Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Żywiec, Bock żywiecki

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Żywiec, Bock żywiecki

    Piwo gotowe do oceny

    Dałem tutaj, ale zapewne jest z Cieszyna. Gdy (jeśli) się sprawa wyjaśni, to się ew. przeniesie.
    Last edited by Pendragon; 05-12-2011, 10:01.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • pioterb4
    Senior
    • 05-2006
    • 4322

    #2
    A to pewne, ze to piwo będzie z Żywca a nie np z Cieszyna?

    Comment

    • pioterb4
      Senior
      • 05-2006
      • 4322

      #3
      Dobra już doczytałem w odpowiednim temacie, wątpliwość rozwiana

      Comment

      • dyczkin
        Serce w kolorze blaugrana
        • 05-2011
        • 3657

        #4
        A o to nasz bohater
        Na razie nie wystawiam oceny bo katar mnie męczy ale parę słów napiszę
        Kolor mocnej oranżady.
        Piana wysoka, szybko opadła ale do 0,5 cm kołderki i nawet oblepia szkło.
        Zapach to chyba skórka chleba i jakiś karmel.
        Smaku nie opisze bo gardło zawalone Ale wyczuwam raczej słód i chyba lekką metaliczność
        Opakowanie typowo żywieckie jeno litery na czerwonym tle nieczytelne są.
        Ogólnie piwo jak dla mnie na 4, raczej słabe.
        Kod z etykiety to L1329616B2252
        Zakupione za 4 zł.
        Attached Files
        Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

        Moje warzenie // Piwny Wojownik

        Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

        Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

        Comment

        • wpadzio
          Senior
          • 06-2011
          • 2645

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Coś pomiędzy miedzianym a owocowo-herbacianym. [4]
          Piana: Wydawała się dość gęstą i czapiastą przy nalewaniu. Dość szybko redukuje się i zostaje nietrwałym nalotem na powierzchni. Bez tendencji do lepienia się na ściankach szkła. [2.5]
          Zapach: Bardzo wyraźnie słodowy. Mam też skojarzenia z watą cukrową, więc słuszne, karmelowe. [4.5]
          Smak: Niestety dość wyraźna nuta alkoholowa. Za wyraźna. Smak mocno słodowy, goryczka chmielowa wyczuwalna jedynie delikatnie. Za to mocne palone nuty. Gdyby nie alko byłoby sporo więcej. [3.5]
          Wysycenie: Nasycenie słabe z tendencją zniżkową podczas konsumpcji. Piwo nieco tępe. [3]
          Opakowanie: Bardzo estetyczne graficznie. Nawiązanie do obecnej odsłony portera żywieckiego. Butelka z wytłoczeniami. Kapsel dedykowany piwu. Na owijce info o ekstrakcie i woltażu. Warto przy takim stylu byłoby rozwinąć za to szczegóły dotyczące składu. Mimo wszystko jest zaskakująco dobrze. [4.5]
          Uwagi: W sumie dość przyzwoite piwo z koncernu. Czuć, że chyba stało, albo próbowało stać obok oryginalnych bocków. Jednak alkoholowe posmaki są zdecydowanie za silne. Do tego zabrakło piany.

          Moja ocena: [3.8]
          Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
          Serviatus status brevis est
          3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

          Comment

          • wojtek_63
            Senior
            • 10-2004
            • 357

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ładny medziano czerwonawy [4]
            Piana: Pomimo nalewania z dużej wysokości piana znika po chwili całkowiie ,brak jakichkolwiek śladów na szkle [1.5]
            Zapach: Zapach słodowo-karmelowy z przewagą tego drugiego [2.5]
            Smak: To piwo stało koło bocka i to daleko ,wyczuwalny alkohol co prawda pojawia się goryczka ale jakaś słaba. [1.5]
            Wysycenie: Słabe za słabe. [1.5]
            Opakowanie: Namocniejsza strona tego piwa ,ładna etykieta i dedykowany kapsel. [4]
            Uwagi: Nie zmeczyłem go do końca ,wyladowało w zlewie ,niestety 3,90 wyrzucone w błoto.Na pewno drugi raz nie kupię.

            Moja ocena: [2.1]

            Comment

            • Mario_Lopez
              Senior
              • 08-2009
              • 991

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Kolorek piwa z mocnym sokiem owocowym. Rubin. [4]
              Piana: Na początku bardzo wysoka i gęsta, niestety po chwili opada bez śladu... [2.5]
              Zapach: Przypomina mi zapach Żubra ciemnozłotego, niestety, słód i metaliczność... [2.5]
              Smak: Alkohol na pierwszym planie, dalej słód i sztuczna gorycz. [2]
              Wysycenie: Odrobinę za niskie niestety. [2.5]
              Opakowanie: Najlepsza cecha tego piwa (nie będę oryginalny), przypomina portera żywieckiego. [4]
              Uwagi: Szkoda zachodu, kolejny koncerniak z aspiracjami na koźlaka.

              Moja ocena: [2.45]
              Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
              Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


              EBE EBE

              Comment

              • Żywiec
                Senior
                • 12-2001
                • 1571

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
                A to pewne, ze to piwo będzie z Żywca a nie np z Cieszyna?
                Piwo jest warzone w Żywcu na 100%.

                Comment

                • zgoda
                  Senior
                  • 05-2005
                  • 3516

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Jak to w koźlakach, miedziany. Klarowne jak trzeba. [4.5]
                  Piana: Standard, niezbyt trwała, ale osadza się ładnie firankami na szkle. Znika do zera. [3.5]
                  Zapach: Czysty, słodowy, "monachijsko-melanoidynowy", ale zbyt nikły, za słaby. [3]
                  Smak: Oj, pustostan... Mało co na języku czuć, goryczka wyjątkowo anemiczna, nawet jak na koźlaka. Alkoholu początkowo nie czuć w przełyku, tylko szczypie w język, ale w miarę ogrzewania jest coraz gorzej pod tym względem. Końcówka jest wyjątkowo drażniąca. [1.5]
                  Wysycenie: Jest całkiem dobrze, choć pod koniec mogłoby być więcej. [3.5]
                  Opakowanie: Stylowe, co dziwne - są wszystkie interesujące informacje, łącznie z pełnym składem. Przyciąga wzrok i zachęca do zakupu. Nie ma pierdół o zaletach samego piwa, tylko trochę bełkotu o tradycji. Ogólnie nie jest źle, a nawet jak na koncern to doskonale. [4]
                  Uwagi: Niczego nie zakładałem, więc się nie rozczarowałem, ale to piwo to jest badziew na miarę Bóbra Ciemnowłosego, tylko bogatszy w kontekst historyczny (i za to pewnie trzeba zapłacić 50gr więcej przy kasie).

                  Moja ocena: [2.6]
                  Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                  Comment

                  • Cez
                    Senior
                    • 01-2003
                    • 1789

                    #10
                    Opakowanie i wygląd dopracowane - to na plus. Smak i wysycenie koncernowe, ale nie można było spodziewać się czegoś lepszego... Bock dla mas... ma zadowolić wiele gardeł. Nie ma się co emocjonować.
                    Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

                    Comment

                    • Mason
                      Senior
                      • 02-2010
                      • 3280

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
                      Kolor mocnej oranżady.
                      Co to mocna oranżada? Oranżada z Jabłonowa?
                      JEDNO PIVKO NEVADI!

                      Comment

                      • dyczkin
                        Serce w kolorze blaugrana
                        • 05-2011
                        • 3657

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mason Wyświetlenie odpowiedzi
                        Co to mocna oranżada? Oranżada z Jabłonowa?
                        Oranżada z Żywca po prostu
                        Miedziana jak w Twoim opisie
                        Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                        Moje warzenie // Piwny Wojownik

                        Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                        Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                        Comment

                        • Czapayew
                          Senior
                          • 10-2002
                          • 1966

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Ciemobursztynowy, przypominający "poltmave", lekko wpadający w czerwień. Jak na bocka - za jasny. [3.5]
                          Piana: Na początku obfita i dość gęsta, beżowa. Szybko znika [3.5]
                          Zapach: Intensywne nuty słodowe, bez akcentów palonych. [3.5]
                          Smak: Dominuje goryczka, szczypiąca w język i zabijająca inne nuty. Jedyne co wychodzi zza niej, to lekka żywica. [3]
                          Wysycenie: Niespecjalne - piwo dość szybko się wygazowywuje. [3.5]
                          Opakowanie: Utrzymane w żywieckiej konwencji. Kapsel prawie nieczytelny. [3.5]
                          Uwagi: Zakupione w Lewiatanie w DG-Ząbkowicach. Piwo pite bez przyjemności, śmiało mogę powiedzieć, że je po prostu zmęczyłem.

                          Moja ocena: [3.3]
                          "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                          www.zamkoszlaki.com
                          www.piwnekapsle.net

                          Comment

                          • Kwadri
                            Senior
                            • 10-2009
                            • 1216

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Miedziany z czerwonawymi odcieniami. Klarowny. [4]
                            Piana: Lekko beżowa, średniowysoka. Szybko opada do niepełnej warstwy z grubym pierścieniem. Później tylko szczątki. [3]
                            Zapach: Średniointensywny, karmelowy, początkowo z nieprzyjemnym tłem przypominającym szare mydło. Niezbyt przyjemny i mało zachęcający. Później szare mydło zanika i staje się już tylko karmelowy. Faktycznie nieco podobny do Żubra Ciemnozłotego. [3]
                            Smak: Nieco wodnisty, lekko karmelowy początek. Później dociera całkiem mocna jak na polskie koncerniaki goryczka i długo zostaje w posmaku, zostawiając lekko palone i karmelowe smaczki. Brakuje jednak treści, a po ogrzaniu czuć alkohol. [3.5]
                            Wysycenie: Średniowysokie, wydaje się nieco za duże. [4]
                            Opakowanie: Trochę nieczytelne, ale ładne i do tego podane parametry. Kapsel dedykowany. [4]
                            Uwagi: Z datą 25.05.2012.

                            Moja ocena: [3.35]
                            www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                            Comment

                            • Mason
                              Senior
                              • 02-2010
                              • 3280

                              #15
                              Te parametry, które masz na samej górze, nad ocenami?
                              JEDNO PIVKO NEVADI!

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎