Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Warszawa, Patriotów 195, Outlet Piwny

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • snieguuu
    Member
    • 09-2010
    • 50

    Warszawa, Patriotów 195, Outlet Piwny

    Wracałem dzisiaj z W-wy do swojego miasteczka i przypomniałem sobie, że pojawił się nowy sklep z piwem w Radości (dzielnica W-wa Wawer) i rzeczywiście, jadąc z W-wy w stronę Otwocka ul. Patriotów z 200m za rondem w Radości po prawej stronie (koło Kebabu jakiegoś tam) znajduję się takowy

    Szczerze powiedziawszy nie nastawiałem się hura optymistycznie, ale jest całkiem nieźle , a biorąc pod uwagę to, że się dopiero rozstawili bardzo dobrze,

    asortyment przejrzałem tak w mgnieniu oka, ale rzuciła mi się w oczy półka z piwami belgijskimi (zapamiętałem tylko Chimay i jakiegoś Kriek'a) i półka z piwkami litweskimi w takich wielkich butlach albo baniakach na wino (czy coś w ten deseń), oprócz tego widziałem czeskie (podobno mają jeździć prywatnie po czeskie), oczywiście sporo polskich, Pinta też była śmignął mi tylko Atak Chmielu i Ale Szycha, ale może nie wszystko jeszcze wyłożone

    jak będę tam następnym razem postaram się przejrzeć dokładnie asortyment
    na razie tak na łapu capu info, ale myślę, że przyda się ta informacja wszystkim z tych okolic

    zapomniałem też spytać o godz. otwarcia ale na pewno to kiedyś uzupełnię

    aha cenowo dobrze

    ah i jeszcze co mi się spodobało, można zakupić szkło widziałem szklanki i kielichy, a najbardziej rzuciła mi się w oczy 3l szklanka do pszeniczaka Edelweiss'a

    żeby nie było takich ochów i achów to dobrze by było, żeby czeskie były bardziej niszowe (a może i są tyko przeoczyłem) , ale jak będą jeździć to może coś się zmieni :>, będę męczył o Kocoura i Matuske :P (przy okazji: czy można gdzieś je zakupić w W-wie, oprócz czasem Kocoura w Baszczie? )

    ale,... nie będę ukrywał, że jestem cholernie zadowolony, że takie miejsce pojawiło się niedaleko mnie i mam nadzieje, że będzie im się dobrze wiodło

    uff to tyle, konkrety przy odwiedzinach na spokojniej
    Last edited by snieguuu; 14-12-2011, 20:21.
  • radodado
    Junior
    • 08-2011
    • 1

    #2
    Zachęcony informacją o tym, że powstał nowy sklep piwny udałem się na rozpoznanie.

    Po pierwsze sklep ma bardzo dobre ceny, jeśli porównać na tle innych warszawskich sklepów z dobrym piwem. Wybór na prawdę bardzo duży i jak wczesniej wspomniał kolega bardzo dużo perełek, które ciężko dostać.

    Właściciel sklepu jest jednoczesnie właścicielem hurtowni, dzięki czemu ceny są tak atrakcyjne.

    Na dzisiaj jest podobno 150 różnych piwek, co ma się systematycznie zwiększać do około 400 ( tak mówił właściciel)

    Ciekawostką jaką w przyszłości chcą wprowadzić to piwo lane z beczki przelewane do litrowych butelek i następnie kapslowane ( będą to piwa czeskie )

    Zachęcam do odwiedzenia, na pewno nie pożałujecie

    Comment

    • snieguuu
      Member
      • 09-2010
      • 50

      #3
      mały update czyli trochę konkretniej

      od rzucenia informacji o sklepie, zdążyłem już go odwiedzić kilka ładnych razy, trochę info:

      sklep czynny do 22 pon-piat.
      w soboty do 20
      jak z niedzielą nie pamiętam :P

      dostępne piwka to (dane z piątku i z mojej pamięci ;p) to:
      Polskie:
      -Konstancin (chyba full oferta)
      -Pinta (Atak, Grodziskie, Jak w Dym, Szycha i chyba Psze Koźlak)
      -Gościszewo (Naturalne, Ciemne, Pils)
      -Krajan (Porter, Irlandzkie Mocne, jakieś coś radlerowo podobne :P, i jeszcze jedna pozycja)
      -Jabłonowo (wszystko z manufaktury , oprocz Altbiera (w piątek jeszcze nie było)
      -Fortuna (większość ale bez smokow chyba)
      -Grybów,Bearnardy,Kormoran, Amber, Jagiełło
      -Lwówki (Belgi są, jeśli była dostawa :P, szybko się rozeszły, więc pewnie będą)
      jak Lwówek to i pewnie Ciechany (a przynajmniej Lagerowe sobie przypominam)
      -Witnica, Kowal, Racibórz ah i Grand Championy 2011 jeszcze stoją chyba

      Zagraniczne:
      rozpisywać się nie będę (Polskie to jeszcze w miarę łatwo zapamiętać :P )
      ale też jest w czym wybierać
      piwka z Litwy, Rosji , Ukrainy , Czech , Niemiec, Belgii...
      z Niemiec jakiś czas temu dojechały wędzonki
      z Czech można złapać Svijany, Cerna Hore (Patera pamiętam), Primator, Litovel, Zubr,
      z Litwy cały czas ciekawą pozycją są niefiltrowane piwka w dużych butlach krachlach

      generalnie cały czas coś się przewija nowego no i cenowo wypada to wszystko bardzo dobrze.. no to chyba tyle... aha i po lewej stronie od wejścia jest taka półeczka z piwkami na promocji i to nie na jakimś tam ciasnym terminie...

      to się naprodukowałem... mam nadzieję, że komuś się to przyda :P
      pozdr

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12118

        #4
        Sądząc po nazwie jest to sklep z piwami z końcówek serii, nadwyżek produkcyjnych, licytacji, zwrotów konsumenckich, pozostałości niesprzedanych przez sklepy pierwotnego przeznaczenia danej marki. Są to piwa z ubiegłych sezonów, a także aktualne, zarówno w I jak i II gatunku.

        Comment

        • danhaj
          Senior
          • 04-2010
          • 619

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
          Sądząc po nazwie jest to sklep z piwami z końcówek serii, nadwyżek produkcyjnych, licytacji, zwrotów konsumenckich, pozostałości niesprzedanych przez sklepy pierwotnego przeznaczenia danej marki. Są to piwa z ubiegłych sezonów, a także aktualne, zarówno w I jak i II gatunku.
          Post miesiąca

          P. S. Widzę, że powoli Warszawa budzi się z piwnego letargu.
          Last edited by danhaj; 28-02-2012, 22:54.
          Wycieczki do czeskich browarów (z Krakowa)

          www.czechforum.pl

          Comment

          • bolek1979
            Junior
            • 03-2012
            • 1

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
            Sądząc po nazwie jest to sklep z piwami z końcówek serii, nadwyżek produkcyjnych, licytacji, zwrotów konsumenckich, pozostałości niesprzedanych przez sklepy pierwotnego przeznaczenia danej marki. Są to piwa z ubiegłych sezonów, a także aktualne, zarówno w I jak i II gatunku.
            NIEPRAWDA i POMÓWIENIE
            byłem kilkukrotnie i zaświadczam, że nazwa nie ma nic wspólnego z asortymentem jeśli w kwestii jakości a jedynie w kwestii wyboru

            Sądzę, że każdy znajdzie coś dla siebie, ja akurat kocham czeskie więc kupowałem takie jak Zubr (wszystkie rodzaje), Bernard, Primator, Skalak a przede wszystkim Staropramen niefiltowany, mało kto go posiada. Nie mówiąc już o cenach na czeskie bo przepraszam ale normalny Staropramen 3,70 to jest rewelacja. Ruszyła poza tym już u nich akcja z nalewaniem piwa z kegów na razie mają właśnie Staropramena i Zubra Premium. Cena jeszcze mniejsza 7zł za litr - a ta pianka sami wiecie rozumiecie.

            Ogólnie jest sporo Belgii, Chimay, Duvel, Bachus, Leffe, La trappe itd,
            Niemieckich też sporo, Ukraina, Rosja, Litwa [i tu super sprawa w litrowych butlach szklanych z jakiegoś małego browarku - niefiltrowane, niepasteryzowane, żytnie itp.

            Na polskich mało się znam ale jest też cały regalik z regionalnymi np. kowal, jakieś z zawiercia, trubunały, corneliusy, mirosławy, celtyckie, bearnardy, klasztorne itp.

            Poza tym zawsze jest coś w promocji, wczoraj widziałem czeskiego Zubra i Samsona ok 3pln.

            Pan zza lady mówił, że są podobno na facebooku i będą umieszczać wszelkie nowości i ciekawostki i odpowiedzą na każde zapytanie.

            Co tam jeszcze? kufleki i szklaneczki można nabyć

            Rozpisałem się ale nie z własnej woli tylko jak czytam wpisy o powyższej treści to, ehh ... szkoda gadać.

            Pozdrawiam i zajrzyjcie na Patriotów 195 to się przekonacie, że wpis któremu odpowiadam nie jest prawdziwy - słowo

            Comment

            • kibi
              Senior
              • 07-2004
              • 1875

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
              Sądząc po nazwie jest to sklep z piwami z końcówek serii, nadwyżek produkcyjnych, licytacji, zwrotów konsumenckich, pozostałości niesprzedanych przez sklepy pierwotnego przeznaczenia danej marki. Są to piwa z ubiegłych sezonów, a także aktualne, zarówno w I jak i II gatunku.
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bolek1979 Wyświetlenie odpowiedzi
              wpis któremu odpowiadam nie jest prawdziwy - słowo
              Wpis, któremu odpowiadasz, jest w stu procentach prawdziwy.
              Rozpoczyna się od słów "sądząc po nazwie", a znaczenie nazwy outlet możesz sprawdzić choćby w wikipedii.

              Z kolei zasady reklamowania się na browarbizie możesz znaleźć tutaj.

              Comment

              • domaluj
                Senior
                • 04-2012
                • 303

                #8
                Odwiedziłem to miejsce. Gorąco polecam. Duży wybór piw + niezłe promocje. Udało mi się kupić Stiegla 0,33 za 2 zł. Duży wybór piw czeskich. Gambrinusy, Staroprameny, Zatecky Gus.

                Dodatkowy plus za to, że otwarte do 22.

                Polecam

                Comment

                • Mason
                  Senior
                  • 02-2010
                  • 3280

                  #9
                  Žatecký Gus jest rosyjski, warzony przez Baltikę.
                  JEDNO PIVKO NEVADI!

                  Comment

                  • domaluj
                    Senior
                    • 04-2012
                    • 303

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mason Wyświetlenie odpowiedzi

                    "Žatecký Gus jest rosyjski, warzony przez Baltikę."
                    Trudno, co robić...

                    Dzięki za informację.

                    Comment

                    • Lesnick
                      Senior
                      • 03-2010
                      • 153

                      #11
                      Super sklepik. Całkiem niedawno za całe 1,50 zł nabyłem Zlatego Beżanta w puszce 0,33 l w dizajnie z 1971 roku. Jutro w odpowiednim miejscu wrzucę fotkę.
                      Dodam, że w porównaniu z innymi sklepami ze stolnicy warto spalić nieco paliwka, coby tam się wybrać.

                      Comment

                      • uziac
                        Member
                        • 02-2006
                        • 34

                        #12
                        Może i głupie pytanie, ale czy można płacić kartą ?

                        Comment

                        • domaluj
                          Senior
                          • 04-2012
                          • 303

                          #13
                          Można płacić.
                          Rozmawiałem z właścicielem - otworzyli kolejny Outlet piwny.
                          Ursynów, ul. Braci Wagów 20.
                          Asortyment podobno ten sam...

                          Comment

                          • Lesnick
                            Senior
                            • 03-2010
                            • 153

                            #14
                            Cenna wielce informacja. Na Braci Wagów mam zdecydowanie bliżej

                            Comment

                            • keto
                              Senior
                              • 07-2009
                              • 388

                              #15
                              Jest jeszcze ta akcja z nalewaniem piwa z kegów?
                              Pozdrawiam
                              Artur

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎