Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Świąteczne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Browar-Besko
    Senior
    • 06-2011
    • 317

    #31
    Może ktoś z kolegów wie, jaka jest najlepsza temperatura spożycia tego piwa, bo na etykiecie tego nie podali, a w tym przypadku jest to b. ważne.

    Comment

    • Mason
      Senior
      • 02-2010
      • 3280

      #32
      Jak kto lubi . Ja bym mu dał 10-12 stopni.
      JEDNO PIVKO NEVADI!

      Comment

      • Cez
        Senior
        • 01-2003
        • 1789

        #33
        Nie polecam grzanego. Próbowałem odrobinę.
        Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

        Comment

        • radous
          Junior
          • 06-2012
          • 16

          #34
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ciemny, niemal czarny, pod światło - kolor mocnej herbaty. [5]
          Piana: Na początku sporo, szybko opada i pozostaje cieniutka do końca. [3]
          Zapach: Goździki i piernik... [4]
          Smak: Obawiałem się karmelu (za którym nie przepadam) ale jeżeli jest to niewiele, nie jest za słodkie, piernik plus przyprawy i lekka goryczka, rozgrzewa [4.5]
          Wysycenie: Odpowiednie, przyjemnie się pije. [4.5]
          Opakowanie: Etykieta świąteczna, kapsel w tym roku również - z mikołajem i życzeniami... [4.5]
          Uwagi: Całkiem niezłe piwo na święta.

          Moja ocena: [4.2]

          Comment

          • DariuszSawicki
            Senior
            • 08-2012
            • 2868

            #35
            Od tygodnia jest już nowa warka Świątecznego i nikt o tym nie pisze. Dziwne.

            Świąteczne z 2011 roku było zbyt słodkie.
            Świąteczne z 2012 roku miało więcej przypraw, ale było mniej ulepkowate. Było lepsze.
            Czas na Świąteczne AD 2013.
            Piana jest przeciętna. Szkło oblepia, ale za szybko opadła.
            Kolor z tych trzech warek jest najlepszy. Mocno brązowy, są prześwity pod światło, ale trzeba blisko pod żarówkę podejść, żeby je zobaczyć.
            W zapachu chyba przesadzili z cynamonem. Goździki też są, ale na kolejnym, mało wyczuwalnym planie. Nie czuję skórki pomarańczy, która jest podana w składzie.
            Niestety w smaku jest za słodkie. Tu też rządzi cynamon. Są tu wyraźniejsze goździki, czyli piwo smakuje jak herbatka Winter z prądem, ale na zimno.
            Cóż, jeszcze nie raz podejdę do tego piwa. Trzeba się z nim oswoić.

            Na dziś klasyfikacja jest następująca:
            Nr 1- warka z 2012 roku.
            Nr 2- warka z 2013 roku
            Nr 3- warka z 2011 roku.

            Tegoroczne piwo jest z datą do 14.05.2014.

            Comment

            • focus25
              Member
              • 01-2011
              • 39

              #36
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: piwo brunatne, klarowne, pod światło ciemno rubinowe [4]
              Piana: początkowo wysoka, drobno oraz średnio pęcherzykowa, z czasem redukuje się [4]
              Zapach: po otwarciu butelki nieco ostre przyprawowe uderzenie, przede wszystkim wyczuwalny jest cynamon, potem imbir i goździk [4]
              Smak: jest pełne ale nie zalepiające, wyczuwalna goryczka po części chmielowa a po części wydaje się pochodzenia przyprawowego [4]
              Wysycenie: w normie [4]
              Opakowanie: trudno cokolwiek zarzucić, graficznie może być, wszystkie informacje podane [4]
              Uwagi:

              Moja ocena: [4]

              Comment

              • Hapek
                Senior
                • 03-2013
                • 100

                #37
                Moje pierwsze piwo typu "Świąteczne" i trochę rzuciło mnie na kolana, bo to istny piernik w piwie! : ) O ile zapach był bardzo przyjemny o tyle z każdym łykiem było coraz mniej pijalne z racji słodkości. Piana o ile dobrze pamiętam beżowa i szybko opadła nie zostawiając po sobie żadnego akcentu. Reasumując w wersji 0.33 bądź 0.5 dla dwóch osób całkiem przyjemna odskocznia, ale samemu zdzierżyć całą flachę nie w sposób.

                Comment

                • yaro74
                  PremiumUżytkownik
                  • 09-2012
                  • 2089

                  #38
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: ciemny brąz. [5]
                  Piana: niezbyt wysoka, szybko opada, zostawia ślady na szkle. [3]
                  Zapach: przede wszystkim przyprawy, najbardziej cynamon, poza tym goździki i imbir. [3.5]
                  Smak: słodki, piernikowy, podobnie jak w zapachu przyprawy, cynamon i goździki. Piwo nieco wodniste i wcale nie rozgrzewa. Brak goryczki. [3]
                  Wysycenie: średnie [4]
                  Opakowanie: ładna etykieta, podany pełny skład na kontrze. [4.5]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [3.4]

                  Comment

                  • perłyfan
                    Senior
                    • 02-2003
                    • 1244

                    #39
                    Smakuje jak solidny kęs piernika. Jestem świeżo po wizycie u mamy gdzie miałem okazję jeść właśnie pyszny piernik i piwo wydaje mi się AUTENTYCZNIE piernikowe. Naprawdę pycha :-)
                    JUŻ DAWNO NIE JESTEM FANEM PERŁY

                    Comment

                    • yoxik
                      Senior
                      • 10-2012
                      • 427

                      #40
                      Kormoran Świąteczne

                      Piana opada do krążka kolor czarny. w aromacie przyjemny zapach piernikowy karmel. Smak to samo plus słodycz. Piwo bardzo dobre w stylu świątecznych piw.
                      Również tutaj
                      https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

                      Comment

                      • dyczkin
                        Serce w kolorze blaugrana
                        • 05-2011
                        • 3657

                        #41
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Pod światło wiśniowy, klarowny [5]
                        Piana: Dość wysoka, opada do trwałej szumowiny, lekko zostawia slady na szkle. [4]
                        Zapach: Przyjemny, dominują przyprawy: goździk i cynamon. [3.5]
                        Smak: Słodkie w odbiorze, podobnie jak w zapachu, dominują przyprawy. Tak smakuje piernik [3.5]
                        Wysycenie: Troszkę za niskie. [4]
                        Opakowanie: Stylowe, prawie pełny skład, minusik za bezzwrotność. [4]
                        Uwagi: Jak na świąteczne, jest przyjemne w odbiorze, w przeciwieństwie do Świątecznego z Zawiercia. W kolejce czeka jeszcze Racibórz, już się boję.
                        Świąteczne z Widawy, to jednak inna bajka: wędzona .

                        Moja ocena: [3.675]
                        Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                        Moje warzenie // Piwny Wojownik

                        Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                        Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                        Comment

                        • Javox
                          PremiumUżytkownik
                          • 11-2009
                          • 6114

                          #42
                          Grunt że nie jest za słodkie i że się nie "lepi".

                          Cynamon delikatnie góruje. Przez to że nie jest nachalny, piwo lekko się pije...
                          Lekkie smaczki innych dodatków i przypraw zachęcają do głębszego smakowania...

                          W jednym sklepie, na jednej półce piwo to występowało w starej i nowej grafice.

                          Daty: nowa szata 7.5.14, stara 14.5.14

                          Na razie piłem z butelki z nową grafiką /większa etykieta główna, nie ma osobnej kontry i krawatki.../
                          Ciekawe czy będą jeszcze jakieś różnice?

                          Cena 5 zł bez grosza czy dwóch....
                          Attached Files

                          Comment

                          • kielex69
                            Junior
                            • 12-2013
                            • 17

                            #43
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: ciemny rubinowy [4]
                            Piana: drobna, ale trwała długo się utrzymuje [4.5]
                            Zapach: przede wszystkim piernik, potem cynamon i goździki [3.5]
                            Smak: tu podobnie piernik i goździki [3.5]
                            Wysycenie: średnie [3]
                            Opakowanie: etykieta mogłaby być bardziej świąteczna [2.5]
                            Uwagi: nie jestem fanem piw które smakują jak piernik w płynie, ale mojej drugiej połówce bardzo smakowało, więc myślę że jak ktoś lubi takie klimaty to to jest dobre piwo

                            Moja ocena: [3.55]

                            Comment

                            • Kalianna
                              Member
                              • 08-2013
                              • 41

                              #44
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Ładny, ciemny [4.5]
                              Piana: Ecru, drobnopęcherzykowa, powoli osiada zostawiając cienką obrączkę [4.5]
                              Zapach: Goździki, cynamon, imbir, i co też jeszcze może przyjść do głowy na myśl o piwie świątecznym;-) [4.5]
                              Smak: Może na odbiór piwa wpłynął okres świąteczny, niemniej piwo było pyszne, harmonijne, wysoce pijalne, przez co nieco zdradliwe
                              Goryczka niewyczuwalna. [4.5]
                              Wysycenie: Znakomicie dopasowane [4.5]
                              Opakowanie: Dochodzę do wniosku, że chyba nie jestem fanką etykiet Kormorana, ale zawsze podwyższę ocenę, gdy choć ekstrakt podany;-) [4]
                              Uwagi: Jak dla mnie piwo-nie-piwo, jakbym piła grzańca na zimno, ale naprawdę dobre, zwłaszcza w okresie świątecznym dla kobiet które nie przepadają za goryczką w piwie.

                              Moja ocena: [4.475]
                              Respect beer.

                              Comment

                              • Derbeth
                                Senior
                                • 04-2013
                                • 337

                                #45
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: czarny, nieprzejrzysty [4.5]
                                Piana: grubopęcherzykowa, nietrwała, cienka warstwa zostaje na piwie [3.5]
                                Zapach: intensywny goździk i ziele angielskie [4]
                                Smak: piernikowe i bardzo przyprawowe, może trochę toffi; dość słodkie, ale w miarę lekkie, więc nie zalepia [4]
                                Wysycenie: niskie [4]
                                Opakowanie: ładna etykieta, świąteczny kapsel, dużo informacji o piwie [5]
                                Uwagi: Butelka. Przyprawy absolutnie dominują, tak że ciężko poczuć typowo piwne cechy. Pije się nawet dobrze, ale nie zachwyca.

                                Moja ocena: [4.025]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎