed samymi Litomierzycami musimy jechać kilka kilometrów po drodze pierwszej klasy, żeby dojechać do minipiwowarku Koliba gdzie nasza dzisiejsza trasa właściwie zmierza ku końcowi.

    Browarek zlokalizowany jest w hotelu ze spa. Sala główna, choć dość komercyjna to sprawia dobre wrażenie. W niej też znajduje się warzelnia oraz sporych rozmiarów bar, a na samym środku wielki grill.

    W ośrodku są też sale konferencyjne. Oprócz nas mało gości (był pełny tylko jeden stół). Obsługa miła i profesjonalna, udało się namówić barmana na małe oprowadzanie po podziemiach, gdzie oglądamy kadzie fermentacyjne i chłodnię w której zamiast tanków znajdują się jako alternatywa tylko KEGi!



    Za barem można kupić podstawki po 10kc i etykiety po 30kc za sztukę. Cena etykiet mnie odstraszyła i sobie odpuściłem.

    Piwa moim zdaniem całkiem smaczne i właściwie wszystkie stojące na solidnym poziomie.

    Koliba Kousek 10 jasna


    Koliba Kousek 12 jasna


    Koliba Kousek 12 półciemna


    Koliba Kousek Stout 13


    Ciekawe jak długo ten przybytek się na rynku utrzyma, bo było mocno pustawo pomimo odpowiedniej do picia piwa pory.
    LP

    Comment

    • pebejot
      Senior
      • 01-2010
      • 1412

      #3
      Pod koniec października w ofercie było:
      Svetle 10% - 27 Kč
      Svetle 12% - 29 Kč
      Boruvkovy Special 12% - 32 Kč
      American Ale 12% - 35 Kč

      Szczerze mówiąc rozczarowałem się.
      Dziesiątka miała nieprzyjemny posmak spirytusu, dwunastka słaba bez wyrazu, a American Ale to zupełna tragedia, w smaku nie różniąca się niczym od jasnej dziesiątki.
      W miarę znośne było jedynie Boruvkove.

      Przed świętami w ofercie będzie półciemne 12%.
      Piwa sprzedawane są też na wynos w firmowych butelkach PET 1 l. w cenie od 60 do 75 Kč w zależności od rodzaju.

      Piwne rozczarowania mogą poskromić smakołyki oferowane w lokalu. W menu znajdziemy stek z dzika na wiśniach, medaliony z jelenia z miodem chili czy noga sarny na jałowcu.
      Darz bór !

      Kilka fotek:


      Comment

      • dadek
        Senior
        • 09-2005
        • 4538

        #4
        Dotarliśmy do browarku 11.12.12. W pierwszej chwili myśleliśmy że jest zamknięty bo po wejściu zobaczyliśmy całkiem pustą salę z przygaszonymi światłami w której panowała zupełna cisza. Po chwili dopiero wyszedł barman i nalał nam světlou 12°. Spróbowałem i nawet nie chciało mi się robić notatek, chyba najgorsze z piw z minibrowaru jakie piłem w Czechach. Gambrinus może nie, ale Staropramen bije je na głowę. Drugim dostępnym było medové, ale postanowiliśmy ewakuować się do drugiego browarku w Litoměřicích czyli do Labuťí.
        Last edited by dadek; 20-12-2012, 21:00.

        Comment

        • karol1000
          Senior
          • 09-2007
          • 1823

          #5
          kurde strasznie mnie zaskakują i niepokoją te ostatnie wpisy. Browar chyba podupada a ja mam tam za pół roku zaplanowane wesele. Mam nadzieję że się ogarną bo byle czego gościom proponować nie chcę
          LP

          Comment

          • docent
            Senior
            • 10-2002
            • 5205

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika karol1000 Wyświetlenie odpowiedzi
            kurde strasznie mnie zaskakują i niepokoją te ostatnie wpisy. Browar chyba podupada a ja mam tam za pół roku zaplanowane wesele. Mam nadzieję że się ogarną bo byle czego gościom proponować nie chcę
            Patrząc po wpisach to tylko Tobie smakowało ich piwo... A można niedyskretnie zapytać co spowodowało wybór właśnie tego miejsca na wesele?
            Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
            Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
            Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
            Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

            Comment

            • karol1000
              Senior
              • 09-2007
              • 1823

              #7
              mamy ślub na gorze Rip, objechaliśmy okolice i Koliba była najsensowniejszym rozwiązaniem. Sale maja bardzo fajną w staroczeskim stylu, w ośrodku noclegi w dobrej cenie i ilości właśnie takiej jaką potrzebujemy. W browarku bylem 2 razy i za każdym razem piwo było wyśmienite, wiec jestem strasznie zaskoczony ze ostatnio coś im nie idzie.
              Mam nadzieje ze piwo będzie przynajmniej przyzwoite, choć i tak jak to na weselach pic będziemy głownie wódkę.

              Nie wierzę że piwo tam zawsze jest do dupy, bo na pewno też bym to wyczuł tym bardziej, że będąc tam pierwszym razem podczas mojego Tour de pivovary oboje z kolegą wytypowaliśmy browarek do TOP5 odwiedzonych miejsc podczas wycieczki.
              Muszą mieć niestabilne warki albo podpinają stare beczki.
              LP

              Comment

              • heckler
                Senior
                • 09-2012
                • 1817

                #8
                Miałem okazję spróbowania polotmavego, oraz jasnego.
                Pierwsze z wymienionych było powiedzmy ,spoko,. Natomiast o jasnym nic dobrego powiedzieć się nie dało. Natomiast nalane do firmowego kufla wyglądało świetnie!
                Wypić jedno i maszerować dalej.
                Attached Files

                Comment

                • ART
                  mAD'MINd
                  • 02-2001
                  • 23782

                  #9
                  Na piechotę obeszliśmy jednego dnia 3 litomierzyckie pivovary, w tym i Kolibę, niestety tylko w Biskupskim piwo było w porządku. Tutaj słabo. Ale dostaliśmy tu dobrze przegryziionego hermelina i to spoza karty, która w kontekście prawie zupełnej ciemnicy lokalu (lubię klimatycznie przygaszone światła itp, ale tu nie było widać zawartości talerza), zakurzonego anturażu i wysokich cen niespecjalnie zachęcała do zamawiania czegokolwiek. Obsługa pomocna i przyjazna. Przylepiło się tu do mnie potakiwanie kelnera w stylu "dobze dobze"
                  - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                  - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                  Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                  Comment

                  • heckler
                    Senior
                    • 09-2012
                    • 1817

                    #10
                    W środku lokalu bez zmian, no może kurzu trochę przybyło . Tym razem w ofercie była tylko polotmava 12-ka w cenie 22/32 Kc.
                    Niestety piwo nie jest już podawane w kufelkach, a w firmowych szklankach. Szkoda, wolę grube szkło. Natomiast samo piwo bardzo pozytywnie nas zaskoczyło.
                    Po prostu było smaczne i to na tyle, że wypiłem dwa. Przy okazji udało mi się również zwiedzić browar. W chłodni też bez zmian, piwo dalej leżakuje w kegach.
                    Parę zdjęć w galerii:




                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎