Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Greene King, Morland Old Golden Hen

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • GaryFisher
    Senior
    • 10-2009
    • 739

    Greene King, Morland Old Golden Hen

    Kolor: złoty, klarowny [5]

    Piana: prawie brak, tworzy się tylko drobnoziarnisty, cienki, kożuch, w dodatku nie trwały [1.5]

    Zapach: bardzo intensywny, chmielowy, z nuta ziołową w tle, czuć też jakby banany i cytrusy, nuty słodowe ciężko wychwycić, pierwszy raz wącham tak jednoznacznie chmielowe piwo, zapowiada się wyraźna, mocna goryczka [5]

    Smak: no i goryczka jest bardzo lekka, ale aromat chmielu tak samo silny jak w zapachu, podstawa słodowa dosyć lekka ale nie można powiedzieć, że piwo jest wodniste, mam wrażenie jakbym jadł świeże szyszki chmielowe, tylko brak tej intensywnej, piekącej goryczki z tyłu języka, wybitnie ciekawe piwo, świeże i orzeźwiające; trzeba spróbować [5]

    Nasycenie: niskie, w tak chmielowym piwie przydało by się trochę więcej gazu [3]

    Opakowanie: keg, nie wiem ile litrów (będzie fota nalewaka i pinty piwa)

    Uwagi: Zakupione w: Travellers Tavern, London Victoria (za free, dzienna racja pracownicza)
    Degustowane: 01.01.2012 ok. godz. 23.15 GMT
    Soundtrack: "Perfect Strangers" by Deep Purple
    Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem
  • Sokół83
    szynkarz
    • 12-2004
    • 1598

    #2
    kolor: ciemnozłoty zgodnie z nazwą
    piana: jak to w ale, niezbyt obfita i znika szybko
    zapach: piękny ziołowy intensywny zapach chmielu
    smak:bardzo słaba słodowość z lekkimi akcentami owocowymi; goryczki prawie brak; smak piwa jest za to zdominowany ziołową chmielowością

    bardzo ciekawe piwo; pierwszy raz piłem takie - prawie bez goryczki za to z potężnym smakiem chmielu

    zakupione w łódzkim Eclipse Inn
    Z INNEJ BECZKI

    www.fotopolska.eu

    Comment

    • Mason
      Senior
      • 02-2010
      • 3280

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Sokół83 Wyświetlenie odpowiedzi
      bardzo ciekawe piwo; pierwszy raz piłem takie - prawie bez goryczki za to z potężnym smakiem chmielu
      Brzmi jakby dodawali chmielu głównie pod koniec gotowania. Może zapomnieli wsypać na początku

      zakupione w łódzkim Eclipse Inn
      No proszę, czyli nie samą Piwoteką Łódź żyje
      JEDNO PIVKO NEVADI!

      Comment

      • Tomi45
        Senior
        • 07-2011
        • 165

        #4
        W pełni popieram "przedpijców". Zapewne na charakter piwa wpływ ma zastosowanie australijskiego chmielu Galaxy. Ech, żeby nasze koncerniaki choć zbliżyły się do tego poziomu..... . I to przy woltażu bodajże 4,1%.

        Comment

        • TheBobolo
          Member
          • 07-2014
          • 59

          #5
          Ale to piwo mega pachnie! Kompletnie niespodziewana bomba egzotycznych owoców z chmielu. I... tyle. W smaku też trochę tych owoców, ale już nie aż tak dużo.
          3,4/5
          Begonia non omlet.

          Comment

          • kenny
            Senior
            • 04-2009
            • 712

            #6
            Kolor: Złoty, przejrzysty.
            Piana: Niska, ale dość trwała.
            Zapach: Słodowo-kwiatowo-owocowy.
            Smak: Lekko słodowy, dość wyraźna ziołowo-kwiatowa chmielowość, goryczka niska, ale długa.
            Wysycenie: Niskie.
            Opakowanie: Puszka 0,5 litra. Bez sensacji. Lubię te ośmiokątne loga z Morlanda.
            Uwagi: Lekkie, ale nie wodniste. Choć dzięki niskiemu wysyceniu pije się jak soczek W sumie zapach ma chyba bardziej intensywny niż smak. Goryczka niezbyt silna, chmielone chyba głównie na zapach i smak. Mimo wszystko trochę mało tego smaku, po zapachu spodziewałem się czegoś więcej.

            Comment

            • WojciechT
              Senior
              • 09-2012
              • 2546

              #7
              Miałem dzisiaj ochotę na klasyczne angielskie piwo i pod pewnymi względami się nie zawiodłem. Goryczka jest niska, acz wyczuwalna, lekko cytrusowa. Pozostaje w ustach posmak słodowy. Piwo wydaje się przeciętnie treściwe. Aromat lekki, owocowy, delikatnie chmielowy. Jak w pierwszym momencie wydało mi się puste i nijakie, tak z każdym kolejnym łykiem sprawia wrażenie coraz bardziej złożonego. Nie jest to może bomba smakowa, ale pije się przyjemnie.

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika GaryFisher Wyświetlenie odpowiedzi
              Uwagi: Zakupione w: Travellers Tavern, London Victoria (za free, dzienna racja pracownicza)
              Degustowane: 01.01.2012 ok. godz. 23.15 GMT
              Soundtrack: "Perfect Strangers" by Deep Purple
              Zakupione w LeClercu za 8.79 zł w Katowicach (nie za free, musiałem na nie tyrać trochę czasu).
              Degustowane: 8.10.2015 ok. godz. 20:10 CET.
              Soundtrack: The Quemists - Stompbox + Spor remix https://www.youtube.com/watch?v=AOvDvAUr-So

              Byłem na tym koncercie i zgubiłem w tłumie nowy telefon, ale i tak warto było
              Attached Files

              Comment

              • yaro74
                PremiumUżytkownik
                • 09-2012
                • 2089

                #8
                Kolor: złoty, klarowny.
                Piana: niska, drobna, dość trwała.
                Zapach: intensywny, przyjemny, zdecydowanie chmielowy, kwiatowo-owocowy, lekko miodowy i słodowy.
                Smak: owocowo-ziołowy z leciutką goryczką i lekko słodowy. Piwo jest lekkie, bardzo pijalne i smaczne.
                Wysycenie: niskie.
                Opakowanie: prosta, ładna etykieta i kapsel, takie same jak na zdjęciu WojciechaT.

                Comment

                • Javox
                  PremiumUżytkownik
                  • 11-2009
                  • 6114

                  #9
                  Piana - średnia, na dłużej cieniutka warstewka. Lacing znikomy.
                  Barwa - złoto żółta.
                  Gaz - średni.
                  Aromat - niezłe zioła, jakby pokrzywy na angielskim słodzie.
                  Smak - słodkawo ziołowe, mała goryczka ale dopasowana.

                  Masowe ale znośne.
                  Attached Files

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎