Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Żywiec, Bock żywiecki

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    #31
    O rany.... A cóż to za metamorfoza ocen przy tej samej treści opisu zaledwie w ciągu minuty?
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

    Comment

    • dipeone
      Senior
      • 05-2010
      • 741

      #32
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mikko Wyświetlenie odpowiedzi
      W jakiej sieci oprócz Leclerka można to piwo kupić? Pan w naszym Elysium zasugerował że z Żywca to on piw nie sprzedaje
      W Stokrotce też widziałem.

      Comment

      • zgoda
        Senior
        • 05-2005
        • 3516

        #33
        U mnie jest m.in. w MarcPolu.
        Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

        Comment

        • wpadzio
          Senior
          • 06-2011
          • 2645

          #34
          W osiedlówkach z nieco szerszym asortymentem piwnym na Ursynowie występuję częściej niż przeziębienie w przedszkolu mojego syna
          Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
          Serviatus status brevis est
          3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

          Comment

          • Seta
            Piję piwo
            • 10-2002
            • 6964

            #35
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: ciemny bursztyn - średnia herbata, klarowne, ładne, mogłoby być ciut ciemniejsze [4.5]
            Piana: dość intensywna, średnio trwała, słabo brudzi szkło [3.5]
            Zapach: lekki słód, lekki kwasek, lekki chmiel, lekkie landrynki, zero karmelu, mało intensywny [3]
            Smak: średnio pełne, słodowy, średnio-niska goryczka, mało koźlakowy, nieco wytrawne [3.5]
            Wysycenie: średnio-niskie, pasuje [4.5]
            Opakowanie: Ładne, oryginalne, pełna profeska. Plus za ekstrakt. [5]
            Uwagi: Spodziewałem się dużo gorszego. Chyba najbardziej pijalne z piw wytwarzanych obecnie w Żywcu.

            Moja ocena: [3.5]
            Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

            Comment

            • CyboRKg
              Senior
              • 04-2010
              • 593

              #36
              Intensywny slodowy zapach. Smak slodkawy, troche mdly i tepy. Dodatkowo kwasek winny sfermentowanych, suszonych owocow; goryczki brak. Troche wodniste jak na taki ekstrakt. Liczylem na cos wiecej niz koncernowa wersje kozlaka... (pozazdroscili KP koncernowego marcowego?).
              "Jedno pivo ne vadi!"
              "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

              Comment

              • jaro-w
                Senior
                • 10-2006
                • 127

                #37
                przepraszam
                ciężko coś innego napisać niż "kupa w złotym papierku".
                Naprawdę po raz kolejny opakownie pierwsza klasa...

                Comment

                • sebpa
                  Junior
                  • 07-2010
                  • 4

                  #38
                  a mi jechalo rozpuszczalnikiem (octan etylu) i bylo metaliczne...
                  nigdy wiecej.

                  Comment

                  • miszawar
                    Member
                    • 10-2009
                    • 48

                    #39
                    Pokale są już w Piwiarni Żywieckiej. Ładne

                    Comment

                    • Komar_Pafnucy
                      Senior
                      • 08-2005
                      • 1114

                      #40
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Kolor herbaty. Jest ok. [4]
                      Piana: Oblepia szkło i utrzymuje się do końca ale bardzo cienką warstwą. [3.5]
                      Zapach: Alkohol z odrobiną słodu, może karmelu. [1.5]
                      Smak: Wodnisty z dominującą nutą alkoholową. Jest ona tak silna, że trudno wyczuć cokolwiek innego. Jest trochę goryczki i palonego słodu ale daleko w tle. [1.5]
                      Wysycenie: Dość umiarkowane, prawidłowe. [4]
                      Opakowanie: Klasa, ale powinno się nieco bardziej odróżniać od Portera. Tym bardziej, że jak się okazuje, jest to produkt z zupełnie innej półki. [4.5]
                      Uwagi: Na szczęście dałem tylko 3,29.

                      Moja ocena: [2.1]

                      Multitap Crawl
                      Multitap Crawl na Facebook

                      "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
                      Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

                      Comment

                      • Pinio74
                        Senior
                        • 10-2003
                        • 3881

                        #41
                        Albo piliśmy inne piwa, albo za stary już jestem na ocenianie...
                        Według mnie całkiem przyzwoite piwo z wyczuwalną, ale nie nachalną goryczą, lekko wygładzone nutkami karmelu. Alkohol obecny, ale akurat mnie to nie przeszkadza. W Płocku na razie nie spotkałem, dlatego przywiozłem kilka butelek z południa Polski i nie żałuję.
                        BIRRARE HUMANUM EST

                        Comment

                        • Seta
                          Piję piwo
                          • 10-2002
                          • 6964

                          #42
                          Też oceniłem je pozytywnie.
                          Ostatnio jednak zamówiłem w knajpie i albo nie miałem dnia, albo różnice między warkami - tym razem ledwo dopiłem. Może za ciepłe było (miałem do wyboru - albo lekko chłodnawe z magazynu, albo 2st z lodówki - wybrałem pierwszą opcję)??
                          Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                          Comment

                          • Komar_Pafnucy
                            Senior
                            • 08-2005
                            • 1114

                            #43
                            Jak trafię inną warkę w dobrej cenie to spróbuję znowu. A swoją drogą czy ktoś komu smakowało mógłby podać z jaką datą było? Być może ułatwiłoby to sprawę...

                            Multitap Crawl
                            Multitap Crawl na Facebook

                            "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
                            Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

                            Comment

                            • kris__
                              Member
                              • 07-2011
                              • 95

                              #44
                              po przeczytaniu powyższych postów mam wrażenie, że piłem chyba inne piwko
                              fakt, że po wielu kilometrach za kółkiem, ale pierwsze pochłonąłem w 3 łyki, a drugie w tempie "normalniejszym", ale także ze smakiem. No i w moich egzemplarzach piana utrzymywała się kilka minut choć nie wykazywała chęci do oblepiania szkła. Niestety nie podam jaka data przydatności bo już jestem 500km od miejsca degustacji
                              podsumowując, całkiem przyzwoite piwko
                              seks to nie wszystko, jest jeszcze piwsko:P

                              Comment

                              • Piecia
                                Senior
                                • 02-2002
                                • 3307

                                #45
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: jak na Bocka, spodziewałem się ciemniejszego - czerwonoherbaciany [3]
                                Piana: Zaskoczenie in plus, na początku dość gęsta, śladowo widoczna do końca, zostawia ślady [4]
                                Zapach: słodowo alkoholowy, niestety z dominacją tego drugiego [2]
                                Smak: trochę lepiej niż powyżej, czuć coś więcej niż alkohol, smaczki słodowo-karmelowe, goryczka nie drapie [3]
                                Wysycenie: w porządku, jednak obawiam się, że jest to sztucznie nasycane CO2 [4]
                                Opakowanie: Butla żywiecka, ale bez wzorków, dedykowany kapsel, tonacja czerwieni [3.5]
                                Uwagi: Zakupione w Bomi za 3,49. Nie powala - pytanie: czy ktoś wypił tego więcej? Bo obawiam się, że moja głowa po wypiciu więcej niż jednej-dwóch butelek na drugi dzień moja głowa nie pozwoliła by mi wstać i funkcjonować

                                Moja ocena: [2.825]
                                Koniec i bomba,
                                Kto nie pije ten trąba !!!
                                __________________________
                                piję bo lubię!

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎