Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ankiety - propozycje

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Sokół83
    szynkarz
    • 12-2004
    • 1598

    Ankiety - propozycje

    Ponieważ ankiety są ostatnio coraz słabsze (oczywiście to tylko moje zdanie) mam propozycję, żebyśmy może sami zgłaszali pomysły na kolejne.

    Moja pierwsza propozycja, wynikająca z wielu dyskusji o asortymencie polskich sklepów z piwem:

    Ile jesteś w stanie zapłacić za butelkę piwa z egzotycznego kraju:
    - ponad 50zł
    - 25-50zł
    - 10-25zł
    - poniżej 10zł
    - nie kupuję wcale takich piw
    - daj Pan spokój z takimi sikaczami
    Last edited by Sokół83; 13-12-2011, 11:22.
    Z INNEJ BECZKI

    www.fotopolska.eu
  • crocco
    Senior
    • 12-2010
    • 590

    #2
    A dlaczego z egzotycznego?Dla jednych egzotyką może być Lichtenstein dla innych Japonia.Z których krajów piwo jest bardziej dostępne? Który jest egzotyczny?
    Moim zdaniem źle postawione pytanie,powinno być spoza Polski.

    Comment

    • abernacka
      Senior
      • 12-2003
      • 10837

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika crocco Wyświetlenie odpowiedzi
      (...)
      Moim zdaniem źle postawione pytanie,powinno być spoza Polski.
      Słusznie!
      Lichtenstein to dla mnie żadna egzotyka, natomiast od czasu gdy linie lotnicze obniżyły dość znacząco bilety do Japonii i ten kraj stał się mniej egzotyczny
      Piwna turystyka według abernackiego

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        • 02-2001
        • 23794

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Sokół83 Wyświetlenie odpowiedzi
        Ponieważ ankiety są ostatnio coraz słabsze (oczywiście to tylko moje zdanie) mam propozycję, żebyśmy może sami zgłaszali pomysły na kolejne.

        Moja pierwsza propozycja, wynikająca z wielu dyskusji o asortymencie polskich sklepów z piwem:

        Ile jesteś w stanie zapłacić za butelkę piwa z egzotycznego kraju:
        - ponad 50zł
        - 25-50zł
        - 10-25zł
        - poniżej 10zł
        - nie kupuję wcale takich piw
        - daj Pan spokój z takimi sikaczami
        Jako że ankiety są wg Ciebie coraz słabsze to zaczniemy używać hasła "sikacze" w ich treści i od razu będzie lepiej Ja oczywiście czekam na propozycje, zawsze do tego nawołuję przy zamieszczaniu kolejnej ankiety.
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • Sokół83
          szynkarz
          • 12-2004
          • 1598

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika crocco Wyświetlenie odpowiedzi
          A dlaczego z egzotycznego?Dla jednych egzotyką może być Lichtenstein dla innych Japonia.Z których krajów piwo jest bardziej dostępne? Który jest egzotyczny?
          Moim zdaniem źle postawione pytanie,powinno być spoza Polski.
          No właśnie celowo nie precyzowałem pytania (początkowo chciałem dopisać z Azji, Afryki lub Ameryki Pd, ale uznałem, że to bez sensu - egzotyką są już dla mnie litewskie browary rzemieślnicze albo nawet Bartek z Polski, którego piłem raz w życiu). Dla każdego egzotyczne piwo to co innego - dla jednego z Rumunii czy Białorusi dla innego z Tadżykistanu. Pytanie ile jesteś w stanie zapłacić za piwo, które właśnie dla Ciebie jest egzotyczne. Jak abernacka był w Gruzji to już pewnie nie kupi piwa z tego kraju za 30zł w polskim sklepie, ale na Tadżykistan pewnie by się już rzucił. O to mi właśnie chodzi z tą "egzotyką*"


          * za sjp.pwn.pl: egzotyczny - niezwykły, osobliwy
          Last edited by Sokół83; 13-12-2011, 12:24.
          Z INNEJ BECZKI

          www.fotopolska.eu

          Comment

          • abernacka
            Senior
            • 12-2003
            • 10837

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Sokół83 Wyświetlenie odpowiedzi
            (...0ale na Tadżykistan pewnie by się już rzucił.(...)
            Zapewne tak by było
            Piwna turystyka według abernackiego

            Comment

            • Sokół83
              szynkarz
              • 12-2004
              • 1598

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Sokół83 Wyświetlenie odpowiedzi
              Ile jesteś w stanie zapłacić za butelkę piwa z egzotycznego kraju:
              Można zmienić pytanie:
              Ile jesteś w stanie zapłacić za butelkę, egzotycznego wg Ciebie, piwa?
              Z INNEJ BECZKI

              www.fotopolska.eu

              Comment

              • alterbeer
                Senior
                • 09-2011
                • 138

                #8
                Za "sikacza" (nawet z jakiejś małej wysepki na Pacyfiku) nie dałbym za wiele, ale już za takiego double IPA czy RIS z któregoś nowozelandzkiego rzemieślniczego browaru mógłbym się wykosztować.

                Więc egzotyka do której kategorii się zalicza? Bo dla mnie to całkiem rozdzielne grupy

                Comment

                • Mason
                  Senior
                  • 02-2010
                  • 3280

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Sokół83 Wyświetlenie odpowiedzi
                  Moja pierwsza propozycja, wynikająca z wielu dyskusji o asortymencie polskich sklepów z piwem:

                  Ile jesteś w stanie zapłacić za butelkę piwa z egzotycznego kraju:
                  - ponad 50zł
                  - 25-50zł
                  - 10-25zł
                  - poniżej 10zł
                  - nie kupuję wcale takich piw
                  - daj Pan spokój z takimi sikaczami
                  Chyba należałoby doprecyzować pytanie:
                  Ile jesteś w stanie zapłacić za butelkę jasnego lagera z egzotycznego kraju?

                  Tak wynika z ostatniej możliwej odpowiedzi, że chodzi właśnie o jasne lagery.
                  JEDNO PIVKO NEVADI!

                  Comment

                  • sibarh
                    PremiumUżytkownik
                    • 01-2005
                    • 10384

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mason Wyświetlenie odpowiedzi
                    Chyba należałoby doprecyzować pytanie:
                    Ile jesteś w stanie zapłacić za butelkę jasnego lagera z egzotycznego kraju?
                    A może tak:
                    Ile jesteś w stanie zapłacić za butelkę jasnego lagera z egzotycznego kraju (egzotycznego dla ciebie) ?
                    2800 nowe piwa opisałem na forum
                    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                    Comment

                    • jawaw7
                      Member
                      • 05-2011
                      • 68

                      #11
                      A może tak:
                      Ile jesteś w stanie zapłacić za butelkę jasnego lagera z egzotycznego kraju (egzotycznego dla ciebie) ?
                      Poważnie? Proszę!
                      1. Pytanie na początku brzmi: "Ile jesteś w stanie zapłacić". Wydaje mi się, że dość jasno stwierdza, że chodzi o górną granicę. Jeśli więc za sikacza z wysepek Pacyfiku nie dalibyście złamanego grosza, to nie klasyfikuje się to piwo do odpowiedzi. Pod to pytanie klasyfikuje się piwo, które jest dla Ciebie dużo warte!
                      2. "Butelkę jasnego lagera"? A jeśli jasny lager dla mnie to właśnie sikacz? I nie dałbym za niego złamanego grosza? Dodamy drugie pytanie dotyczące innych gatunków? Proponuję jeszcze dodać kilka podziałów ze względu na poziom egzotyczności kraju (oczywiście wg pytanego )
                      3. "Ezgotycznego dla Ciebie"? Znowu niepotrzebne doprecyzowanie. Choć to akurat dla mnie najmniej rażące. Zresztą najchętniej to całkiem bym wykreślił określenie dot. pochodzenia piwa.

                      Podsumowując: wg mnie pytanie w wersji pierwotnej jest zupełnie czytelne i zrozumiałe. Wszystkie dodatkowe doprecyzowania jedynie zawężają potencjalne możliwości interpretacji. Dodatkowo nasuwa mi się pytanie: czy macie czytelników/uczestników za debili? Pierwsze, co zrozumiałem po pytaniu: autor chce wiedzieć, ile maksymalnie dałbym za butelkę piwa. Czy dałbym 50zł? Raczej nie. Ale pewnie umieściłbym się gdzieś w okolicach 30zł. Bez zastanawiania się, czy ta butelka jest z wystarczająco egzotycznego kraju, czy lager wystarczająco jasny i czy zakupiona jest w sklepie w czasie pełni po godzinie 22.37 w wystarczającej odległości od zwrotnika.

                      Żeby nie było wątpliwości i złości: piwko dla wszystkich
                      Last edited by jawaw7; 13-12-2011, 16:16.

                      Comment

                      • leona
                        PremiumUżytkownik
                        • 07-2009
                        • 5853

                        #12
                        Jak mawiała moja polonistka: w stanie to można być... błogosławionym

                        Comment

                        • ucho
                          Senior
                          • 05-2010
                          • 500

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Sokół83 Wyświetlenie odpowiedzi
                          Ile jesteś w stanie zapłacić za butelkę piwa z egzotycznego kraju:
                          A jaka jest pojemność tej butelki?

                          Comment

                          • żąleną
                            Sojowe Oddziały Bojowe
                            • 01-2002
                            • 13239

                            #14
                            Jak widzisz, Sokół, nie ma letko, a to dopiero jedno pytanie.

                            Może tak (z założeniem, że kupujemy w polskim sklepie, bo chyba o to chodziło autorowi ankiety):

                            Ile jesteś gotów zapłacić za butelkę rzadko spotykanego w Polsce piwa:
                            - ponad 50zł
                            - 25-50zł
                            - 10-25zł
                            - poniżej 10zł
                            - nie kupuję wcale takich piw

                            Comment

                            • crocco
                              Senior
                              • 12-2010
                              • 590

                              #15
                              Żą ujął to chyba najlepiej.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎