Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciechanów, Ciechan Lagerowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • tomolek
    Hophead
    • 05-2006
    • 1752

    #31
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgoda Wyświetlenie odpowiedzi
    Że tak znienacka zapytam - czemu akurat 4.7, a nie 4.9? Albo bliższe polskim realiom 5.2?
    Dla mnie, to mogłoby mieć ze 3,5% :]
    www.ohbeautifulbeer.com

    www.mateuszdrozdowski.pl

    „Kwaśny Edi herbu Koreb

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12201

      #32
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika CyboRKg Wyświetlenie odpowiedzi
      Spodziewalem sie wiekszej goryczki...
      Na podstawie czego się spodziewałeś goryczki? Bo niefiltrowane?

      Zgadzam się, ze Skitofem. W przyjemnym aromacie co prawda nie wyczułem cytrusów, ale taką właśnie lekką chmielową kwiatowość na tle bardziej dominujących odpowiednich dla stylu nut drożdżowo-chlebowych, choć i ciut gotowanych warzyw. W smaku niestety słabiej. Choć na początek przyjemne posmaki "kellerowe", to zaraz atakuje goryczka, tak jak Skitof napisał - taninowa, czy IMO piołunowa. Nie pasuje zbytnio do stylu, choć znacznie istotniejsze jest to, że zdominowała chlebowe posmaki, piwo nie jest zatem zbalansowane i drażniące. Szkoda, bo baza udana i jakby wyeliminować ten feler to byłoby smaczne, a tak jest "tylko" ciekawe. Mimo wszystko cieszy, bo to taki debiutant na naszym rynku. Mam jeszcze jedną butelkę, więc może coś wpłynęło na mój odbiór tego piwa, zobaczę, ale z tego co napisał Skitof i Pancernik, to chyba coś na rzeczy. Też sądzę, że mniejsze odfermentowanie przełożyłoby się na treść.

      Piwo z potencjałem...

      Na marginesie niemieckie Kellery też pasteryzują.

      Comment

      • iron
        Senior
        • 08-2002
        • 6703

        #33
        Dla mnie to i w aromacie, jak i goryczce nie było kwasowości, czy kwiatowości, tylko delikatne nuty ziołowe, bardzo przyjemne.
        To piwo ma potencjał, zobaczymy co będzie dalej.
        Last edited by iron; 02-12-2011, 19:42.
        bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
        Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
        Rock, Honor, Ojczyzna

        Comment

        • Piwoteka
          Senior
          • 04-2008
          • 1209

          #34
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgoda Wyświetlenie odpowiedzi
          Że tak znienacka zapytam - czemu akurat 4.7, a nie 4.9? Albo bliższe polskim realiom 5.2?
          Dla mnie dwunastka z alkoholem powyżej 5% jest już zbyt mocna, a 4,7 wydaje mi się rozsądnym kompromisem między mocą i smakiem.
          Piwoteka
          Łódź, ul. 6 Sierpnia 1/3,
          www.piwoteka.pl
          Sklep Piwoteki na Facebooku
          Piwoteka Narodowa na Facebooku
          Piwoteka Narodowa na G+
          Дед Мороз (Dziadek Mróz)
          Browar Piwoteka

          Comment

          • CyboRKg
            Senior
            • 04-2010
            • 593

            #35
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
            Na podstawie czego się spodziewałeś goryczki? Bo niefiltrowane?
            Na podstawie pierwszych ocen w tym watku.
            "Jedno pivo ne vadi!"
            "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

            Comment

            • krolewsky
              Junior
              • 01-2011
              • 7

              #36
              Kolor: Złoty lekko mętny [5]
              Piana: Niska, dla mnie pozytywnie [4.5]
              Zapach: Lekki, zanikający w odczuciu w trakcie picia [4]
              Wysycenie: Umiarkowane [4]
              Smak: Pierwsze odczucie słodowe, natomiast goryczka pojawia sie poźniej. Ciekawy efekt. Dla fanów utrzymującej sie na długo w ustach goryczy [5]
              Opakowanie: Brzydka czcionka, kolorystyka małokontrastowa, jakby wyblakła. Rozkłąd nieestetyczny. Etykietka po prostu brzydka. [1]
              Uwagi: Bardzo ciekawe piwo. Poprzez przechodzenie smaków, piwo nie jest płaskie w smaku. Ze wzgledu na dluga gorycz nie jest to piwo ktorego wypije 3 kufle, jednak jeden wypije z najwyższą przyjemnościa.

              Comment

              • YouPeter
                Senior
                • 05-2004
                • 2379

                #37
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Jasny złoty, lekko mętne. Kolor trochę za jasny jak na 12,5 Blg. [3.5]
                Piana: Biała, rzadka, utrzymująca się przez zaledwie kilka minut. Nie pozostawia po sobie większych śladów na ściankach kufla. [3]
                Zapach: Delikatny, bardzo świeży i przyjemny. Chmielowo-słodowy z nutkami maślanymi (diacetyl). [4.5]
                Smak: Bardzo delikatne w smaku, było by idealne na ciepłe letnie wieczory. Praktycznie nie czuć tych 12,5 Blg., jak i 6% alkoholu. Idealnie zharmonizowany chmiel i słód z lekkim chlebowym posmakiem. Goryczka średniej intensywności, choć jak na standardy Ciechanowa wręcz olbrzymia (czyt. wyczuwalna). Treściwość średnia. [4.5]
                Wysycenie: Niskie. Jak na tak fajne, lekkie, delikatne piwo zdecydowanie za niskie. [2.5]
                Opakowanie: Etykieta niczym specjalnym się nie wyróżnia. Jest bez wyrazu, mdła, nie przyciągająca wzroku. Jak zwykle w piwach z tego browaru, wszystkie ważnie, interesujące konsumenta informacje są podane na etykiecie. [2.5]
                Uwagi:

                Moja ocena: [4.1]
                Last edited by YouPeter; 03-12-2011, 22:48.
                Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                Comment

                • YouPeter
                  Senior
                  • 05-2004
                  • 2379

                  #38
                  Że tak zapytam z ciekawości. Beciku po co umieszczasz (nie tylko w tym temacie) drugie praktycznie identyczne zdjęcie (może trochę gorszej jakości) skoro wcześniej już ktoś opublikował je wcześniej? Sam Art wielokrotnie pisał że zdjęcia umieszczamy w galerii, a w temacie o piwie wystarczy jedno zdjęcie no chyba, że zmieniła się etykieta itp.
                  Last edited by YouPeter; 04-12-2011, 01:08.
                  Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    #39
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika YouPeter Wyświetlenie odpowiedzi
                    Że tak zapytam z ciekawości. Beciku po co umieszczasz (nie tylko w tym temacie) drugie praktycznie identyczne zdjęcie (może trochę gorszej jakości) skoro wcześniej już ktoś opublikował je wcześniej? Sam Art wielokrotnie pisał że zdjęcia umieszczamy w galerii, a w temacie o piwie wystarczy jedno zdjęcie no chyba, że zmieniła się etykieta itp.
                    Bo lubię umieszczać zdjęcia.

                    Art, jak i ja, również nie raz pisaliśmy, żeby zdjęcia kolektybilii umieszczać w kolekcjonerstwie lub galerii. Mimo to notorycznie są dodawane w tematach, czemu tam takich pytań nie zadajesz?
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • YouPeter
                      Senior
                      • 05-2004
                      • 2379

                      #40
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                      Bo lubię umieszczać zdjęcia.

                      Art, jak i ja, również nie raz pisaliśmy, żeby zdjęcia kolektybilii umieszczać w kolekcjonerstwie lub galerii. Mimo to notorycznie są dodawane w tematach, czemu tam takich pytań nie zadajesz?
                      Ponieważ praktycznie nie zaglądam do galerii (może 3-5 razy w roku).

                      I nie denerwuj się tak bo ja się tylko pytam. A odpowiedź typu "robię źle bo inni też robią źle" to akurat do Ciebie nie pasuje, bo w zdecydowanej większości logicznie i konstruktywnie wypowiadasz się na tym forum.
                      Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                      Comment

                      • becik
                        Senior
                        • 07-2002
                        • 14999

                        #41
                        Nie ukrywam, ze trochę mnie poniosło, bo jak ktoś dodaje trzecie, identyczne zdjęcie (np piwo Kibica z Połczyna na jednej stronie) to nie jego się pytasz.
                        Zresztą, nie tylko ja tak dodaję, wiele osób dodaje podwójne zdjęcia tego samego piwa bez zmiany szaty graficznej.
                        Może ja dodaję swoje bo chcę pokazać swój punkt spojrzenia na dane piwo?
                        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                        Comment

                        • jacer
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 9875

                          #42
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                          Może ja dodaję swoje bo chcę pokazać swój punkt spojrzenia na dane piwo?
                          Raczej na te dodatki, Metaxa, talerz z kiełbasą, butelka z innym alkoholem itp. itd.

                          na każdym zdjęciu jest coś innego, jakbyś chciał przez to coś powiedzieć.
                          Milicki Browar Rynkowy
                          Grupa STYRIAN

                          (1+sqrt5)/2
                          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                          No Hops, no Glory :)

                          Comment

                          • tomolek
                            Hophead
                            • 05-2006
                            • 1752

                            #43
                            Mi zupełnie dodawanie podobnych zdjęć nie przeszkadza, rozumiem, że problem wynika z pojemności serwera?

                            Inna kwestia, że jak mi - początkującemu forumowiczowi zdażyło się dodać takie zdjęcie to szybko zniknęło, usunięte bez komentarza przez zdjęciowego anioła stróża. Zdjęcia dodane przez forumowicza zasłużonego zapewne zostaną.

                            No cóż, nie ma sprawiedliwości na tym świecie, wszędzie są równi i równiejsi...

                            www.ohbeautifulbeer.com

                            www.mateuszdrozdowski.pl

                            „Kwaśny Edi herbu Koreb

                            Comment

                            • becik
                              Senior
                              • 07-2002
                              • 14999

                              #44
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                              Raczej na te dodatki, Metaxa, talerz z kiełbasą, butelka z innym alkoholem itp. itd.

                              na każdym zdjęciu jest coś innego, jakbyś chciał przez to coś powiedzieć.
                              Zaczynam się czuć jak na posterunku UB
                              Właśnie tak, trochę mnie nużą zdjęcia gdzie jedynym tłem jest ściana, okno, podłoże i nic więcej, dlatego m.in wrzucam cokolwiek co mam pod ręką, może to być metaxa, wódka, wino, kiełbasa, pen drive czy kanapka z serem.
                              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                              Comment

                              • ART
                                mAD'MINd
                                • 02-2001
                                • 23798

                                #45
                                Albo i sedes Znaczy się Mercedes. Żarty żartami, ale nieco więcej wrażliwości się przydałoby przy komponowaniu zdjęć.

                                A wracając do tematu, to piwo jest zaiste smaczne. Jeśli jeszcze tylko zmniejszyć odfermentowanie tak z 10% i byłoby to dla mnie krajowe lagerowe właśnie objawienie roku.
                                Last edited by ART; 05-12-2011, 03:39.
                                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎