Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Plebiscyt na Piwo Roku 2011 - komentarze i uwagi

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • żąleną
    Sojowe Oddziały Bojowe
    • 01-2002
    • 13239

    Mam "komentarz, propozycję i pytanie" dot. plebiscytu. Kamil, gdzieś ty był między poprzednim plebiscytem a obecnym?!
    Last edited by żąleną; 04-02-2012, 02:04. Powód: sadhfasyhgaDAS

    Comment

    • lzkamil
      kierowca bombowca
      • 01-2003
      • 3611

      Na ogół w Łodzi chociaż po drodze trochę mnie nosiło, dzwoniłem do Ciebie w Sylwka ale nie odbierałeś, widać już byłeś skuty moczymordo
      Lepszy jabol pod okapem
      niż GŻ, CP i KP !


      Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

      Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

      Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

      Comment

      • żąleną
        Sojowe Oddziały Bojowe
        • 01-2002
        • 13239

        No dobra, głosowanie skończone, można przerwać ciszę wyborczą, której i tak nie było.

        Nie oddałem żadnego głosu na porter... Uświadomiłem sobie, że mało ich w tym roku piłem, wybór na siłę byłby bez sensu. Zacząłem się zastanawiać, skąd ten klops, i wyszło mi, że kiedyś porter był dla mnie jednym z głównych piw niejasnychpełnych, a w tym roku pojawiło się tyle różnych rzeczy do spróbowania, że zszedł na dalszy plan. Ceny też odegrały swoją rolę.

        Na debiut roku wybrałem Lagerowe. Dziura ziejąca w segmencie goryczkowych piw do "codziennego" spożycia, szeroko dostępnych i w dobrej cenie, to dla mnie jeden z największych niedostatków polskiego rynku. Wygląda na to, że Lagerowe będzie w większości sklepów, w których jest Ciechan, a ten ma w Warszawie bardzo dobrą dystrybucję. Pewnie że chciałbym na co dzień pić ejle typu Atak Chmielu, ale nie za 7 zł.

        Atak Chmielu wybrałem za to na piwo roku, bo jest to po prostu świetne piwo.

        Comment

        • ave_piter
          Member
          • 01-2011
          • 45

          kiedy będą wyniki plebiscytu???
          amatorpiwa.blogspot.com

          Comment

          • anteks
            maruda
            • 08-2003
            • 10737

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ave_piter Wyświetlenie odpowiedzi
            kiedy będą wyniki plebiscytu???
            Jak Art uzgodni kto wygrał
            Mniej książków więcej piwa

            Comment

            • niewieem
              Member
              • 12-2010
              • 76

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ave_piter Wyświetlenie odpowiedzi
              kiedy będą wyniki plebiscytu???
              "Wyniki Plebiscytu oraz przyznania nagród zostaną ogłoszone do 5. lutego 2012 r. włącznie."

              Comment

              • lzkamil
                kierowca bombowca
                • 01-2003
                • 3611

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
                Nie oddałem żadnego głosu na porter...
                U mnie portery to podstawa diety, szczególnie teraz zimą, a najbardziej lubię się najeść porterem po biegowym treningu na mrozie. Dla mnie zdecydowana pierwsza trójka to Łódzki, Ciechanowski 22 i Warmiński, chociaż nad tą kolejnością się chwilę zastanowiłem. Łódzki Porter to niezmiennie moje piwo roku, bo to niedoceniony i zapomniany skarb, czarne złoto Ziemi Obiecanej
                Debiuty roku to dla mnie Pinta, a dokładnie Pszekoźlak, Atak Chmielu i Pierwsza Pomoc. Trudny wybór, bo próbowałem wszystkie z Pinty, co się dało też z kija, i wszystkie były bardzo zacne.
                Lagerowe z Ciechanowa wg mnie pijalne ale troche za kwaśne (przynajmniej ta partia którą próbowałem), nawet jak na Zwickla który ma prawo być lekko kwaskowaty.
                Last edited by lzkamil; 04-02-2012, 20:37.
                Lepszy jabol pod okapem
                niż GŻ, CP i KP !


                Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                Comment

                • ave_piter
                  Member
                  • 01-2011
                  • 45

                  he he tak więc dzisiaj się wszystko okaże!
                  amatorpiwa.blogspot.com

                  Comment

                  • Cannabee776i99
                    Senior
                    • 08-2009
                    • 658

                    Hmmm..., nie wiem czy się kłaść spać, czy jeszcze cierpliwie na te wyniki poczekać.

                    Comment

                    • ART
                      mAD'MINd
                      • 02-2001
                      • 23791

                      Nie kłaść się

                      Mam nadzieję że w podsumowaniu nie trafiły się jakieś babole językowe:

                      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                      Comment

                      • anteks
                        maruda
                        • 08-2003
                        • 10737

                        Wyniki zobaczyłem mogę iść spać
                        Mniej książków więcej piwa

                        Comment

                        • Mason
                          Senior
                          • 02-2010
                          • 3280

                          Lagerowe to szatański pomiot, zdobyło 666 punktów!

                          Grand Imperial czwarty raz z rzędu porterem roku! Dość wysoka pozycja Ciechana Grudniowego, przyznać się kto go pił w 2011?

                          Debiut Roku i Piwo Roku bez niespodzianek, a przewaga miażdżąca. Za to słabo wypadł Grand Champion, przegrywając nawet z zeszłorocznym BPAB.
                          Mam nadzieję, że znakomity wynik PINTY Wesołych Świąt skłoni chłopaków do powtórzenia tego piwa, bo jest tego warte
                          JEDNO PIVKO NEVADI!

                          Comment

                          • chemmobile
                            Senior
                            • 03-2009
                            • 2168

                            Ha, zaskoczyła mnie chyba tylko nieobecność w pierwszej dziesiątce Ciemnego Gościszewa.
                            A reszta przewidywalna - w kategorii piw prawie nieobecnych na polskim rynku prym wiedzie Pinta (rugując tym samym browary restauracyjne); w kategorii piw najpopularniejszych wygrały browary, których dystrybucja jest najbardziej rozwinięta.
                            Zdziwiła mnie mniejsza liczba punktów zdobyta przez Browar na Jurze w porównaniu do Zamkowego. Tłumaczyłbym to tym, że ten pierwszy nie jest szeroko dostępny, a ten drugi zyskuje punkty przez warzenie Grand Championów.
                            Z pudeł zepchnięty został Czarnków. Ciekawy czy to w wyniku zmniejszenia punktów sprzedaży czy też większej konkurencji...
                            Cieszy wyraźny wzrost liczby głosujących. Co prawda imponująco wygląda to na razie tylko procentowo, ale świadczy o rozwoju forum i pozyskiwaniu nowych sekciarzy
                            Podsumowując - Pinta poważnie namieszała w plebiscycie, jednak hegemonem nie została (swoją szpilkę wcisnął Ciechanów ).
                            Last edited by chemmobile; 06-02-2012, 07:40.
                            Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                            Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                            Comment

                            • Rzeszowiak
                              Piwny Radykał
                              • 04-2009
                              • 1596

                              Czarnków został zepchnięty chyba raczej przez obniżającą się jakość ich piw.

                              Comment

                              • dyczkin
                                Serce w kolorze blaugrana
                                • 05-2011
                                • 3657

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rzeszowiak Wyświetlenie odpowiedzi
                                Czarnków został zepchnięty chyba raczej przez obniżającą się jakość ich piw.
                                Bez dwóch zdań

                                Oby Pinta dalej mieszała na rynku, bo reszcie browarów brakuje pomysłów.
                                Mnie zaskoczył brak w pierwszej dziesiątce pilznera z Fortuny i wysokie miejsce Lwówka Książęcego w najlepiej obsadzonej kategorii
                                No i obiecuję więcej PINTY w moim piwnym CV
                                Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                                Moje warzenie // Piwny Wojownik

                                Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                                Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎