Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Young's, London Gold

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • GaryFisher
    Senior
    • 10-2009
    • 739

    Young's, London Gold

    Young's London Gold [a.4.8%]

    Kolor: jasne złoto, klarowne [5]

    Piana: drobnoziarnista, biała redukuje się do grubego średnio trwałego kożucha, w połowie zostaje tylko obrączka i cienki koronki osadzone na szkle [3.5]

    Zapach: świeży, aromatyczny, chmielowy, na drugim planie cytrusy i zioła, po ogrzaniu do przodu wysuwa się słód [4.5]

    Smak: świeży, w podstawie lekko chlebowa słodowość i wyraźny aromat chmielu, z lekka cytrynowy, w tle ziołowe nuty, cytrusy i bardzo delikatna, szampańsko-drożdżowa nuta charakterystyczna dla belgijskich blonde ale, goryczka niezbyt silna, bardzo dobre piwo; myślałem, że to to samo co Young's Kew Gold, którego piłem w PL ale chyba jest zupełnie inne, musiałbym je porównać [4]

    Nasycenie: średnie ale dosć wysokie jak na brytyjskie standardy i dobrze, gaz podkreśla świeży smak piwa [4.5]

    Opakowanie: pękata butelka Young'sa, etykieta bardzo elegancka, w ciemno-zielonej tonacji, w dolnej części widać panoramę Londynu (raczej same zarysy budynków i to bardzo prztypadkowo rozmieszczonych - Tower Bridge i London Eye obok siebie), krawatka zupełnie inna niż w wersji exportowej, kapsel firmowy; minus za brak ekstraktu (wiem, że u nich się nie podaje ale mogliby się tego w końcu nauczyć) [4.5]

    Uwagi: właśnie kończę trzecią pintę z kija, dostałem za free (plus 2 pinty Old Golden Hen)
    Zakupione w: Food and Wine 24h na przy Westminster Bridge, Londyn
    Degustowane: 27.12.2011 ok. godz. 15:55 GMT
    Data ważności: 10.08.2012
    Soundtrack: "Ritchie Blackmore's Rainbow" by Rainbow

    Click image for larger version

Name:	Young's London Gold.jpg
Views:	1
Size:	34,2 KB
ID:	2084704
    Last edited by GaryFisher; 09-01-2012, 04:40.
    Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem
  • Sven
    Senior
    • 09-2003
    • 1211

    #2
    Piana sredniowysoka. Barwa jasnoslomkowa z osadem drozdzowym. W zapachu slodowe, z nuta chmielu, smak to poczatkowo zdecydowana goryczka, nastepnie slodkawy slod i nuty drozdzowe. Po przelknieciu pojawia sie posmak chlebowy, smaczne i warte sprobowania.
    Celia, cerevisia et conventus.

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎