Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czarnków, Gniewosz Korzenne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Czarnków, Gniewosz Korzenne

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: bardzo mocnej, lekko mętnej herbatki [5]
    Piana: obfita po nalaniu, po kilku minutach niecały, 1 cm kożuszek, nie osadza się na szkle, beżowa [3]
    Zapach: przypalonej kawy inka z kardamonem [3]
    Smak: dominuje delikatny kardamon na słodowym podkładzie, wszystko dobrze wyważone, pije się gładko i szybko [3.5]
    Wysycenie: jak dla mnie bez zarzutu, zięki temu piwo jest gładkie, aksamitne [5]
    Opakowanie: szta graficzna bez zastrzeżeń, podoba mi sie etykieta, czerwony kapsel Gniewosza [5]
    Uwagi: Ogólnie smaczne ale, że nie przepadam za smakowymi piwami to raczej po nie sięgać nie będę

    Moja ocena: [3.5]
    Attached Files
    Last edited by becik; 28-01-2012, 18:46.
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • Czapayew
      Senior
      • 10-2002
      • 1966

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemny, klarowny, lekko wpadający w brąz. [4]
      Piana: Gęsta, beżowa, aczkolwiek nietrwała i niezbyt obfita. [3]
      Zapach: Zapach przyprawy do piernika, w tle lekki sztuczny miód. [2.5]
      Smak: Dziwny - jakby ktoś do lagera wsypał przyprawę do piernika, nawet go nie dosładzając. [2.5]
      Wysycenie: Dolna średniej - może być [3.5]
      Opakowanie: Dezorientacja co do producenta, mało inwencji, kapsel "gontyńcowy" [3]
      Uwagi: Kupione w Katowicach w sklepie na Mariackiej. "Po co robić takie piwa?" - taki był komentarz Redyny po jednym łyku. Podpisuję się...

      Moja ocena: [2.7]
      "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

      www.zamkoszlaki.com
      www.piwnekapsle.net

      Comment

      • wrednyhawran
        Senior
        • 07-2010
        • 1784

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ładny, gęsty, ciemny, pod światło rubinowy. [4]
        Piana: Średnia. Niezbyt trwała. Opadła zbyt szybko, troszke brudząc szkło. Pozostawiła otoczkę i dużą, ale cienką wysepkę. [3]
        Zapach: To piwo pachnie...grzanym winem. Skojarzenia z grzańcem są jasne - przyprawy korzenne, ale czemu wino? Czuć również jakiś kwasek cytrynowy i trochę chemii. [3]
        Smak: Zaczyna się słodko, dominacja karmelu i paloności, po chwili przychodzą sztucznawe aromaty korzenne a potem pojawia się jakaś okropna kwaskowatość i ohydna chemiczno-drożdżowa gorycz. Piwo zostawia po sobie długotrwający intensywny nieprzyjemny chemiczny posmak jabola i wydech imbiru. [2]
        Wysycenie: W porządku. Nie przeszkadza. [4]
        Opakowanie: Bączek z niechlujnie naklejoną odłażącą etykietą. Sama grafika uboga nie przedstawiająca zupełnie nic. Kapsel mitycznego browaru Gontyniec. Plusik za parametry. [2.5]
        Uwagi: Długo wzbraniałem się przed kupnem tego piwa i w końcu zupełnie niepotrzebnie uległem. 3,60zł wyrzucone w błoto. No, ale cóż. Zaliczone, sfotografowane i opisane. Pierwszy i ostatni raz.

        Moja ocena: [2.675]
        Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
        Małe Piwko Blog
        Małe Piwko Blog na facebooku
        Domowy Browar Demon

        Comment

        • wpadzio
          Senior
          • 06-2011
          • 2645

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Rubinowy, klarowny. Niczym sporo lżejszy odcień porterowy. [4]
          Piana: Beżowa. Dość szybko znika jednak. Ślady na szkle, przez dłuższy czas dziurawa szumowina na powierzchni, a potem już tylko obrączka. [2.5]
          Zapach: Czuje się słodycz i przyprawy korzenne. Mimo wszystko odczuwam wrażenie jakiejś chemicznej sztuczności. [2.5]
          Smak: W smaku dominuje karmel, pomieszany z nutą korzenną (goździki, cynamon?). Zbyt dużo słodyczy (no bo dosładzane). Na finiszu cały czas ta słodycz i jakaś szczątkowa goryczka. Rozczarowanie. [3]
          Wysycenie: Nasycenie było odpowiednie na początku. Pod koniec konsumpcji spadło znacznie, przytępiając i tak przeciętne doznania smakowe. [3.5]
          Opakowanie: Bączek 0,33. Etykieta jakby zastępcza, uboga grafika. Parametry, skład i producent są za to w pełni podane, choć brakuje mi rozwinięcia określenia "aromaty". Kapsel browaru kontraktowego. Za rozwiązanie graficzne dałbym co najwyżej 2+, ale treść podnosi ocenę. [3.5]
          Uwagi: Piwo przesłodzone, trąci chemiczną sztucznością. Może i dobre pod niedzielne babcine ciasto, jednak trudno je polecić miłośnikowi piwa. Kolejny trunek-odpowiedź na panującą ostatnio specyficzną modę na piwa smakowe.
          Czarnkowa tylko szkoda...

          Moja ocena: [2.875]
          Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
          Serviatus status brevis est
          3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

          Comment

          • Kwadri
            Senior
            • 10-2009
            • 1216

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ciemnorubinowy, klarowny. [4.5]
            Piana: Niezbyt wysoka, beżowa. Po kilku minutach cienka warstwa, później cieniutki pierścień. [3]
            Zapach: Słodki, miodowo-piernikowy z lekko metalicznym tłem. Niezbyt przyjemny. [3.5]
            Smak: Gładki, lekko słodki, piernikowy początek. W finiszu zostaje posmak palonych słodów, korzenne i lekko kawowe smaczki. Nic nadzwyczajnego. [3.5]
            Wysycenie: Średnie, pasuje. [4.5]
            Opakowanie: Etykieta prosta, trochę w starym stylu, ale nie wyróżnia się. Parametry podane, kapsel czerwony, "gońtyńcowy". Plusik za bączka. [3.5]
            Uwagi: Z datą 9.IV.2012.

            Moja ocena: [3.55]
            www.lkschmielowice.futbolowo.pl

            Comment

            • Twilight_Alehouse
              Chmielowisko.pl
              • 06-2004
              • 6310

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Bardzo ciemny brąz, pod światło cudny rubin. [5]
              Piana: Średnio wysoka, beżowa. Szybko opada do nędznych resztek. [2.5]
              Zapach: Spodziewałem się korzennej przesady, a tu przyprawy czuć skromnie, są tylko dodatkiem. Wyczuwa się goździki i cynamon, a poza tym lekki aromat coli, trochę owoców i jakby figi. Nieźle. [4.5]
              Smak: Piwo wydaje się słodkie tylko w pierwszej chwili, potem robi się wytrawnym, lekko palonym ciemniakiem z lekkimi goździkami w tle. Treści tu trochę mało jak na 14,1 Blg, ale całość w miarę smaczna. [4]
              Wysycenie: Ciut za wysokie. [4]
              Opakowanie: Etykieta nawiązuje do modnej ostatnio prostoty, ale tekst został złożony jakoś tak niechlujnie, jakość wydruku też nie zachwyca. [3.5]
              Uwagi: Pite 23 marca 2012.
              Jak na piwo aromatyzowane, to całkiem niezłe, bo nie przesadzono z aromatem.

              Moja ocena: [4.05]

              Comment

              • focus25
                Member
                • 01-2011
                • 39

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: ciemny rubin, klarowny [4]
                Piana: dobrze się zapowiadała, przy nalewaniu średnia ilość całkiem ładnej piany, po chwili znikła bez śladu [2.5]
                Zapach: duży plus za to że piwo nie jest całkowicie zagłuszone przez aromat. Wyczuwalna delikatna karmelowość, słodkość z tytułową korzennością. Niestety nie jestem w stanie zidentyfikować jakie to konkretnie przyprawy. [3.5]
                Smak: z początku zdziwienie, spodziewałem się ulepka, a tu niezwykle wytrawne piwo. Wyczuwalna karmelowość która przechodzi w doskonałą paloność która dość długo pozostaje w ustach [3.5]
                Wysycenie: początkowo wystarczające, potem niestety za niskie [2.5]
                Opakowanie: bączek, kapsel czerwony "gniewoszowy", etykieta prosta , wszystko co potrzeba nawet temp. spożywania, ale występuje przeładowanie informacjami za co należy się minus [3]
                Uwagi:

                Moja ocena: [3.35]
                Last edited by focus25; 07-05-2012, 22:39.

                Comment

                • Mario_Lopez
                  Senior
                  • 08-2009
                  • 991

                  #9
                  Jedno z niewielu aromatyzowanych piw, które mi smakuje i przemawia do mnie w pełnej okazałości. Kolejna smaczna pozycja z wirtualnego browaru Gontyniec.Mocne 4
                  Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                  Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                  EBE EBE

                  Comment

                  • wit
                    Senior
                    • 12-2012
                    • 144

                    #10
                    Pianka: marna i znika momentalnie bez śladu
                    Kolor:ciemno-brązowy z rubinem
                    Aromat: piernik
                    Smak: pumpernikiel, bardzo słodkie, przyjemne
                    Opakowanie: 0.33, minimalizm
                    Ogólnie: pyszne piwo deserowe

                    Comment

                    • JanuszJG
                      Member
                      • 04-2013
                      • 73

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ciemny, klarowny, pod światło ciemny burgund. [5]
                      Piana: Kremowa, beżowa. Po nalaniu średnio wysoka, średnio opadająca, zostawiająca centymetrowy kożuszek. [3.5]
                      Zapach: Intensywny, dominacja przypraw korzennych z wyczuwalnym miodem i lekko palonym słodem. [4.5]
                      Smak: Słodki miodny, piernikowy początek z posmakiem palonych słodów. Potem słodowo-korzenny, miodowy z delikatną goryczką pozostającą na podniebieniu. W finiszu posmak palonych słodów z korzennymi nutami w tle i średnią goryczką. [5]
                      Wysycenie: Odpowiednie, nie przeszkadza w degustacji, dzięki czemu piwo jest gładkie i aksamitne. [4.5]
                      Opakowanie: Butelka 0,33L. Prosta etykieta w starym stylu. Wszystkie dane zamieszczone, ale brakuje pełnego składu. [4.5]
                      Uwagi: Warka zakupiona z datą przydatności 22 lipiec 2013 r. Pomimo tego, że cały czas było czuć w zapachu i smaku przyprawy korzenne dodanie miodu do tego piwa sprawiło, że jest ono bardzo dobrym i godnym polecenia piwem. Na pewno sięgnę po nie więcej razy.

                      Moja ocena: [4.625]

                      Comment

                      • parztwarz
                        Member
                        • 06-2013
                        • 37

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: brunatny, czarno-herbaciany [4.5]
                        Piana: średnioziarnista, obfita po nalaniu lecz szybko redukuje do minium, słaba trwałość, oblepia ładnie naczynko [2.5]
                        Zapach: wyczuwalny goździk, nuty bananowe, delikatny cytrusik [4]
                        Smak: wyraźne nuty goździka, lekka goryczka, odczuwalne nuty przyprawowe. [4.5]
                        Wysycenie: średnio-słabe, dobrze wchodzi [2.5]
                        Opakowanie: bez szału, niezłe kolory [3.5]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [3.975]

                        Comment

                        • Berto
                          Junior
                          • 03-2014
                          • 29

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Brunatny z czerwonym, ciemno-herbaciany. [4]
                          Piana: Beżowa, opada do kilku milimetrowej warstewki, drobnopęcherzykowa. Minimalnie pozostaje na ściance. [3.5]
                          Zapach: Przyjemny i intensywne nuty korzenne i miodowe. [4]
                          Smak: Przyprawy korzenne. (Nie przepadam za nimi, ale tu mi smakują) [4]
                          Wysycenie: Średnie do niskiego, za niskie. [3]
                          Opakowanie: "Gniewoszowy bączek" jak każdy inny. [3.5]
                          Uwagi: 31/05/14

                          Moja ocena: [3.875]

                          Comment

                          • Jowita
                            Member
                            • 04-2014
                            • 50

                            #14
                            Kolor: Ciemny brąz, pod światło rubin, klarowne
                            Piana: Średnio obfita, drobna, jasnobeżowa, dość szybko opada praktycznie do zera, zostawia ślady na szkle
                            Zapach: Wiśniowa cierpkość, nienaturalna trudna do opisania słodycz
                            Smak: Wiśnie, landrynki, lekka kwaśność, chemiczna słodycz coś jak budyń albo mydło
                            Wysycenie: Niskie
                            Opakowanie: Fajne, proste, czytelne oszczędne, bączek 0,33l.
                            Uwagi: Warka z datą przydatności do 16.10.2014.

                            Przeciętne

                            Comment

                            • yoxik
                              Senior
                              • 10-2012
                              • 427

                              #15
                              Czarnków, Gniewosz Korzenne

                              Piana znika momentalnie. Kolor red. Aromat wiśnia miód przyprawy korzenne bardzo ładny. Smak bardzo dobry ale z deka sztuczny. Jest słodycz,miodowo-landrynkowata, korzenne przyprawy, wyraźna goryczka. Piwo w smaku jest dobre, pijalne ale trąci sztucznymi smakami szkoda.
                              Również tutaj
                              https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎