Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar na Jurze, Jurajskie Mocne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Browar na Jurze, Jurajskie Mocne

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: jasnobursztynowy, klarowne [5]
    Piana: standarcik, czyli istnieje na początku, krzaczasta, średnio-pecherzykowa, opada szybciutko do cieniutkiej warstwy na szkle [2]
    Zapach: zapach pachy grubaski w lato w autobusie z lekkim oblanej lekkim słodem, mało przyjemny [2.5]
    Smak: ta trójka chyba zawyżona ale niech będzie, faktycznie, smakuje jak piwo pite z pachy z leżącej, spoconej grubaski, jakaś dziwna, mocna kwaskowość, nie wiem czy ta kwaskowość jest częścią jakiejś goryczki, bo można też tak określić dziwną, lekko wykrzywiającą usta goryczką, w tle wyraźne słodowo alkoholowe nuty z tym, ze ten alkohol jest przygłuszony poprzednio opisanymi posmakami [3]
    Wysycenie: prawie dobre, choć tym razem mam wrażenie że mogłoby tych bąbelków być ciut wyżej [4]
    Opakowanie: no ok, szata graficzna zaczyna być mało rozróżnialna w tej serii ale jeszcze ją znoszę choć z trudem już rozróżniam z daleka piwa Jurajskie czy Zawiercie [4]
    Uwagi: To piwo jest dość specyficzne jak na mocne piwa, komuś może podejść, mi absolutnie nie

    Moja ocena: [2.925]
    Attached Files
    Last edited by becik; 30-11-2011, 20:56.
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • Kwadri
      Senior
      • 10-2009
      • 1216

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Złoty, klarowny. Przy tym ekstrakcie powinien być nieco ciemniejszy. [4]
      Piana: Średniowysoka i średniobąblowa. Dość szybko opada do niepełnej warstwy z grubszym pierścieniem. Później wysepki i pierścień. [3.5]
      Zapach: Średnio intensywny, mocno słodowy, a w tle lekka zbożowość. Całkiem przyjemny. [4]
      Smak: Słodowy, całkiem treściwy początek, powoli przełamany przez średniej mocy goryczkę, która dominuje w finiszu. W tle jakby zbożowe smaczki. Solidny mocny lager. [4]
      Wysycenie: Średniowysokie, odpowiednie. [4.5]
      Opakowanie: Jak na fotce becika, etykieta w "Zawierciańskim" stylu. Na kontrze podane parametry, kapsel golas. [4]
      Uwagi: Z datą 21.04.12.

      Moja ocena: [3.975]
      www.lkschmielowice.futbolowo.pl

      Comment

      • Twilight_Alehouse
        Chmielowisko.pl
        • 06-2004
        • 6310

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ładne, nasycone złoto. Pasuje do 13,1. [4.5]
        Piana: Średnio wysoka, szybko opada do dziurawej warstwy, słabo osadza się na ściankach. [2.5]
        Zapach: Słaba słodowość i nic poza tym. [3]
        Smak: Solidna słodowość, lekka słodycz, trochę ściery, malutko goryczki. Jurajskie Pils było pyszne, ale Mocne w porównaniu z nim mocno rozczarowuje. Po prostu mdłe, mocnawe (bo przy ekstrakcie 13,1 przecież nie mocne...) piwo. [2.5]
        Wysycenie: Dobre. [4]
        Opakowanie: Kolorystycznie seria Jurajskie za mało się różni od serii Zawiercie. Gdy stoją obok siebie na półce, zlewają się.
        Sam motyw i wykonanie są jednak niezłe. Tradycyjnie dla browaru minus za goły kapsel oraz za brzydką krawatkę o zupełnie niedopasowanym kształcie. Ilość farmazonów na kontrze lekko przekracza granice akceptowalności. [4]
        Uwagi:

        Moja ocena: [2.925]

        Comment

        • wrednyhawran
          Senior
          • 07-2010
          • 1784

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ładny, złoty, klarowny, choć wolę ciemniejsze trzynastki. [4]
          Piana: Słabizna. Szybko znika do cienkiej obrączki i kilku plamek. [2.5]
          Zapach: Jest słód i chmiel, ale są też gotowane warzywa niestety. [3]
          Smak: Lekko słodkawy, słodowy strong z posamkiem warzywnym i śladową ilością chmielu - a co za tym idzie praktycznie bez goryczy. [3]
          Wysycenie: Wysokie, lekko szczypie, pompuje żołądek. Powinno być trochę niższe. [3.5]
          Opakowanie: No ładne, ale kapsel goły, etykiety krzywo przyklejone, kontra pomarszczona i uciapana klejem. Mój ulubiony browar zdaje się w tej kwestii podążać drogą Jagiełły. [3.5]
          Uwagi: Przeciętniak. Bo BNJ spodziewałem się więcej. Znam lepsze strongi w tej cenie, a nawet niższej. Wypić się da, ale tylko z sentymentu.

          Moja ocena: [3.05]
          Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
          Małe Piwko Blog
          Małe Piwko Blog na facebooku
          Domowy Browar Demon

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9731

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Złoty, ale ciut za jasny, jak na parametry chyba. [3.5]
            Piana: Biała, średniowysoka, średniodrobna, krótkotrwała. [3]
            Zapach: Słaby słodowy z nutą ścierowatą, która na szczęście jednak gdzieś się ulatnia. [3.5]
            Smak: Słodowy, podszyty chropawym alkoholem, nuta chlebowa, ślad owoców, można się domlaskać ziołowej goryczki. Charakterny i sympatyczny . [4]
            Wysycenie: W górnych granicach akceptowalności dla piw mocnych. [4]
            Opakowanie: W stylu browaru. Parametry podane. [3.5]
            Uwagi: Ja chyba jednak wolę piwa konkretniejsze - smakowało mi o wiele bardziej, niż pils...

            Moja ocena: [3.675]

            Comment

            • darekd
              PremiumUżytkownik
              • 02-2003
              • 12171

              #7
              W moim przypadku piwo słodkie, cukrowe, goryczka piołunowa, tępa daje jakiś dysonans.
              Myślę, że ten egzemplarz Pancernikowi by nie smakował.
              Po prostu marne

              Comment

              • dyczkin
                Serce w kolorze blaugrana
                • 05-2011
                • 3657

                #8
                Warka do 28.02.2012.
                Piwo przypomina Warkę Strong: jest do bani
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                W moim przypadku piwo słodkie, cukrowe, goryczka piołunowa, tępa daje jakiś dysonans.
                Myślę, że ten egzemplarz Pancernikowi by nie smakował.
                Po prostu marne
                Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                Moje warzenie // Piwny Wojownik

                Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                Comment

                • patyczek
                  Senior
                  • 01-2013
                  • 220

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Jasny bursztyn, przejrzysty. [4]
                  Piana: Nie za wysoka, gęsta o drobnych pęcherzykach, dosyć prędko zanika, zostawiając po sobie cienką obrączkę na szkle. [3.5]
                  Zapach: Mało wyrazisty - słodowy. Jest pieczywo, może ślady miodu wielokwiatowego i właściwie nic więcej. [3.5]
                  Smak: Tu także przeważa słód. Piwo jest słodkawo kwaskowe. Na pierwszym planie skórka chleba, słodkie owoce (mandarynki, truskawki), cukierki (krówki?), ciasteczka. Jak na jasne dziwne mam odczucia... Chmielu nie ma. [3]
                  Wysycenie: Optymalne. [4.5]
                  Opakowanie: Nie rozumiem polityki marketingowej browaru. Jak można naklejać na butelki tak brzydkie, wręcz odpychające etykiety. Kolory posępne,. spłowiałe, matowe, niemal monochromatyczne. Coś tak niepozorne, nieatrakcyjne nie może przyciągnąć oka, zwłaszcza gdy stoi obok kolorowych, jaskrawych etykiet, np. Ale Browaru czy Pinty. Mizeria, dobrze że chociaż informacje są rzetelne. [2.5]
                  Uwagi: Data spożycia do: 27.10.2013. Być może za wysoko oceniłem ten wyrób, ale może dlatego, że w odróżnieniu od kolegów nie wyczułem żadnych pomyj ani zapachów spod pachy. Może trafiłem na dobrą warkę. Tak czy inaczej piwo jest zdecydowanie za słodkie, pozbawione goryczki, ale mi o dziwo nawet smakowało. Wypiłem bez żadnych zahamowań. Nie wiem tylko dlaczego zaraz po tym zachciało mi się kawałka tortu, albo jakiegoś ciasta.

                  Moja ocena: [3.325]

                  Comment

                  • Seta
                    Piję piwo
                    • 10-2002
                    • 6964

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: ładny ciemny bursztyn, klarowne [5]
                    Piana: po nalaniu ma ładną konsystencję i jest dość intensywna jak na mocnego lagera, jednak z czasem redukuje się praktycznie do zera [3]
                    Zapach: słodowy (ale nie cukierkowy), lekko piwniczny, lekko cytrynowo-kwaśny, intensywność średnio-słaba [3.5]
                    Smak: słodycz słodowa zrównoważona odrobinę kwaskiem, goryczka śladowa, alkohol nieco wyczuwalny; słaby balans ale bez większych wad, "misiowate" [3]
                    Wysycenie: ciut za duże, lekko szczypiące [3.5]
                    Opakowanie: estetyka i informacje ponad średnią, ładny firmowy kapsel [4]
                    Uwagi: warka 05.14 - całkiem pijalne

                    Moja ocena: [3.35]
                    Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                    Comment

                    • WojciechT
                      Senior
                      • 09-2012
                      • 2546

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Bladozłoty, zamglony. [4.5]
                      Piana: Łatwo przyszło, łatwo poszło. [2]
                      Zapach: Landryny, tyle? [2]
                      Smak: Słodki, alkoholowy, męczący. Smakuje nieco inaczej, niż koncernowe albo marketowe (p)strongi (bo jest JAKAŚ goryczka, a do tego pojawia się słodowy, a nie tylko cukierkowy smak), ale dalej nie jest to przyjemne piwo. Na plus: jak na głębokie odfermentowanie jest nawet-nawet treściwe. [2.5]
                      Wysycenie: Nieco wyższe by mogło być. [4.5]
                      Opakowanie: Browar na Jurze przez długi czas miał fatalne etykiety; niektóre spośród jego nowofalowych piw miały już naprawdę fajne grafiki. Tutaj wracamy do starych czasów. [3.5]
                      Uwagi: Piwo BARDZO zmieniło parametry. Teraz ma... 11,5 plato i 6,2% alkoholu.

                      Moja ocena: [2.525]

                      Comment

                      • leona
                        PremiumUżytkownik
                        • 07-2009
                        • 5853

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Słokowo-złoty, zdecydowanie za jasny [3.5]
                        Piana: Średnio pęcherzykowa, dość wysoka, bardzo krótka i opadająca do zera [3]
                        Zapach: Jednowymiarowy, słodowy z akcentem piwnicznym. Niewadliwy a nawet poprawny [3.5]
                        Smak: Dominuje i rządzi mocny smak jasnych słodów, następnie umiarkowanie kwaśny i piwniczny posmak. Goryczka homeopatyczna. [3.5]
                        Wysycenie: Średnie. Ok [4]
                        Opakowanie: Charakterystyczna choć niezbyt ładna etykieta, firmowy kapsel, butla zwrotna [4]
                        Uwagi: Na plus przyjemna słodowość i brak wyczuwalnego alkoholu. Na minus zerowa goryczka.
                        Do końca wahałem się czy dać aż taką ocenę za smak ale przeważył sentyment do browaru i pradziada - Bonera Mocnego

                        Moja ocena: [3.5]

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎