Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Verhaeghe, Barbe D'or

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Verhaeghe, Barbe D'or

    Butelka 0,33 litra, alkohol 7,5 %, eks. brak, kapsel firmowy browaru
    Kolor - złoty, klarowny
    Piana - drobna, wysoka i trwała
    Zapach - owocowy z nutą winną
    Gaz - okey
    Smak - mocno słodkie, wyraźnie owocowe, lekko winne, średnia goryczka w tle
    Tylko do degustacji

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 4039 - moje 1999 nowe piwo na forum
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Foto:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • Oskaliber
      Senior
      • 05-2010
      • 727

      #3
      Kolor: Jasnozłoty, opalizujący.
      Piana: Ekstremalnie obfita, dosyć gęsta, trwała. Utrzymuje się grubą warstwą oblepiając szkło.
      Zapach: Mocno kwaskowy, aż przywodzi na myśl jakiegoś Lambica. Jest też wyraźnie owocowo, jabłka, cytryny, pomarańcze.
      Smak: W smaku już ten cały kwasek z zapachu o dziwko zanika. Mamy do czynienia z generalnie dosyć wytrawnym i dobrze odfermentowanym piwem w klimatach Triplowych/Belgian Golden Strong Ale, choć jednak jakaś tam słodka nuta na początku się przewija. Jest lekka słodowość, dalej bardzo mocne owoce w klimacie jabłek i cytrusów. Pojawia się też wyraźna pieprzowa nuta fenolowa. Alkohol praktycznie niewyczuwalny, wychodzi minimalnie dopiero na finiszu. Goryczka średnia, minimalnie ściągająca.
      Wysycenie: Wysokie, musujące.
      Ogółem: Dobre.
      BeerFreak.pl

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎