Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czarnków, Noteckie Niefiltrowane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Czarnków, Noteckie Niefiltrowane

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • karold28
    Member
    • 10-2010
    • 84

    #2
    Co do piwa:

    Piana - przy nalewaniu dość gwałtownie tworzy się 1cm kożuch, znika bardzo szybko.

    Wygląd - stosunkowo mętne jednak w butelce brak jakiegokolwiek osadu świadczącego o obecności drożdży w butelce (a według Pani sprzedawczyni refermentuje). Może się nie znam ale dla mnie piwo tego typu powinno wyglądać jak Gościszewo niefiltrowane.

    Smak - nuda, nuda, nuda. Nic ciekawego, nic konkretnego. Ewentualnie delikatna goryczka. Chyba, że jestem tak zawiedziony, że już mi wszystko jedno. Odnosząc do głównego konkurenta z Gościszewa to dla mnie przegrywa pod każdym względem.

    Jedyne co ciekawe i inne to butelka. Co ciekawe na tylnej etykiecie widnieje napis: PIWO CIEMNE! NISKOPASTERYZOWANE. Czemu ciemne to nie wiem może ktoś mi wyjaśni ... A niskopasteryzacja... może nie to noteckie z bączka tyle że niefiltrowane.

    Cena - kompletnie oderwana od rzeczywistości.

    Raz się skusiłem i na tym koniec. Kompletnie nie polecam. Nie wiem czy zamierzają dalej je sprzedawać ale sukcesu nie wróże.

    Comment

    • Regent
      Senior
      • 10-2002
      • 512

      #3
      Bardzo przyjemne piwo, wreszcie jakiś zdecydowany smak w tym przypadku słodu, lekko drożdży i chmielu, mętne, bursztynowe, łagodnie gazowane, wymieszane proporcjonalnie goryczkowe i słodsze klimaty. W mojej butelce ostał się osad. Butelka 0,75l , ekstrakt 12,1%, zaw. alk. 5,6%. Cena 14zł !!! Moja opinia jak najbardziej pozytywna tylko ta cena
      Ps. Na etykiecie rzeczywiście coś pokręcili, bo to na pewno nie jest ciemne piwo.
      Attached Files
      Mniej alkoholu w piwach !!!
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Comment

      • Mason
        Senior
        • 02-2010
        • 3280

        #4
        Z kontry wynika, że niskopasteryzacja ma miejsce przed przelaniem piwa do kadzi leżakowej. Ki diabeł?
        JEDNO PIVKO NEVADI!

        Comment

        • pioterb4
          Senior
          • 05-2006
          • 4322

          #5
          W sumie chętnie bym to piwo spróbował choć raz. Premiumowość piwa jest wręcz wybitna, praktycznie te same klimaty co 3-letni porter z Ciechanowa. Nie podoba mi się, że browar liczy sobie za to piwo jak za niewiadomo jakie cudo a nie raczy nawet napisać pełnego składu na kontretykiecie...

          Comment

          • Mason
            Senior
            • 02-2010
            • 3280

            #6
            Przynajmniej ciechanowski trzylatek ma coś, co tłumaczy jego wysoką cenę. A tutaj jest tylko premiumowość i relewentność, a do tego głupoty na kontrze. Do tego na podanej stronie nie ma słowa o tym piwie, są tylko stare Gniewosze. Tak więc ja podziękuję za to piwo, krzyżyk na drogę
            JEDNO PIVKO NEVADI!

            Comment

            • pioterb4
              Senior
              • 05-2006
              • 4322

              #7
              Tak, ten porter to podałem tylko jako kontrast. W cenie 14 zł możemy też nabyć co najmniej dwie świetne Pinty. Najciekawsze że ani na stronie ani na profilu jakoś próżno jest szukać wyjaśnienia czym podyktowana jest tak wysoka cena...

              Comment

              • Mason
                Senior
                • 02-2010
                • 3280

                #8
                Toć masz na kontrze:
                W związku z tym, nie jest to produkt powszechny - co jeszcze bardziej podkreśla jego wyjątkowość.
                Wyjątkowość musi swoje kosztować
                JEDNO PIVKO NEVADI!

                Comment

                • pioterb4
                  Senior
                  • 05-2006
                  • 4322

                  #9
                  Hmm no ciekawe wyjaśnienie, nie powiem Piwa z browarów restauracyjnych są jeszczce mniej powszechne, wiec te powinny kosztować już chyba ze 25 zł/0,5l

                  Comment

                  • woosaa
                    Senior
                    • 07-2005
                    • 1548

                    #10
                    14 zł.Tyle kosztuje w sklepiku przy browarze?
                    mb WOS

                    Comment

                    • Tschabe
                      Senior
                      • 08-2011
                      • 105

                      #11
                      W Pile wszystkie trzy nowe Noteckie kosztują 16zł. Jedyny powód, dla którego nie skusiłem się na zakup. Cena jest po prostu skandaliczna.

                      Comment

                      • Regent
                        Senior
                        • 10-2002
                        • 512

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika woosaa Wyświetlenie odpowiedzi
                        14 zł.Tyle kosztuje w sklepiku przy browarze?
                        Zakupione w M1 w Poznaniu na stanowisku firmowym.
                        Mniej alkoholu w piwach !!!
                        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                        Comment

                        • Kwadri
                          Senior
                          • 10-2009
                          • 1216

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Jasny bursztyn, delikatnie zamglone. [4.5]
                          Piana: Średniobąblowa, całkiem wysoka. Dość szybko opada do cienkiej kołderki. Po kilku minutach gruby pierścień i wysepki. [4]
                          Zapach: Przyjemny, raczej słodowy. W tle silny, chlebowy aromat, drożdże i nieco chmielu. [4.5]
                          Smak: Początek słodowy, treściwy. W tle chlebowe i lekko drożdżowe posmaki. Całość wieńczy mocna goryczka, która dominuje w finiszu i zostawia lekko ziołowy posmak. Bardzo smaczne. [4.5]
                          Wysycenie: Odpowiednie. Nie za duże, nie brakuje. [4.5]
                          Opakowanie: Ładne. Duża butla zamykana krachlą. Parametry podane, brak szczegółowego składu. [4]
                          Uwagi: Piwo bardzo dobre, ale cena zbyt wysoka. Kupione za 13 złotych w sklepie przy browarze.

                          Moja ocena: [4.425]
                          www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                          Comment

                          • Promil03
                            Senior
                            • 10-2007
                            • 2833

                            #14
                            Na kontrze poprawiono rodzaj piwa na jasne. Smakowało mi. Mocno dominująca goryczka. Takie lubię. Zakupione przez kumpla w sklepie przy browarze za 13 zł.
                            Trochę drogawo, ale warto spróbować. Jak będą rozlewać do tradycyjnych (czytaj: gdy piwo będzie tańsze) butelek kupię ponownie.

                            Comment

                            • becik
                              Senior
                              • 07-2002
                              • 14999

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: złocisty z pomarańczowymi odcieniami, mętne [5]
                              Piana: lekkie ecru, drobna, czapowata, szybko opada [3]
                              Zapach: dość intensywny, dominuja zboża oraz lekki słodowy zapach [4.5]
                              Smak: treściwe, pełne ale zarazem delikatne i lekkie, wyczuwa się mocny zbożowy posmak, przyjemna chmielowa goryczka, całośc jest świetnie skomponowans [5]
                              Wysycenie: bez zarzutu [5]
                              Opakowanie: butelka 0,75 w kartonowym opakowaniu i ładną, prostą etykietą [5]
                              Uwagi: Bardzo dobre piwo, polecam

                              Moja ocena: [4.625]
                              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎